Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3091 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Έχει έναν εξωτερικό συνεργάτη, αυτός μου τα έβαλε και μένα, καλός είναι και οικονομικός. Αλλά και όποιον τζακά να φωνάξεις θα στα βάλει, δεν είναι και πυρηνική φυσική...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3238 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Χτες και σήμερα το σπίτι μύριζε λίγη κάπνα. Κανονικά το σπίτι δεν μυρίζει τίποτα, δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει τζάκι και μάλιστα πλέον δεν χρειάζεται να αερίσουμε ποτέ, το τζάκι φέρνει συνέχεια φρέσκο αέρα από έξω και τον ζεσταίνει πριν τον βάλει μέσα. Αφού έφαγα τα λυσακά μου να βρω από πού χάνει το τζάκι (με είχε γλωσοφάει και ο μάστορας του γείτονα που του είπε ότι οι ενεργειακές εστίες κάποια στιγμή ανοίγουν και καπνίζουν), τελικά κατάλαβα ότι απλά όλοι στην γειτονιά είχαν τσιτώσει τα τζάκια λόγω ψόφου, είχε πλήρη άπνοια και η κάπνα έμενε χαμηλά, οπότε ο αέρας που έφερνε το τζάκι ήταν ήδη καπνισμένος και αυτόν μύριζα. Το απόγευμα φύσηξε λίγο και καθάρισαν όλα.

Αν συνεχίσει το κακό, θα βάλω ενεργό άνθρακα στην είσοδο του αέρα, σαν τους απορροφητήρες...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannemm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3297 από polis
Απαντήθηκε από polis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλησπερα μετρησα το τζακι που εχω ειναι 90 στο μηκοσ 50 στο βαθοσ και για υψοσ ειναι 50.για να αλλαξω το τζακι σκεφτομαι μαλλον με την καινουργια σεζον γιατι αν το βαλω τωρα για 3 με 4 ημερεσ θα μυριζει χαλια το σπιτι επειδη ειναι καινουργιο και εχω μια μικρη 18 μηνων και θα με κυνηγαει. καλυτερα ποτε ειναι να το αλλαξω τον μαρτιο η σεπτεμβριο.απο εβδομαδα θα παω στο Leroy Merlin για να δω και να μου δωσουν και το τηλ του συνεργατη τουσ για να τον παρω τηλ να ερθει πρωτα απο το σπιτι να μετρισει και αυτοσ για σιγουρα πραγματα.για τιμεσ κοιταω στα επιπεδα του Asteris.αληθεια Asteris μηπωσ πηγεσ καθολου τωρα τελευταια στο Leroy Merlin για να ξερεισ τιποτα απο τιμεσ.ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3304 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Δεν αλλάξανε τίποτα. Οι κλασικές ενεργειακές στα 70cm σαν την δική μου στα 600€, δίφατση κάνα κατοστάρικο πάνω, κασέτα με βεντιλατέρ 1070€. Στα 80cm που μάλλον θα βάλεις εσύ, υπολόγισε κάνα κατοστάρικο παραπάνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3305 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημερα σε ολους,
Χθες πηγα στο Leroy στην λαρισα και η αληθεια ειναι οτι γινοταν ενας ψιλοχαμος.
Βρηκα ενδιαφερον το Invicta 800 turbo, η τιμη του ειναι περιπου 1300ευρω, και ειναι αυτο.
www.invicta-sa.com/portail/images/storie...ers-inserts-2010.pdf σελιδα 19.
Ζητησα ενα κλικ μικροτερο ισως λογω τιμης και το invicta 700 turbo στα 1070 ευρω, αλλα ειχε εξαντληθει και δεν υπαρχει ουτε σε αλλο καταστημα. Μπορει να εχει διαθεσιμοτητα εαν το παραγγειλουμε σε κανα μηνα.
www.invicta-sa.com/portail/images/storie...ers-inserts-2010.pdf σελιδα 22.

Φιλε poli αυτα ειδα εγω πριν κανα δυο εβδομαδες

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3306 από polis
Απαντήθηκε από polis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ευχαριστω για την απαντηση καλυτερα δεν ειναι να βαλω την απλη και να βαλω ενα βεντιλατερ ξεχωριστα για διφατσο δεν μπαινει το εχω σε γωνια με χτιστο τοιχο δεν ειμαι για γκρεμισματα απλωσ δεν ξερω πισω απο τον τοιχο τι εχει και τι θα χρειαστω.αν εχει φουσκα μπορει να γκρεμιστη και να γινει καινουργια η με αυτη την κασετα δεν χρειαζεται φουσκα.αερα εχω απο εξω να παιρνει το τζακι.για την φουσκα λεω γιατι μερικεσ φορεσ οταν αναβω το τζακι και κλεινω το κλαπετο και βαζω και την πορτα με το τζαμι μετα απο καποια ωρα σαν να βγαζει καπνο απο τησ περσιδεσ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.419 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ