Προβλημα με παραδοση τζακιου απο LEROY MERLIN

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111775 από kk_kostas
Εγω πριν πληρωσω για την μεταφορα ειπα οτι θελω το τζακι στον πρωτο οροφο και οχι στο πεζοδρομιο,
η μονη ερωτηση που μου εκανε η κυρια του Μερλιν τον ταμειο, ηταν αν υπαρχει ασανσερ και οταν τις ειπα ναι,
μου ειπε οτι ειναι ΟΚ για τον οροφο
Εγω τρελαθηκα γιατι το ασανσερ απο την εισοδο ειναι 2 μετρα , μαλιστα τους ειπα να βαλω και εγω ενα χερακι
ακομα και να πληρωσω εχτρα, και δεν ηταν απο μεταφορικη εταιρια γιατι το φορτηγο ηταν του Μερλιν.
Μετα οταν μου εδωασν να υπογραψω για τη παραλαβη αρνηθηκα και μου λεει ο ενας τυπος οτι θα παρουν το τζακι και θα φυγουν, τοτε βουτηξα τον τυπο και τον πεταξα εξω απο την πολυκατοικια .
τα γραφω αυτα για να γνωριζουν οι πελατες του Μερλιν ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111776 από pontios74
έστειλα mail στο συνηγορο του καταναλωτη και ασε να τραβαν τα μαλλια τους...
επισης αλλο να σου φερουν πελετ ή ξυλο και να θες να στα ντανιασουν στην αποθηκη η ταρατσα κλπ και αλλο να σου φερουν ενα αντικειμενο η μεταφορα περιλαμβανει και το κουβαλημα στον 200 οροφο επισης το λερου ειπε ο φιλος πως μετα απο τηλεφωνημα που τους εκανε του ζητησε συγνωμη δεν του ειπε κυριε για να ανεβει στον οροφο θελει η μεταφορικη αλλα 20 ευρω..τελος παντων εγω παντως που κατα καιρους εχω αγορασει ψυγειο κουζινα καταψυκτη απο αλλες εταιριες κανεις δεν μου τα αφησε στο πεζοδρομιο και αν ηταν σε παλλετα μου λεγαν πως για να ανεβει σε καποιον οροφο θα επρεπε να χαλασουν τη συσκευασια! Ποσο μαλλον για ενα τζακι 150 κιλων που ειναι αυτονοητο πως θα το μεταφερουν η σε καποιο γκαραζ η σε καποιον οροφο εκτος κι αν υπαρχει προβλημα και δεν χωραει και θελει ειδικη μεταφορα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111778 από Fokion
το "οροφος" γραφτηκε πουθενα?
να στο πω αλλιως.
μου κανει εντυπωση που σου υποσχεθηκαν "οροφο" χωρις χρεωση.. γιατι αυτοι θελουν να ξεφορτωνουν στο τσακ μπαμ και βουρ για την επομενη παραδοση, οχι μπαινει δε μπαινει χωραει δε χωραει αντε παρτο απο τις σκαλες....
+ οτι ηδη το ολο προγραμμα τους ειχε παει πισω αφου σου ειπαν 12-2 και ηρθαν 4+...
φαντασου οτι για να μου το φερουν σε συγκεκριμενη μερα ( Σαββατο ) μου ζητησαν ΑΛΛΑ 30 ευρω....

τωρα απο κει και περα, αν δεν το παραλαμβανες δε θα εχανες τα λεφτα σου. Απλά θα ΞΑΝΑπληρωνες μεταφορά να στο ΞΑΝΑφερουν.

Αυτες οι λεπτομερειες ειναι που σε τελική αναλυση κανουν την διαφορά των πολυκαταστημάτων απο τους πιο εξειδικευμενους εμπορους.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111784 από pontios74
τουλαχιστον ας το δουν οσοι προτιμουν να αγορασουν εστια η αλλο ογκοδες και βαρυ αντικειμενο και να φροντισουν να βρουν καποιον ιδιωτη να τους το μεταφερει. Επι τοπου πληρωνεις και το παιρνεις....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111793 από astemomt
Κάτι παρόμοιο έπαθα και εγώ το Σάββατο. Παρήγγειλα μια σόμπα πέλλετ, τους σωλήνες για τα καυσαέρια και 16 σακιά πέλλετ που ήταν δώρο, την δευτέρα από το Leroy merlin. Το Σάββατο ήρθε η παραγγελία όπως είχαμε κανονίσει. Ως εδώ όλα καλά. Ολόκληρη η παραγγελία ήταν πακεταρισμένη πανω σε μια παλέτα. Ζήτησα από τον μεταφορέα να με βοηθήσει να την ανεβάσουμε στον πρώτο όροφο. Μου είπε εντάξει και αρχίσαμε το ξεπακετάρισμα. Η σόμπα ήταν τυλιγμένη και τοποθετημένη μέσα σε ξύλινο κουτί. Οταν βγάλαμε πέλλετ στην εσωτερική που ήταν η σόμπα είχε δύο μεγάλα χτυπήματα που ηταν φανερό οτι δεν είχαν προκληθεί από την μεταφορά γιατί ήταν στην εσωτερική πλευρά.
Η σόμπα επιστραφηκε στο μαγαζί, και οταν επικοινώνησε κάποιος υπεύθυνος μαζί μου, μου είπε ότι ηταν η τελευταία σόμπα που είχαν και να περιμένω μέχρι το τέλος του μήνα.
Θα παω αύριο να ακυρώσω την παραγγελία.
Σας φαίνεται κάτι ύποπτο η μόνο εγώ είμαι καχύποπτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111809 από Fokion
Υποπτο γιατι???
επεισεις αν δεν επειρεαζε την λειτουργεια της σομπας αλλα ηταν μονο αισθητικό μπορουσες να ζητησεις μια καλη εκπτωση.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ