Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #136915 από soureal
Απαντήθηκε από soureal στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημέρα και πάλι.

Μήπως κάποιος που το έχει δοκιμάσει στο δικό του τζάκι μπορεί να προτείνει συγκεκριμένη μάρκα πυράντοχης σιλικόνης ή στόκου για να κρύψουμε τον κεραμοβάμβακα που εφάπτεται της καμινάδας που όπως και να έχει θα μυρίσει λιγάκι.

Αν κάποιος έβαλε κάποια μάρκα που δεν έσπασε και δεν μύρισε θα του ήμουν υπόχρεος.
Last edit: 9 Χρόνια 7 Μήνες πριν by soureal.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #136967 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημερα και απο μενα.
Εγω χρεισιμοποιω αυτη www.google.gr/search?q=den+braven+fire+s...sAQ&biw=1024&bih=635 αλλα και ξεκολλαει,βεβαια αν την αφησεις να στεγνωσει 2-3 μερες δεν μυριζει καθολου.
Τωρα εχω παραγγηλει αυτη www.google.gr/search?q=soudal+calofer&cl...sAQ&biw=1024&bih=635 που λεει οτι δεν σπαει...θα την δοκιμασω και θα σου πω.
Αλλα ως τωρα και εγω δεν εχω παρει απαντηση για το ποια μαυρη σιλικονη κανει,
αφου η κοκκινη ειδικα στο σημειο ενωσης τζακιου με καμιναδα,την επερνα στο χερι...και μυριζει και ασχημα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": soureal

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #136976 από soureal
Απαντήθηκε από soureal στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ευχαριστώ για την απάντηση.Δεν βιαζόμαστε.

Έγινε ένα καλό άναμμα και η διαφορά είναι ήδη αισθητή.Η φυσική ροή ήταν απίστευτα δυνατή(ξεπερνούσε τη δύναμη των βεντιλατέρ στο 2) και την καταλάβαινες από μακρυά.Έβαλα ένα χαρτί που είδα πολλούς να το κάνουν εδώ μέσα και αυτό οριζοντιώθηκε.

Από μυρουδιές μπορώ να πω ότι μετά από λίγη ώρα δεν είχαμε(ίσως να έπρεπε να καούν οι κόλλες από τα καινούργια υλικά).

Ο κεραμοβάμβακας σύμφωνα με τον άνθρωπο που το έβαλε δεν μυρίζει.

Εγώ κατάλαβα μια ανεπαίσθητη μυρωδιά στην αρχή του ανάματος αλλά μετά έφυγε.Θα δούμε και με κλειστό παράθυρο βέβαια.

Όταν δοκιμάσεις την καινούργια σιλικόνη ενημέρωσε μας σε παρακαλώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #137023 από marizal
Απαντήθηκε από marizal στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημέρα.
Εγώ έχω πάρει ένα 90 Double Energa, στα 15kw.
Αρκετά ευχαριστημένη από την απόδοση αλλά και τον εξοπλισμό. Το πήρα απο το κατάστημα Δάβρηςhttp://www.tzakiadavris.gr/product.asp?catid=1818 πέρυσι και δεν δυσκολέυτηκα ιδιαίτερα ως προς την χρήση του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #137083 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

marizal έγραψε: Καλημέρα.
Εγώ έχω πάρει ένα 90 Double Energa, στα 15kw.
Αρκετά ευχαριστημένη από την απόδοση αλλά και τον εξοπλισμό. Το πήρα απο το κατάστημα Δάβρηςhttp://www.tzakiadavris.gr/product.asp?catid=1818 πέρυσι και δεν δυσκολέυτηκα ιδιαίτερα ως προς την χρήση του.


Το τζακι σου , ειναι δεν ειναι 11 kw ! και με το ζορι !!!
10 θα πω να πεσω μεσα ..... ελληνικης κατασκευης μου κανει δεν το βρισκω στο νετ .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137155 από marizal
Απαντήθηκε από marizal στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

house έγραψε:

marizal έγραψε: Καλημέρα.
Εγώ έχω πάρει ένα 90 Double Energa, στα 15kw.
Αρκετά ευχαριστημένη από την απόδοση αλλά και τον εξοπλισμό. Το πήρα απο το κατάστημα Δάβρηςhttp://www.tzakiadavris.gr/product.asp?catid=1818 πέρυσι και δεν δυσκολέυτηκα ιδιαίτερα ως προς την χρήση του.


Το τζακι σου , ειναι δεν ειναι 11 kw ! και με το ζορι !!!
10 θα πω να πεσω μεσα ..... ελληνικης κατασκευης μου κανει δεν το βρισκω στο νετ .


Καλησπέρα, δεν σου ανοίγει το link. Στο παραθέτω και πάλι αν σε ενδιαφέρει να το κοιτάξεις,
www.tzakiadavris.gr/

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.574 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ