K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7636 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
φιλε μου κοσμιδη δεν νομιζω να μπορει να ζεσταθει σπιτι με θερμοκρασια θαλαμου 50-60 βαθμους...με τιποτα γιατι ο αερας ειναι χλιαρος.δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει 10 σκαλες το βιντιλατερ απο τι στιγμη που μεχρι το 4 βαρια βαρια δουλευει σωστα.βαλτο στο manual μεχρι να πιασει 110 βαθμους στο p0 και μετα βαλτο στο 3 εχω φαει απειρες ωρες να καταλαβω την λειτουργεια του.εγω το δουλευω στο p0 μεχρι να πιασει 130 βαθμουσ και μετα το βαζω στο 3.το κακο ειναι οτι συνεχεια το "ταιζω" για να εχω αυτη την αποδοση.μαλιστα πειραξα και το μενου του βιντιλατερ ωστε να ανοιγει το βιντιλατερ πανω απο 50 βαθμους και να ανοιγει το "alarm" στουσ 150 βαθμους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7639 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα K-EVO Starfire 120
Δεν κάθεστε να διαβάσετε το manual του Tiemme? Βάλτε το Del στο 50 και το βεντιλατέρ θα ανεβάζει σκάλα κάθε 5 βαθμούς, όχι κάθε 2. Αν θέλετε, βάλτε και το Set στους 60, ή 70, για να μπορεί το τζάκι να ανεβάζει παραπάνω βαθμούς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7643 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Αστερη δωσε ενα λινκ αν δεν σου ειναι κοπος να το κανουμε αυτο που λες!

φιλε gousan οπως σου ειπα το τζακι βαριεμαι να το αναβω και ετσι δεν δουλευει για να ζεστανει το σπιτι, αλλα πιο πολυ για χαβαλε. Κατ επεκταση δεν εχω ψαξει ιδιαιτερα τα κολπα του. Παντως αν στον μεσαιο ειχα 20 βαθμους μου ανεβαζε ανετα με τον τροπο που περιγραψα την θερμοκρασια στους 24-25, οποτε δεν με ενοιαξε μεχρι τωρα.

Αλλα αφου το λετε ας πειραματιστουμε στον προγραμματισμο του...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7655 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
αν μπεις στο site της k-evo και πατησεις πανω στις οδηγιες του μοντελου θα δεις πως γινετε η ρυθμιση στο βιντιλατερ (δες εκει που λεει για το δευτερευων μενου)παντως ρε φιλε για τα χρηματα που δωσαμε(2800 ευρω)με το βιντιλατερ χωρια την επενδηση και τα μπουρια δεν λεει να το εχουμε μονο για χαβαλε τα χριστουγεννα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7661 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
αδερφε εμενα μου βγηκε πιο φτηνο αν θυμαμαι καλα. Παντως το δουλεψα την πρωτη χρονια αρκετα, απλα περυσι εβαλα μια σομπα-λεβητα στον κατω οροφο και απο εκει και περα δεν ασχοληθηκα με το να ανεβαζω ξυλα... Βεβαια του χρονου θα δουλεψει παλι, γιατι μας βλεπω να μην παιζουν λεφτα για τιποτα αλλο...

Ευχαριστω για το τιπ, θα το ρυθμισω τωρα αν ειναι (αν μπορεσω), το αναβω και επανερχομαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7669 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
ευκολη υποθεση ο προγραμματισμος!

Το αναψα και ανεβασε ηδη 45 βαθμους μεσα στα πρωτα λεπτα. Εβαλα μια συσκευασια μπρικετες και απο πανω 3 κουσουρα βαρια 5 κιλα στο συνολο!

Αυτο που βλεπω βεβαια και παρακαλω ας επιβεβαιωσει και ο gousan (με βαλατε σκεψεις παλι! και δεν θα αποφυγει το τηλεφωνο η σταρφαιρ να ερθει τεχνικος τους!) ειναι οτι η φλογα με τερμα κλειστο τον αερα καυσης και τερμα κλειστο το ταμπερ της καπνοδοχου οι φλογες ειναι δυνατες! Αυτο μονο ενα πραγμα μπορει να σημαινει-> Δεν εχει το τζακι καλο κλεισιμο και παιρνει αερα, ετσι δεν ειναι?

Ας απαντησουν και αλλοι φιλοι με ενεργειακα, οταν κλεινουν τερμα τον αερα καυσης τοτε σιγοκαιει και παει να σβησει?
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.161 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ