Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #114271 από vangelis_m
Απαντήθηκε από vangelis_m στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ευχαριστω για την ανταποκριση,

η εταιρεία προσφερθηκε να τα δοκιμασει και τα δυο, και ελεγκτη & μοτερ
κυκλοφοριας αερα, οποτε θα το δουμε...
(σε σημερινη επικοινωνία)

απλα διαβαζοντας το νημα, επεσα στο post με το θορυβο του φιλου που ηταν/ειναιακριβως ο ιδιος
με το ενα προβλημα που εχω και του το αντικατεστησαν,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #114280 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ρε παίδες , πώς κλείνω το κενό ανάμεσα στην inox κ την τρύπα του παταριού?
Έχω βάλει αλουμινοταινία , θα έχω πρόβλημα? : (φωτό πως είναι τώρα, το θερμόμετρο είναι για το σημερινό δοκιμαστικό άναμμα)






Βασικά φοβάμαι μήπως καεί η αλουμονοταινία. Αλλά ρε συ Stavrax , βλέπω εδώ



ότι εσύ την έχεις ντύσει όλη την καμινάδα. Δεν σου καίγεται η κόλλα?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #114289 από vazelos
Απαντήθηκε από vazelos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
liakjim βαλε απο την πανω μερια [του παταριου] σιλικονη μεγαλησ θερμοκρασιασ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #114301 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Έχει δίκιο ο βαζελος, μια εύκολη μέθοδος είναι να το σφραγίσεις με ελαστική σιλικόνη υψηλών θερμοκρασιών. Για την εγκατάσταση μου και την χρήση ταινίας, όπως σωστα κατάλαβες, η κόλλα κάηκε και μύριζε. αφαιρέθηκε και αντικαταστάθηκε με σιλικόνη και στο πατάρι έβαλα περιμετρικά κι ένα κομμάτι υαλουφασμα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #114307 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μάλιστα.
Τώρα είμαι στην 1 ώρα , το θερμόμετρο του οποίου η ακίδα ακουμπά την inox , δείχνει 130C και η αλουμινοταινία έχει ψιλο-ξεκολλήσει.
Οπότε την αφαιρω? Και στην θέση της βάζω σιλικόνη? Τί εννοείς ελαστική? Αυτή θα πιάσει μεταξύ του φύλλου αλουμινίου και του πετροβάμβακα κ θα κλείσει όλα τα κενά σωστά?
Στο πατάρι έχω χώσει πετροβάμβακα και σιλικόνη. Εκεί όλα είναι κρύα. Άρα δεν κάνω κάτι εκεί ε?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #114310 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αν σου έχει περισσέψει από την εγκατάσταση μαύρη, βάλε από αυτήν με κανένα κομματάκι μεταλλικού πλέγματος για να μην σπάσει και πέσει. Ελαστική υπάρχει κόκκινη 350°C.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.506 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ