Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134935 από soureal
Απαντήθηκε από soureal στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Άντε γειά σου, γιατί πάει να με τρελάνει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134939 από sakpanoss
Απαντήθηκε από sakpanoss στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και εγώ έχω το ίδιο θέμα.Μου βάλανε το Nordepis Acropolis πάνω στον γυμνό τοίχο χωρίς μόνωση.Το περίεργο της υπόθεσής μου είναι ότι όταν έστειλα mail στην εταιρία στην Νορβηγία μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στον τοίχο όταν είναι μονωμένος.Δεν νομίζω ότι είναι άσχετος ο Νορβηγός μάλλον να δικαιολογήσει τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα ήθελε.Και που ξέρει αυτός τι μόνωση έχει ο τοίχος μου.Και γιατί να έχω έστω και την παραμικρή απώλεια αφού το ζητούμενο είναι η όσο το δυνατόν καλύτερη απόδοση.Πλήρωσα ένα τζάκι για χρυσάφι και ο τζΑκάς μου μου το κατέστρεψε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134940 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά
Στα μονομπλοκ τζάκια ΔΕΝ απαιτείται μόνωση, καθώς έχουν ήδη δικιά τους φούσκα μονωμένη ήδη από το εργοστάσιο.

Ο Νορβηγός δεν έχει κανένα λόγο να δικαιολογήσει κανέναν, η απάντηση του ήταν η αυτονόητη ( για να μην έχεις απώλειες από το τοίχο στο είπε)

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134941 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά
Οι υπερβολικές θερμοκρασίες και το ότι έσκασαν πλακάκια στον επάνω όροφο έχει να κάνει με αμόνωτη καμινάδα.

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134945 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά
Θοδωρη σιγουρα ξερεις καλυτερα απο εμενα οτι γενικα τα δομικα υλικα εχουν θεμα με τις υψηλες θερμοκρασιες.
Οσο καλα και αν ειναι μονωμενο ενα τζακι,αξιζει το ρισκο(οσο μικρο και αν ειναι) να τσιγκουνευτεις 50 euro και να μην αγορασεις 4-5 τμ πετροβαμβακα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο 100%;
Κριμα δεν ειναι;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134946 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά
Οχι φυσικα, δεν ειναι θεμα των χρηματων. Απλα δεν ειναι προβλημα Στεργιο σ αυτα τα τζακια. Σκεψου οτι οτι θερμοκρασιες εχει ο τοιχος στο αντιστοιχο ινβικτα κτλ με την μονωση που κανουμε, τοση και λιγοτερη εχει σ αυτα.

Στο λεω γιατι παραπανω το αλλο μελος λεει οτι του κατεστρεψε ο τζακας την σουπερ τζακαρα του και οτι ο Νορβηγος καλυπτει τον αγνωστο και μικρο τζακα της περιοχης του.

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.545 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ