Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7195 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: Σταεργιο
αν βαλεις αυτο το πραμα στο σαλονι σου εισαι δολοφονος.

Aν το λες απο θεμα ασφαλειας τοτε γιατι δεν εσκασε κανενα αφου εχουν πωληθει χιλιαδες στην Ελλαδα,κατι δεν θ'ακουγοταν?
Αν το λες για θεμα αισθητικης τοτε παλι δεν σε καταλαβαινω γιατι εκτος απο το τζαμι που ειναι το ιδιο εμφανισιακα σε ολα τα τζακια τοτε μενει μονο το μεταλικο πλαισιο με τις γρυλες που ειναι 5 ποντους περιμετρικα ολο κιολο,και στο κατω κατω το ματι στην επενδυση και στην φλογα πεφτει στο τζακι!
Και αντε και δεν ειναι 33kw οπως υσχιριζετε για 549 ευρω μια χαρα ειναι, εμενα τα σωματα ειναι μετρημενα 21,000 θερμιδες,ας ειναι 23 αυτο ζαμαν φου!
Εγω το γωνιακο θελω και κανει 739 ευρω,αν τωρα βρω το kratki αμελια γυρω στα 800-900 τοτε ισως παρω εκεινο πρως το παρων το βρηκα 1100+250 μεταφορικα,περιμενω να καλοκαιριασει να πεσουν οι τιμες!
www.fuego.pl/2337_KRATKI_AMELIA_24_kW_BOK_PRAWY.html
Παντος στους εδω Ελληναρες δεν αφηνω φραγκο τσακιστο,πρωτον για να την ακουσουν αυτοι και δευτερον οι βλάμενοι πολιτικοι !
Σορρυ ειπα ψεματα,σημερα εδωσα 6 ευρω σε Ελληναρα για να παρω ενα κουτι 10 κιλων μπρικε ,σορρυ ηθελα να πω πεπιεσμενο χαρτι που θρυψαλιζοτανε,δηλ. 600 ευρω ο τονος,η πλαλα ειναι οτι ειχε και 20κιλο το καλο που μου ειπε που ηταν ολο οξια αλλα ειχε 14 ευρω δηλ. 700 ευρω ο τονος,και η πλακα ειναι οτι οσο ημουν στο μαγαζι περασαν 3 ατομα και πηραν απο ενα κουτι και μαλιστα το ακριβο,ερηξα που λετε ενα 30ποντο κοματι στην φωτια και καηκε στο πιτσ φυτιλη!
Ρε δεν παμε καλα!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7198 από johndial
Απαντήθηκε από johndial στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστέρι είσαι αστέρι.Είχες δίκιο.Τελικά βρήκα το pdf με όλες τις λεπτομέρειες εδώ Χαλάλι για του 4 πόντους που μου λείπουν.Πιστεύω οτι θα είναι ότι καλύτερο απο ότι έχω ψάξει.Θα το σπάσω από πάνω (αν δεν με διώξει η γυναίκα απο το σπίτι μόλις της το πώ)και θα το στριμώξω με το ζόρι.Από ότι άλλο δει σε σχέση με απόδοση - kw και βάρος για αντοχή πιστεύω είναι το καλύτερο.
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by johndial.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7200 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

valsam έγραψε:

erimitis έγραψε: Σταεργιο
αν βαλεις αυτο το πραμα στο σαλονι σου εισαι δολοφονος.

Aν το λες απο θεμα ασφαλειας τοτε γιατι δεν εσκασε κανενα αφου εχουν πωληθει χιλιαδες στην Ελλαδα,κατι δεν θ'ακουγοταν?
Αν το λες για θεμα αισθητικης τοτε παλι δεν σε καταλαβαινω γιατι εκτος απο το τζαμι που ειναι το ιδιο εμφανισιακα σε ολα τα τζακια τοτε μενει μονο το μεταλικο πλαισιο με τις γρυλες που ειναι 5 ποντους περιμετρικα ολο κιολο,και στο κατω κατω το ματι στην επενδυση και στην φλογα πεφτει στο τζακι!
Και αντε και δεν ειναι 33kw οπως υσχιριζετε για 549 ευρω μια χαρα ειναι, εμενα τα σωματα ειναι μετρημενα 21,000 θερμιδες,ας ειναι 23 αυτο ζαμαν φου!
Εγω το γωνιακο θελω και κανει 739 ευρω,αν τωρα βρω το kratki αμελια γυρω στα 800-900 τοτε ισως παρω εκεινο πρως το παρων το βρηκα 1100+250 μεταφορικα,περιμενω να καλοκαιριασει να πεσουν οι τιμες!
www.fuego.pl/2337_KRATKI_AMELIA_24_kW_BOK_PRAWY.html
Παντος στους εδω Ελληναρες δεν αφηνω φραγκο τσακιστο,πρωτον για να την ακουσουν αυτοι και δευτερον οι βλάμενοι πολιτικοι !
Σορρυ ειπα ψεματα,σημερα εδωσα 6 ευρω σε Ελληναρα για να παρω ενα κουτι 10 κιλων μπρικε ,σορρυ ηθελα να πω πεπιεσμενο χαρτι που θρυψαλιζοτανε,δηλ. 600 ευρω ο τονος,η πλαλα ειναι οτι ειχε και 20κιλο το καλο που μου ειπε που ηταν ολο οξια αλλα ειχε 14 ευρω δηλ. 700 ευρω ο τονος,και η πλακα ειναι οτι οσο ημουν στο μαγαζι περασαν 3 ατομα και πηραν απο ενα κουτι και μαλιστα το ακριβο,ερηξα που λετε ενα 30ποντο κοματι στην φωτια και καηκε στο πιτσ φυτιλη!
Ρε δεν παμε καλα!!!!!!


βαλσαμ
Συμφωνω φιλε απολυτα μαζι σου αλλα βαζεις κατι το οποιο δεν εχει καμια πιστοποιηση στο σαλονι σου εκει που ζεις εσυ τα παιδακια σου εκει που παιζουν τα παιδακια σου.Εγω δεν θα το εβαζα φιλε αλλα οχι οτι θα επερνα και ελληνικο.Διαβαζε το νημα και θα βρεις καλες προτασεις και εγγυημενες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #7213 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλημερα.για τον κ.λεωνιδα.
αν θες την γνωμη μου γκρεμισμα.οι διαστασεις που δινεις καπου δεν δενουν με την φωτο.
αν το γρεμισεις την κανεις με 2 επιπεδα την φουσκα.

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by βασιλιης. Αιτία: συμπληρωμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7219 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
uniflam.pl/index.php?o=327

την ερωτευτηκα !

αν δεν ειχα τζακι σιγουρα θα την χτυπαγα

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7245 από fiwi
Απαντήθηκε από fiwi στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον το τόπικ η αλήθεια είναι ότι μπερδεύτηκα για αυτό ζητάω από εσας να με βοηθήσετε.

Το καλοκαίρι θέλουμε να βάλουμε ενεργειακό τζάκι, το σπίτι 120m² , σαλόνι γύρω στα 37m², είμαστε στον 1ο όροφο από πάνω πλάκα και κεραμοσκεπή.

Επίσης θα μονώσουμε την πλάκα με πετροβάμβακα (ψάχνουμε 20cm και δεν βρίσκουμε) και το βορινό με εξηλασμένη.

Θα ήθελα να μου γράψετε τι τζάκι να φτιάξω ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.534 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ