Κενό καμινάδας

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147592 από pras
Κενό καμινάδας δημιουργήθηκε από pras
Καλημέρα σε όλους.
Στην εγκατάσταση μου (Invicta Grande Visio) και συγκεκριμένα στην καμινάδα έχω το εξής πρόβλημα.
Υπήρχε παλιά εστία και η καμινάδα είναι μεγαλύτερης διατομής από αυτή που θα βάλω εγω τώρα με αποτέλεσμα στο ταβάνι να περάσω μέσα από την παλιά σωλήνα την νέα. Μένει όμως ένα κενό ανάμεσα των δύο και δεν ξέρω τι να βάλω για να κλείσω το κενό.
Αν βάλω πετροβάμβακα (στουπώσω) στο κενό θα υπάρξει πρόβλημα?
Εννοείται ότι από την έξω μεριά της πλάκας το έχω κλείσει με πυρίμαχο τσιμέντο.

Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147593 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κενό καμινάδας
και τιποτα να μην βαλεις δεν τρεχει κατι κι ο πετροβαμβακας καλος ειναι και για ευκολια ισως μπορεις να βαλεις και περλιτη ...οτι και να βαλεις ομως να φροντισεις το κενο αυτο να ειναι στεγανο....να μην μπορει δηλ να περασει νερο απ το καπελο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149052 από Manos01
Απαντήθηκε από Manos01 στο θέμα Κενό καμινάδας
Καλημέρα (μάλλον καλησπέρα) παιδιά!

Καταρχήν ξυλεία ευχάριστο σε όλους σε αυτό το forum, βρήκα τόσες πολλές πληροφορίες τοις τελευταίες δυο μέρες που "εντελώς ανίδεος" ανέβηκα κατευθείαν στο επίπεδο "απλός ανίδεος" :-P

Έχω όμως μια ερώτηση ρε παιδιά:
Το παλιό το τζάκι τον 20-30 ετών έχει μια ωραία καμινάδα με το "συνιθισεμνο" αμίαντο.
Καταλαβαίνω ότι "χρειαυεται" να βάλεις μια ατσάλινη καμινάδα μέσα στον θερμαντικό θάλαμο (για να μην αναπνέω τον αμίαντο) ΑΛΛΑ: Γιατί πρέπει να βάλω και ατσάλινη καμινάδα και στο υπόλοιπο?????
Ρωτάω γιατί η καμινάδα είναι γύρο στα 4-5 μετρα και φοβάμαι ότι that είναι μεγάλη φασαρία να κάνω την αλλαγή.

Σας ευχάριστο και ξανά συγχαρητήρια για το forum!

Μανος
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149061 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Κενό καμινάδας

Manos01 έγραψε: Kalimera (malon kalispera) paidia!

Kat'arxin xillia euxaristo se olous se auto to forum, brika toses polles plirofories tois teleutaies dyo meres pou "entelos anoideos" anebika kateutheian sto epipedo "aplos anoideos" :-P

Exo omos mia erotisi re paidia:
To palio to tzaki ton 20-30 eton exei mia oraia kaminada me to synithisemno amianto.
Katalabaino oti xreiayetai na baleis mia atsalini kaminada mesa ston thermantiko thalamo (gia na min anapneo ton amianto) ALLA: Giati prepei na balo kai atsalini kaminada kai sto ypoloipo?????
Rotao giati i kaminada einai gyro sta 4-5 metra kai fobamai oti that einai megaly fasaria na kano tin allagi.

Sas euxaristo kai ksana sygxaritiria gia to forum!

Manos


φίλε μου στο φόρουμ γράφουμε ΜΟΝΟ ελληνικά.Στο διορθώνω αλλά θα σε παρακαλέσω να συνεχίσεις με ελληνικούς χαρακτήρες,θα είναι και ποιο εύκολο για εμάς να σε διαβάσουμε

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149069 από Manos01
Απαντήθηκε από Manos01 στο θέμα Κενό καμινάδας

theoilia έγραψε: φίλε μου στο φόρουμ γράφουμε ΜΟΝΟ ελληνικά.Στο διορθώνω αλλά θα σε παρακαλέσω να συνεχίσεις με ελληνικούς χαρακτήρες,θα είναι και ποιο εύκολο για εμάς να σε διαβάσουμε


Sygnommi re paidia, exete dikio. Dystuxos auti tin stigmi exo ena Galliko pliktrologio kai katholou Ellinika sta Windows..... Prepei na agoraso ena Elliniko pliktrologio kai na bro kapoion na mou gyrisei ta Windows sta Ellinika :-( ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149071 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Κενό καμινάδας
τότε γράψε το κείμενο που θέλεις και κάνε την μετατροπή εδώ .Μετά με copy-paste μετέφερε το σε εμάς.Ποια windows έχεις;μήπως μπορέσουμε να βοηθήσουμε εμείς

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ