Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7258 από fiwi
Απαντήθηκε από fiwi στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Σας ευχαριστώ για τις πολλές απαντήσεις τις μελετάω ακόμη
για τον πετροβάμβακα ενοώ αυτό υπάρχει στην Γερμανία εδώ το ψάχνω ακόμη.

Η αλήθεια είναι από τζάκι δεν ξέρω από που να αρχίσω

1.Μάστορα ?

2.Τζάκι ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7260 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

βασιλιης έγραψε: πρωτινω.στης επιλογες ο καθενας ειναι ελευθερως να κανει οτι θελει.που συνηθος την παταει ο κοσμος
εχει γεμισει ο τοπος με παραπονεμνους.καπου με χαλαει η κατασταση αυτη.απο εκει κι περα ο καθενας κρηνη



Φιλε βασιλη, θελουμε τις γνωσεις σου για να μαθουμε και εμεις οτι μπορουμε περισσοτερο και οπως λες να μην την πατησουμε.Ειναι θεμιτο να προτεινεις, αλλα ειναι αθέμιτο να προτεινεις δικες σου δουλειες. εδω μεσα δεν το εκανε κανεις. Εαν δεν ειναι δικια σου δουλεια θα σου ζητησω συγνωμη. Εαν θες να παρουσιασεις την δουλεια σου να ζητησεις απο τον admin, και μπορεις να κανεις προσφορα για τα μελη στο αντιστοιχο τοπικ με τις προσφορες.

φιλικα

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #7262 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Φιλε παντελη.εκτιμω την γνωμη σου.οταν ακουω εναν κυριο πιο πανω οτι πηγε στην εστια κι παρα λιγο να παθει καρδιακο απο αυτο που του ειπαν.οταν εξω ακουω οτι πηγε στον εναν κι στον αλλον κι μετα την πατανε.εγω τι να πω?το μονο που μου μενει ειναι να κανω τον αδιαφορο.αλλα με πνιγει αυτο ομως.οκ ζητω συγγνωμη.το βγαζω

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by βασιλιης. Αιτία: συμπληρωμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7264 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

βασιλιης έγραψε: φιλε παντελη.εκτιμω την γνωμη σου.οταν ακουω ενεν κυριο πιο πανω οτι πιγε στην εστια κι παρα λιγο να παθει καρδιακο απο αυτο που του ειπαν.οταν εξω ακουω οτι πιγε στον εναν κι στον αλλον κι μετα την πατανε.εγς τι να πω?το μονο που μου μενει ειναι να κανω τον αδιαφορο.αλλα με πνιγη αυτο ομως.οκ ζητω συγνωμη.το βγαζω


βασιλη, επειδη ενδιαφερει πολλους,πανε στο τοπικ με τις προσφορες,ζητα απο τον admin,και ανεβασε την δουλεια σου. Για να εισαι και εσυ ενταξει..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7266 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Σήμερα προφανώς λόγω της έντονης κακοκαιρίας κόπηκε το ρευμα στο Φίλυρο για κανα 5ωρο. Με δεδομένο ότι έχω 3 μικρά παιδιά (το ένα βρέφος) το σπίτι μου δε γινεται να το αφήσω κρύο. Ελα όμως που σχεδόν όλες οι λύσεις θέρμανσης εξαρτώνται απο το ρεύμα...

1. Λέβητας (πετρέλαιο, ξύλο, πέλλετ, κουκουτσι και δε ξερω τι αλλο) θέλει ρεύμα
2. Σόμπα πέλλετ θέλει ρεύμα
3. Αερόθερμο καμινάδα (που έχω βαλει τρομάρα μου) θέλει ρεύμα
4. Τζάκι με βεντιλατέρ θέλει ρεύμα

Ανεξάρτητα από ρευμα
1. Ξυλόσομπα
2. Τζάκι απλό
3. foyer
4. Η κασέττα θέλει;;

Ευτυχώς έχω την ξυλόσομπα και με έσωσε. (Έκανε και ενα σουφλέ η κυρά ! B) ).

Οπότε καλό είναι όταν σκεφτόμαστε με τι τρόπο θα θερμανθούμε, να έχουμε υπόψην και αυτό τον παράγοντα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7275 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

johndial έγραψε: Αστέρι είσαι αστέρι.Είχες δίκιο.Τελικά βρήκα το pdf με όλες τις λεπτομέρειες εδώ Χαλάλι για του 4 πόντους που μου λείπουν.Πιστεύω οτι θα είναι ότι καλύτερο απο ότι έχω ψάξει.Θα το σπάσω από πάνω (αν δεν με διώξει η γυναίκα απο το σπίτι μόλις της το πώ)και θα το στριμώξω με το ζόρι.Από ότι άλλο δει σε σχέση με απόδοση - kw και βάρος για αντοχή πιστεύω είναι το καλύτερο.

johndial εχουμε τα ιδια χαρακτηριστικα τζακιου,ειχα ψηλοκαταληξει στην κασεττα την βρηκα 1850 ελλαδα 1300 αλβανια 1460 ιταλια.με απετρεψε ο αστερης και βλεπω και εγω σαν την καλυτερη επιλογη για το καλοκαιρι πλεον μπας και βγει και καμια προσφορα την 667544 invicta.οπως ειδα απο την εσωτερικη μερια της εστιας του τζακιου μου εχει τουβλο κοκκινο,θα το φαω 6 ποντους..
αστερη γνωριζεις αν αλλαξει το συγκεκριμενο μοντελο φετος.??

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.473 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ