Καθαρισμός τζακιού (κασέτας) - καμινάδας

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65295 από GOLIS
Πως καθαριζουμε κασσετα και καμιναδα Ευχαρηστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65315 από peter-sport
νομιζω πς με ειδικη βουρτσα αναλογα με την διατομη του καπνοδοχου η οιποια προσαρμοζεις το χερι και προσθετεις αναλογα με το βαθος.πολουνται στα καταστηματα.
όπως περιπου καθαριζαμε τα οπλα στο στρατο αλλά μεγενθυμένο.
τώρα για την κασετα μαλλον με μαλακη συρματοβουρτσα.

υπάρχει και η λυση με τους καταλυτες αλλά δεν ξερ κατα πόσο ουσιαστική είναι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65317 από dimlyk
με κατι τετοια δηλ.





υπαρχει καισ ε τετραγωνη και σε πλαστικη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65349 από tas
Πρώτη φορά καθάρισα την καμινάδα πέρσι τέτοια εποχή, μετά από... τέσσερα χρόνια λειτουργίας. Φυσικά τρόμαξα απ' αυτά που είχε βγάλει. Φθηνά την είχαμε γλιτώσει.
Την προηγούμενη εβδομάδα, μετά από περίπου πέντε τόνους, τέσσερις πέρσι και έναν φέτος, έβγαλε μόνο πούδρα. Μηδέν κρυσταλλοποίηση. Είχα χρησιμοποιήσει και ορυκτούς καταλύτες, φαντάζομαι έκαναν δουλειά, αλλά δεν ξέρω σε τι βαθμό. Το βασικό πιστεύω είναι ότι έκαψα ξερά ξύλα...


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83944 από κοκος
εντάξει, έχουμε ακόμα καιρό για καθάρισμα, επειδή όμως είδα κάποια καθαριστικά (πχ ντουροστικ σε σκόνη) που λέει ότι πρέπει να χρησιμοποιηθεί 2-3 φορές στην σαιζόν, λέω αν το έχει χρησιμοποιήσει κανένας και αν αξίζει....ή τα ξύλα που πουλάνε σε πράκτικερ κλπ αξίζουν και κάνουν δουλειά ....
σίγουρα το χειροκίνητο είναι το καλύτερο, αλλά αξίζουν και αυτά σαν επιπλέον βοήθεια, ευκολία???
τέλος επειδή έχω τους ενδοιασμούς μου αν πρέπει να βάλουμε στο μαντέμι μεταλλική βούρτσα, τι γνώμη έχετε???

την υγειά μας να έχουμε....
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by κοκος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84078 από nextforbest
Τα χημικα καθαριστικα ή τα τουβλετα που τα αναβουμε καθαριζουν την καμιναδα απο το κρεοζωτο.Δηλαδη εισαι πιο ασφαλης οτι δεν θα παρει φωτια η καμιναδα σου.Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορει να αντικαταστησει τον κλασικο καθαρισμο με βουρτσα.
Εαν καθαριζεις την καμιναδα σου πχ καθε 4-6 τονους μπορεις να βαλεις ενα χημικο καθαριστικο στους 2-3 τονους.

FREE PM!!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κοκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ