Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142134 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Δεν νομίζω πως θα πάθει τίποτα η εστία , μαντέμι είναι.

Νομίζω οτι ναι με θα ζεσταίνει με ακτινοβολία, αλλά ο ζεστός αέρας που θα φεύγει σαν τρελός έξω + ο αέρας που αναγκαστικά θα έρχεται από έξω , τελικά ίσως να ψύχει το σπίτι παρά να το ζεσταίνει.

Κοίτα την υπογραφή μου. Το γκρέμισμα αφού είστε 2 είναι εύκολο. Μετά κάντε ένα απλό θερμοθάλαμο από izol, πέρνα την inox μέσα από την τσιμεντένια, κλείσε τα κενά, άνοιξε κ την τρύπα και φέρε τον εξωτερικό αέρα, από κάτω και είστε έτοιμοι.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142145 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
το να βαλει ανοιχτο μαντεμενιο δεν είναι καλυτερο λιγο ετσι όπως λεει. γιατι ουτε εκεινος ξερει να κανει την δουλεια ουτε εγω. χωρια ότι δε μπορει να διαθεσει λεφτα παραπανω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142148 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τότε εγώ θα το έκλεινα (άφηνα όπως είναι και κλείσιμο την καμινάδα) και θα αγόραζα ξυλόσομπα.
Λύση πιο οικονομική και μπορεί και 100% πιο αποδοτική.

Η λύση που λέτε να κάνετε , νομίζω πρέπει να την ξεχάσετε γιατί λογικά πιο πολύ θα κρυώνει παρά θα ζεσταίνει.
Κοινώς είναι μια τρύπα στο νερό και πεταμένα λεφτά.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142153 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Υπάρχει νήμα για την Ferlux C18. Καλό είναι να το μελετήσετε μαζί με τον φίλο σου και να προσπαθήσετε να κάνετε μια εγκατάσταση πιο σωστή. Ο φίλος maraplus με πολύ χαμηλό κόστος έκανε μεν μια εγκατάσταση με πολλούς συμβιβασμούς, όμως χωρίς να πιέζει σε υπερβολικό βαθμό την εστία και χωρίς να έχει τόσο σημαντικές απώλειες προς το περιβάλλον.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142713 από panos79
Απαντήθηκε από panos79 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ρε παιδια εχω μια απορια οι γονεις μου μου ειπαν οτι το τζακι τους μπαζει νερα -edikalmin κασετα- πηγα και κουκουλωσα με ενα ναυλον το καπελο-καμπανα γιατι ο σοβας απο τη χτιστη καμιναδα ειχε φυγει με τα χρονια και υπεθεσα οτι θα επαιρνε απο κει.με τη σημερινη βροχη επιβαβαιωθηκα.πως γινεται να παιρνει νερο απο τον πορους του χτιστου κ να πεφτει μεσα στην εστια αφου η ανοξειδωτη καμιναδα φτανει μεχρι πανω;;;;;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142721 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Πάνο τα νερα λογικά μπήκαν απο πλευρικούς ανέμους που ίσως είχε προχθές !!για ρώτα τους γονείς σου φύσαγε οταν μπήκαν τα νερα ??
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": panos79

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.496 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ