Εναλλάκτης νερού σε ανοιχτό τζάκι...;

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108508 από Στελιος1
Ρε παιδια ημαρτον δηλαδη.. Ειπα την γνωμη μου να βαλει και πορτα, πιστευω οτι δεν αξιζει το εγχειρημα χωρις πορτα. Ειπα επισης μετα, οτι το αλλο αυτοσχεδιο σχημα χωρις πορτα θα ειναι υποδεεστερο σε αποδοση απο αυτο που προωθει η ''ταδε'' εταιρια και εξηγησα 2 φορες, το γιατι εγω πιστευω ετσι και το λεω αυτο..
Δεν ξερω τι δουλεια κανεις Σταυραξ στο συγκεκριμενο νημα, πας στον βαρδαρη πχ η σε μια λαικη αγορα η σε ταβερνα κ εχει ''κραχτες'', αντιστοιχα εχει και διωχτες. Ε και τι? Οι μεν κραχτες σου βαζουν πιστολι στ κροταφο να ψωνισεις και οι διωχτες σε κυνηγανε με δικανο?
Εγω ειμαι ανθρωπος της πιοιοτικης αλλαγης, με λιγο λιγο κτλ δεν καταλαβαινω, αν μου πει κανενας ευθαρσως.. δινε του.. τοτε εγω θα τον βρισω και θα φυγω αλλα θα το σεβαστω! Θα φυγω! Γιατι δεν ειμαι της ποσοτητας αλλα της ποιοτητας κ οταν θα εχει συμβει αυτο (το να μου πει.. δινε του) θα εχει παρασυσωρευτει η ποσοτητα. Οτι και ναναι αυτο και περα απο δικαια και αδικα.
Τι δουλεια κανεις? Διωχνεις οποιον σου κατσει στραβα εννοεις και αρα αφου δεν μου πες ξεκαθαρα ξου σε παρεξηγησα? Συγνωμην τοτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108521 από Stavrax
Στέλιο τι δεν καταλαβαίνεις?
Στο συγκεκριμένο νήμα η μοναδική μου δημοσίευση, είναι αυτή που ζητάω τον λόγο για τον οποίο αναφέρεσαι σε μένα χωρίς να έχω γράψει τίποτα.
Δεν σε διώχνει κανένας, παρερμήνευσες.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109155 από Στελιος1

Stavrax έγραψε: Ότι θες εσύ, θα πει.
Αλήθεια, εγώ τι δουλειά έχω στο συγκεκριμένο νήμα???



Εχεις απολυτο δικαιο, χιλια συγνωμη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109156 από Στελιος1
Σαββα. Σε ενα ανοιχτο τζακι τουλαχιστον 200 κυβικα ανα ωρα αερα 20 βαθμων φευγουν απο τ χωρο μας προς τ καπνοδοχο. Αυτοι οι 20 βαθμοι ειναι στην ουσια ΚΑΤΑΨΥΞΗ για τα θερμοκρασιακα δεδομενα μιας φωτιας, οι σωληνες δεξια αριστερα πανω κατω και γενικα παντου στην ανοιχτη εστια δεν θα αποδωσουν οσο καποιες συγκεκριμενες διαδρομες. Της εν λογω εταιρειας ο εναλλακτης ειναι ΠΙΣΩ απο τις φλογες, καρβουνα και δεν επηρεαζεται τοσο απο το ψυχρο ρευμα των 20 βαθμων. Με την προσθηκη μιας πορτας τα δεδομενα αλλαζουν αρδην, αυτο μονο προσπαθω να πω.
Το ''κακο'' ειναι οτι το συστημα αυτο με τις ξεκαρφωτες διαδρομες (καθως και αλλα ξεκαρφωτα) ειναι ηδη στην ΔΕ Θεσσαλονικης και πολλοι θα τ πατησουν.. Αυτα τα ολιγα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109192 από gkesi
Συμφωνώ με τον Στέλιο στο ότι χωρίς την ύπαρξη πόρτας δεν αξίζει καμία παρέμβαση. Είναι σαν να θέλεις να θέλεις να ψήσεις φαγητό στον φούρνο χωρίς να κλείσεις την πόρτα του. Γίνεται? μάλλον όχι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ