Τζάκι Stafa 128 (Καμινοτεχνική): απορίες εγκατάστασης

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46325 από Asteris
Η ίδια η Καμινοτεχνική το πέρασε αυτό του Ερημίτη, για το οποίο μιλάω παραπάνω. Το προεδρικό...

Η δε αξιοπιστία, έχει να κάνει και με την αρχική τιμή και την κατανάλωση. Αν εγώ σε 5 χρόνια το πάρω στο χέρι, έχοντας κάψει 40 τόνους ξύλο, ενώ του Ερημίτη συνεχίζει ακόμα, αλλά έχει κάψει 80, τι να την κάνω την αξιοπιστία, θα έχω δώσε 4.000€ λιγότερα σε ξύλα, οπότε περισσεύουν να ξαναπάρω άλλες 8 Invicta να έχω να αλλάζω για 40 χρόνια...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46776 από busm
Περιμένουμε τα αποτελέσματα. Έχω και εγώ της Καμινοτεχνικής το THERMO 100. Περίπου ίδιο με το δικό σου, με πόρτα. Τι εννοείς όταν λες "ανοιχτής εστίας"?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46828 από georgios1981

busm έγραψε: Περιμένουμε τα αποτελέσματα. Έχω και εγώ της Καμινοτεχνικής το THERMO 100. Περίπου ίδιο με το δικό σου, με πόρτα. Τι εννοείς όταν λες "ανοιχτής εστίας"?


Η συκεκριμενη εστια πωλειται χωρις την περμετρικη μασκα και χωρις την γυαλινη πορτα η οποα ειναι αποσπομενη και προαιρετικη. Ανυπομονω να το φτιαξω και να το δουλεψω αλλα αυτη τη στιγμη περναω τα ηλεκτρολογικα, λιγακι υπομονη. Οι δικες σου εντυπωσεις απο το δικο σου; Σε προβληματισε κατι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46953 από busm
Εγώ δεν μπορώ να πω ότι το έχω ευχαριστηθεί, αλλά θεωρώ ότι είναι λόγω κακής εγκατάστασης. Βρίσκεται στο σαλόνι που είναι ένας ενιαίος όροφος 80 τμ. Από την Καμινοτεχνική μου είπαν ότι αποδίσει με καλή καύση 10 kW. Θα κάνω μερικές αλλαγές που μου πρότειναν τα παιδιά εδώ στο φόρουμ, όπως εσωτερική περσίδα κάτω που τώρα δεν υπάρχει και μεγαλύτερες πάνω. Θεωρώ ότι θα δουλέψει γιατί όπως είναι τώρα απλά καίει η φούσκα, λόγω μη σωστής κυκλοφορίας αέρα (θέλω να πιστυεύω).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47092 από house
Καλημερα , Εμεις παιδια εδω μεσα , δεν κατηγορούμε τα ελληνικά τζακια τα οποια εχουν πιστοποιηση για την αποδοση τους ( ολα εχουν ce , ισο , kai κατι αλλα , τα οποια ειναι για την παραγωγη ) Πιστοποιηση για την καυση θελουμε , και μαλιστα επειδή είμαστε παρα πολυ καχύποπτοι, να μην ειναι απο βουλγαρια η ποιστοποιηση
Τωρα γιατι δεν βρίσκουμε τετοια τζακια ελληνικα (μαλλον δεν το κατέχουμε )
Τωρα γιατι οσοι εχουν ελληνικά απο εδω μεσα δεν ζεσταίνονται (μαλλον δεν το κατέχουν)
Τωρα γιατι κανουν ολοι πατέντες εδω μεσα (κοφτρες, κλαπε) για να ανεβάσουν την αποδοση τους

Ασε τωρα (μπλεξίματα), παλι καλα (ζεστενομαι) , που την πείρα χαμπαρι(και δεν πειρα ελληνικη) απ την αρχη και την γλίτωσα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47094 από georgios1981
Καλημερα σε ολους,
Σχετικα με την αποδοση της εστιας θα φανει στο μελλον, εγω παντως οποιο και αν ειναι το αποτελεσμα θα ενημερωσω το φορουμ για τα καλα και τα κακα της εστιας ετσι ωστε να βοηθηθουν οσοι διαβαζουν και να μπορεσουν να επιλεξουν την καταλληλη εστια οπως αλλωστε και εγω προσπαθω να βοηθηθω απο τις δικες σας εμπειριες.
Οσο αφορα την επιλογη των υλικων θα παρω inox καμιναδα μονου για εσωτερικα και διπλου για εξωτερικα η εξωτερικα να την κανω χτιστη;
Ποια μαρκα πετροβαμβακα, κεραμοβαμβακα να παρω για να μην εχω μυρωδιες; Τι προτεινετε; Τι εχετε δοκιμασει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ