Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111697 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά
Παλουκάρια χρειάζομαι κ πάλι καθοδήγηση.
Που μπορω να βρω εν Αθήναι κ στα πέριξ το περιοβόητο αυτοκόλλητο υαλοκόρδονο για την κατασκευή της "αεροκουρτίνας" στο Selenic?
Οι μέχρι τούδε αναζητήσεις έπεσαν στο κενό.

Επίσης σε τί διαστάσεις θα το ζητήσω?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111714 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά

liakjim έγραψε: Παλουκάρια χρειάζομαι κ πάλι καθοδήγηση.
Που μπορω να βρω εν Αθήναι κ στα πέριξ το περιοβόητο αυτοκόλλητο υαλοκόρδονο για την κατασκευή της "αεροκουρτίνας" στο Selenic?
Οι μέχρι τούδε αναζητήσεις έπεσαν στο κενό.

Επίσης σε τί διαστάσεις θα το ζητήσω?

υαλοκόρδονο πλακέ δε νομιζω να υπάρχει και ας μας διαφωτίσει λίγο και ο Σταύρος ή όσοι το έχουν αγοράσει σε πλακε μορφή είναι η υαλοταινία πιστεύω πως αυτη εννοούν όσοι βάζουν και βγαίνει σε πάχος απο 1.5mm-5mm και πλάτος 20mm-200mm.
Eπίσης μπορεί να μην χρειαστεί να το βάλεις σε μενα το μαυρισμα είναι ελάχιστο!!
τέτοια είδη πάντως θα βρείς στον Πειραιά στα βιομηχνικα -ναυτιλιακα ειδη ένας απο αυτους που έχει είναι ο Κολλερης Αιτωλικού 29 τηλ.2104082320 παρε πρωτα τηλ.και ρωτησε τον!!
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by pontios74.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111715 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά
Nομίζω υπάρχει 25x3, 4x4, 6x6, 8x8, 10x10. Πάντα σε mm...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111863 από diablo
Απαντήθηκε από diablo στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Stavrax έγραψε: @diablo
Κακώς απέριψες την Μινος. Τους 70 πόντους φάρδος τους έχει μπροστά. Στην πλάτη έχει κάτω από 60 και μάλιστα με 40 πόντους βάθος. Αν δε βάλεις και έναν εναλλάκτη έστω και χωρίς μοτέρ, μόνο με την φυσική ροή, θα έχεις πολύ γρήγορότερα απόδοση (δοκιμασμένο). Την έχει βγάλει και προσφορά για τον Οκτώβριο στα 300 ευρώ!


Τελικά με "πριζώσατε" για τα καλά με τη Minos! Επειδή η διαφορά στην τιμή είναι χαώδης (και ελπίζω να μην είναι πολλά τα 14KW για το χώρο μου), αποφάσισα να γκρεμίσω πρώτα το παλιό, να ξαναμετρήσω και αν δω ότι χωράει με όμορφο τρόπο η Minos να πάρω αυτήν. Χωρίς όμως τον εναλλάκτη. Αλλάζει βέβαια και η κατασκευή σε αυτήν την περίπτωση (προσθήκη παταριού πχ), αλλά πιστεύω αν ακολουθήσω τα βήματα του κου Αστέρη στο νήμα για την Selenic δεν θα έχω κανένα πρόβλημα! :)

Θα με βοηθούσατε πολύ όμως, αν μου απαντούσατε στα ερωτήματα 2, 5, 7 και 8 καθώς και στο 16 (όπου αντι για διατομή φ160 ήθελα να γράψω φ150), μια που και οι δυο εστίες έχουν την ίδια διατομή καμινάδας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111867 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Re:Απ: Τζάκια Ενεργειακά
Η μινος δεν έχει εξόδους βεβιασμένες ροής, άρα τα ερωτήματα 7 & 8 δεν υφίστανται. Εγώ για εξωτερικό αέρα έβαλα φ120. Δεν νομίζω να έχει θέμα με φ150.
Τα μέτρα της καμινάδας σου είναι οριακά νομίζω για αλλαγή. Καλύτερα άσε όλη την καμινάδα με φ180

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111869 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Re:Απ: Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα,

μήπως έχετε εύκαιρο κάποιο κατάστημα με περσίδες για χρήση σε ενεργειακά τζάκια?

Περσίδες εισαγωγής/εξαγωγής/εκτόνωσης με σίτα (για τα έντομα) και ρύθμιση διατομής (ή με τάμπερ ή με ρυθμιζόμενα πτερύγια).

Merci...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.520 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ