Μείωση θορύβου στους αεραγωγούς και στο μοτέρ

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83138 από Grecu_
Δοκίμασε να δεις αν ο αεραγωγός είναι καλά στερεωμένος ή αν ανεμίζει και χτυπάει κάπου (μέχρι και βγάλτον αν μπορείς).

ΥΓ. Το breezemaster αν θυμάμαι έχει συνθήκες μόνο για στόμια, όχι και για αεραγωγούς, κι ούτως ή άλλως αυτές αλλάζουν από στόμιο σε στόμιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83187 από Στελιος1
Καλησπερα.
Οσο ζυγισμενο και να ναναι το μοτερ εχει δονησεις ( στο χερι αν το δουλεψει κανεις ελευθερο θα τις νιωσει) αυτες μεταδιδονται σε ολο το μεταλλικο δυκτιο, δεν μεταδιδεται ο ηχος μονο με το ρευμα τ αερα δηλαδη αλλα και με την επαφη των μεταλικων στοιχειων. Αεροστοπ βοηθαει, αλλα παρα μενουν οι.. βιδες. Οταν κανω τζακι εξ αρχης το κουτι το κανω μαρμαρινο και βιδωνεται το μοτερ σε πλαστικα ουπα, εχει διαφορα. Η τετραγωνη διατομη βοηθαει, αλλα εγω δεν κανω μεταφορα αερα σε αλλους χωρους, αν εβαζα τετοιο δικτυο σπιτι μου θα ηταν απλα μια γωνια γυψοσανιδας χωρις αγωγο μεσα (αλλα μην παρω και κανεναν στ λαιμο μου) με λωριδες γυψοσανιδα και στ μεσα πλευρες και τιποτε αλλο. Αν μπει τετραγωνος αγωγος μεσα το τελικο θα ειναι πολυ ογκωδες.
Βιντεακι οσον αφορα το καλυμα το ηχοκαλυπτικο πως μπορω να δειξω ευκολα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83192 από Stavrax
Επάνω από το διαβολάκι έχει ένα σύμβολο φιλμ, εκεί επιλέγεις παροχο μεγέθη URL και κανείς εισαγωγή.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83193 από dimlyk
και γιατι δεν βαζεις 4 αντικραδασμικα,,,εκτος φυσικα κι αν το μαρμαρο παιζει κι αλλο ρολο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83199 από Grecu_

Στελιος1 έγραψε: αν εβαζα τετοιο δικτυο σπιτι μου θα ηταν απλα μια γωνια γυψοσανιδας χωρις αγωγο μεσα

+1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83222 από Στελιος1
Αντικραδασμικα τοσο μικρα? Δεν ξερω.. Δεν εννοω οτι πρεπει τα κουτια να ναι μαρμαρινα, η δουλεια μου ειναι (επενδυσεις φτιαχνω και μαρμαρας ειμαι) και οταν εχει επενδυση με βολευει.. Ε ετσι παρατηρησα και την διαφορα. Σε λαμαρινα κουτι γινονται αντικραδασμικα και με την σιλικονη που λιωνει (την σκληρη, τα κερια που λεμε) αλλα θελει επιτηδιοτητα, ικανοτητα στα χερια, δεν ειναι καποια γενικη λυση δηλάδη αυτη. Περιμεντε προσπαθω να βαλω το βιντεακι.

Δε μπορω τωρα δεν γινεται δε ξερω τι δε κανω καλα, μολις μπορεσω θα το βαλω.


Ενταξει.. Ανασηκωνω 2 φορες το καλυμα, η μηχανη ειναι φωτογραφικη και δε μπορω να ρυθμισω τ ενταση τραβωντας βιντεο αλλα η διαφορα ειναι εμφανης.
Τα αλλα που φαινονται (τα 2 κοντρολ) ειναι ασχετα, το μπλε ειναι το Ιταλικο και το κιτρινο το Ελληνικο, απλα μετραω θερμοκρασιες κτλ για συγκρισεις που κανω, δεν αφορουν αυτα το θεμα μας.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Στελιος1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ