Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2320 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2342 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pantelis1973 έγραψε:

jimopoulos έγραψε: το βρηκα και στο εβαυ αυτο που ταιριαζει (ο αντιπρωσοπος ειπε 2100 ολα κομπλε)αλλα πολλα τα λεφτα αρη,βλεπω οτι μπορω να κανω την δουλεια μου και μ λιγοτρα με εφαγαν οι 3 μποντοι..!!


ποιο ειναι τελικα αυτο που θελεις?
Εδω ρωτησες? www.estiaioannina.gr

εκει μου ειπαν 2100.

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2344 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Νάτο, το βρήκα:

www.edilkamin.com/el/inserti_a_legna/ins...ga_lato_vetrato.aspx

ολως περιργως απο εκει ξεκινησα αλλα το θεωρω υποδιεστρο της camineti δεν εχει δευτερογενη καυση μικροτερο σ αποδοση και η τιμη του το λιγοτερο που το βρηκα 1640 ευρω!ασε που το μοτερ το εχει απο κατω και πρεπει να ξηλωσεις το μισο τζακι.

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2352 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και το Riga έχει δευτερογενή, www.edilkamin.com/el/inserti_a_legna_tecnologia.aspx , απόδοση δεν την βρήκα κάπου γραμμένη, πόση είναι? Θεσσαλονίκη θα το βρεις 2-3 κατοστάρικα πιό κάτω (τόσο το θυμάμαι εγώ τον Απρίλη που έψαχνα). Από την άλλη το Camineti έχει 72% με δευτερογενή που είναι μικρό σαν νούμερο. Και τα 3.3 κιλά κατανάλωση με 72% απόδοση και 14.6kW, δεν ισχύουν, κοντά στα 4.5 θα είναι σε full ισχύ. Βέβαια και τα 110 κιλά που έχουν και τα δύο, εμένα με προδιαθέτουν για λεπτή κατασκευή, που ίσως να μην είναι continuous και να μην αντέχουν για full χρήση. Έλεγξέ το πριν προχωρήσεις και όχι απλά προφορικά, να το δεις γραμμένο σε χαρτί-prospectus της εταιρίας. Μέτρα αν μπορείς και το πάχος στην έξοδο του τζακιού προς την καμινάδα, κάτω από 7mm μακριά...

Δύσκολη περίπτωση και η δική σου, ακόμα χειρότερη από την δική μου. Καλό κουράγιο...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2355 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και το Clam camineti 730, τέρμα θεού το έχει το μοτέρ, δεν νομίζω να μπορείς να τα αλλάξεις χωρίς να βγει το τζάκι έξω...

www.clam.it/prodotti_scheda.php?id=99

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2356 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Και το Riga έχει δευτερογενή, www.edilkamin.com/el/inserti_a_legna_tecnologia.aspx , απόδοση δεν την βρήκα κάπου γραμμένη, πόση είναι? Θεσσαλονίκη θα το βρεις 2-3 κατοστάρικα πιό κάτω (τόσο το θυμάμαι εγώ τον Απρίλη που έψαχνα). Από την άλλη το Camineti έχει 72% με δευτερογενή που είναι μικρό σαν νούμερο. Και τα 3.3 κιλά κατανάλωση με 72% απόδοση και 14.6kW, δεν ισχύουν, κοντά στα 4.5 θα είναι σε full ισχύ. Βέβαια και τα 110 κιλά που έχουν και τα δύο, εμένα με προδιαθέτουν για λεπτή κατασκευή, που ίσως να μην είναι continuous και να μην αντέχουν για full χρήση. Έλεγξέ το πριν προχωρήσεις και όχι απλά προφορικά, να το δεις γραμμένο σε χαρτί-prospectus της εταιρίας. Μέτρα αν μπορείς και το πάχος στην έξοδο του τζακιού προς την καμινάδα, κάτω από 7mm μακριά...

Δύσκολη περίπτωση και η δική σου, ακόμα χειρότερη από την δική μου. Καλό κουράγιο...

τα kw κοιταξα που ειναι περισσοτερα,με απασχολει το γεγονος που η καμινετι παιρνει σωτερικο αερα για πρωτογενη καυση,μηπως ξηραινει το περιβαλλον φοβαμαι.τον ρωτησα για το παχος σημερα που ξαναπηγα και δν μου απαντησε ποσα χιλιοστα ειναι αλλα ειδα εχει πολλα αυτοτελη κομματια μαντεμιου στη βαση της εστιας.5 χρονια δινει για το μαντεμι 2 χρονια για τα μοτερια εγγυηση

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.404 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ