Αλλαγή χρώματος σε ανοξείδωτη καμινάδα ενεργειακού τζακιού!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72834 από house

Gdevil έγραψε:

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: ...
Επίσης πάρε ενα μαγνήτη και ακούμπα στην καμινάδα κολλάει??

Πονηρή ερώτηση... :ohmy:
Εμένα πάντως δε κολλάει. ούτε στον εναλάκτη, ούτε στην καμινάδα, ούτε πουθενά.
Εξήγησε μας λίγο παραπάνω όταν βρείς χρόνο.


Ανοξείδωτος αντιμαγνητικός χάλυβας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72972 από vlastax
OXI oxi ποτε, οταν βαζω νεο ξυλο (και μεγαλο) το ανοιγω για λιγο (1/2')να αναψει το κσυλο και μετα κλεινω την εισαγωγη αερα (μια μονο απο εμπρος), αναλογα κανω και με το ταμπερ εκσαγωγης καπνου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72975 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
απάντησε λίγο σε παρακαλώ στα παραπάνω ερωτήματα οσο μπορείς πιο αναλυτικά για να μπορέσω να σε βοηθήσω καλύτερα>!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72978 από vlastax
ευχαριστω,εχει μονο τοιχο γωνια που μονοσα με πετροβαμβακα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72982 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: μιας και μπορώ να σου πώ κανα δυο κουβέντες για τα kratki δώσε μας περισσότερες λεπτομέρειες !!η καμινάδα είναι μονωμένη (δεν καταλαβα το 250 που λες)
το τζάκι το έχεις πάρει και με εξωτερικό αέρα ή μονο απο το σύρτη απο μέσα ???
πόσα μέτρα καμινάδα είναι??
Επίσης πάρε ενα μαγνήτη και ακούμπα στην καμινάδα κολλάει??


απάντησε μου σε αυτά !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73030 από vlastax
Γεια και ευχαριστω, ας βρισω πρωτα αυτα του κερατα τα εργαλεια τα κομπιουτερ ( και ειμαι και κομπουτερας!!!!) Απαντησα πολυ αναλυτικα γαμω την τυχη μου αλλα μετα το υποβολη εβγαλε ενα μηνυμα οτι εχω βαλει κατι παρακσενους χαρακτηρες και να προσπαθησω λεει κσανα!!!!!.
αντε να θυμαμαι τωρα...!!! Λοιπον τι εγραψα???
Η καμιναδα ειναι οχι μονομενη (σωληνα μεσα σε πλινθο). Ηταν 250μμ η παλια που ειχε το ανοιχτο παλιο τζακι που πετακσα. (το πληκτρο μου που γραφει το κσ/τζει δεν παιζει).Εβαλα λοιπον στο νεο κρατκι που εχει 200 εκσαγωγη καπνου μια συστολη,(βαζοντας μεσα στο νεο κομματι την παλια που κατεβαινε απο πανω), περιπου μισο μετρο μεχρι την παλια.Η παλια δεν αλλαζει χρωμα ενω το νεο κομματι μισο μετρο σε συνεχεια του κρατκι εχει γινει καφετι κιτρινο). Την πηρα απο το καταστημα ΚΑΜΙΝΟΧ ειδικο-καλο για τζακια στα Χανια.Πρεπει ναναι ανοκσυδοτη. Τωρα μου λεει η γυναικα (απο το σπιτι, εγω ειμαι στο γραφειο) οτι δεν κολλανε οι μαγνητες ουτε στην παλια ουτε στην καινουργια!!!!
Οχι, το κρατκι αυτο εχει μονο συρτη εισαγωγη απο μεσα για την καυση!!! κυτακσα και απο κατω καλα δεν φαινεται τιποτα αλλο για εισαγωγη, ουτε ταπα ουτε....Θαθελα βεβαια, νομιζα οτι ειχε εισαγωγη απο εκσω αλλα ρωτησα τον πωλητη αλλα .... ας προσεχα. Μικρο το κακο, νομιζω φτανει ο αερας καυσης απο τον συρτη.
Η καμιναδα ειναι περιπου 6μ. πανω απο το κρατκι 2μ μεχρι την οροφη-ταρατσα μου. μετα απο εκσω πανω στη ταρατσα αλλα 4μ. Ειναι με πλυνθους πυραντοχους 41χ41εκ. και στην τρυπα που σχηματιζεται(300μμ)εχω την ανοκσυδωτη χωρις μονωση, πανω εχει καπελλο περιστροφικο ανοκσυδωτο.
Το αλλο προβλημα ειναι οτι μυριζει ακομα, ειδικα οταν αναβει αρκετα, αλλα σε φθινουσα κατασταση.
Τα λεμε, ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ