Μυρωδια.. από το τζάκι

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114133 από douka77
Μυρωδια.. από το τζάκι δημιουργήθηκε από douka77
Καλησπερα,αναψα αποψε το τζακι για να δω αν εχω καποιο θεμα πριν πλακωσουν τιποτα κρυα.Εχω μια salgouda V700η οποια εχει μπει σε υπαρχων τζακι και εχει γινει θερμοθαλαμος απο πετρομβαβακα με αλουμινιο.Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο να μυρισει τισ πρωτες φορες τωρα γιατι μου εβγαλε μια περιεργη μυρωδια.Την κασσετα την δουλεψα και περυσι το χειμωνα και αν θυμαμια καλα οι μυρςδιες ειχα φυγει μετα τα πρςτα αναματα
Θα πρεπει να πω οτι ο τοιχος που εχει γινει ο θερμοθαλαμος ειχε μαυρισει με αοπ το παλιο τζακι και περαστικε με ασβεστη.Θα ηθελα την γνωμη σας

Ευχαριστω
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114136 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Re:Απ: Μυροδια..
Κοίτα και το τζάκι και η σόμπα μου παρόλο που τα έχω κάψει από πέρσι πάλι εφέτος στα πρώτα αναματα έβγαλαν μυρωδιές. Μετά έφυγαν. Αν μετά από 4/5 αναματα έχεις πάλι μυρωδιές ε τότε κάτι τρέχει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": douka77

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114140 από douka77
Απαντήθηκε από douka77 στο θέμα Re:Απ: Μυροδια..

GeoTa έγραψε: Κοίτα και το τζάκι και η σόμπα μου παρόλο που τα έχω κάψει από πέρσι πάλι εφέτος στα πρώτα αναματα έβγαλαν μυρωδιές. Μετά έφυγαν. Αν μετά από 4/5 αναματα έχεις πάλι μυρωδιές ε τότε κάτι τρέχει



Σ ευχαρστω για την απαντηση σου..ελπιζω να θελει να δουλεψει απλα και να μην ειναι τιποτα αλλο ,δεν θα αντεξω ανα ανοιγω φουσκες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114148 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα Re:Απ: Μυροδια..
με προλαβε ο douka77 ηθελα να πω και γω για μυρωδια
και στο αεροθερμο ενεργειακο τζακι evo
και στο βολκανο που αναβαθμησα...παρατηρω μια μυρωδια μολις περασει τους 100 βαθμους
το evo το καιω 2 χρονια τωρα και παντα βγαζει αυτη την μυρωδια οταν ζεσταθει πολυ
και το βολκανο αν περασει ο εναλακτης τους 100 βαθμους την ιδια μυρωδια
δεν ειναι καπνα παντως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114171 από douka77
Απαντήθηκε από douka77 στο θέμα Re:Απ: Μυροδια..

gousan έγραψε: με προλαβε ο douka77 ηθελα να πω και γω για μυρωδια
και στο αεροθερμο ενεργειακο τζακι evo
και στο βολκανο που αναβαθμησα...παρατηρω μια μυρωδια μολις περασει τους 100 βαθμους
το evo το καιω 2 χρονια τωρα και παντα βγαζει αυτη την μυρωδια οταν ζεσταθει πολυ
και το βολκανο αν περασει ο εναλακτης τους 100 βαθμους την ιδια μυρωδια
δεν ειναι καπνα παντως


εγω μετρησα την θερμοκρασια απο τις εξοδου της κασετας και ηταν 150 βαθμους στην μια ωρα και 85 βαθμους στην περσιδα της φουσκας...λες να φταιει η θερμοκρασια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114187 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Μυρωδια..
μήπως έχει ξεκολλήσει καμμια αλουμινοταινία και μυρίζει..οι θερμοκρασίες είναι οκ δεν δικαιολογεί μυρωδιές αφου το έχεις "κάψει"...αν επιμείνουν κάνε μια τρύπα μικρή και δες με εναν φακό μέσα μήπως έχει φύγει απο κανενα κομματι πετροβάμβακα το αλουμινόφυλλό του...αν είναι απο τον μαυρισμενο τοιχο θα μυριζε και περυσι.
εκτος κι αν ακουμπάει καπου μέρος της γυψοσανίδας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ