K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7552 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα K-EVO Starfire 120
Βασίλη, αν κάψεις 7.5 κιλά ξύλο με 82% απόδοση, πρέπει να πάρουμε 25kW στο χώρο. Το τζάκι δηλώνει 18kW, άρα δεν πρέπει να καίει πάνω από 4.5 κιλά. Αν καίει 7.5 κιλά, και δίνει 18kW, μας δίνει ένα 55% και πολύ του είναι για ελληνικό...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7560 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
το σπιτι ειναι καινουργιο και εχει καλη μονωση.με 4 μπρικετες (απο εκεινες τις εξαγωνες με την τρυπα)την ωρα πιανω μια καλη θερμοκρασια στην 3η σκαλα του βιντιλατερ.με λιγα λογια το προβλημα μεγαλη καταναλωση δεν λυνετε...η γρηγορη καυση οφειλετε παλι στο οτι ειναι μεγαλο το τζακι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7561 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
με 7,5 κιλα την ωρα δεν λεγετε ενεργειακο ρε παιδια λεγετε για πεταμα...με ξερα ξυλα εκαψα τον νοεμβριο γυρο στους 4 τονους...μεγαλη μουφα μου φαινετε.υπαρχει κανεις στο forum που να εχει k-evo της starfire ??????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7585 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Εχω εγω φιλε μου.

Το εχω σε ενιαιο χωρο 60 μ2, αλλα δεν το πολυαναβω γιατι βαριεμαι το κουβαλημα. Το δικο μου τουλαχιστον δουλευει καλα, ανεβαζει θερμοκρασια γρηγορα και την κραταει ικανοποιητικα σε σχεση με αλλης εταιριας τζακι που εχει γείτονας.

Να ρωτησω τωρα, μηπως φταιει καποια ρυθμιση σου? Τον αερα καυσης τον εχεις στο οφ (αριστερα)? Το ταμπερ της καπνοδοχου κλειστο? Εχεις παιξει με τις παραπανω ρυθμισεις για να βρεις το βελτιστο που χρειαζεσαι?

Παντως σε μενα απο εξω εχω δυο περσιδες να τραβουν αερα και την μια την εκλεισα.

Γενικα ζεσταινει ικανοποιητικα τον χωρο που ειναι, αλλα οπως προειπα επειδη ειναι στον πρωτο οροφο βαριεμαι να το αναβω και να κουβαλαω ξυλα μεσα στο σπιτι. Βεβαια δεν εχω εικονα απο πολλα αλλα 'ενεργειακα' τζακια για να πω την αληθεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7616 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
τον αερα για τον θαλαμο τον εχω δοκιμασει και τελειος κλειστο αλλα παλι σε 2 ωρες τα καιει.την εισοδο του αερα εξωτερικα την εκλεισα αφου το ρωτησα και στην εταιρια αλλα το παιδι που το εγκατεστησε μου ειπε να αφησω μια μικρη τρυπουλα ...στους ποσουσ βαθμους το βαζεις για να σου βγαλει ικανοποιητικη ζεστη?παντος θα δοκιμασω σημερα να κλεισω εντελως την εισοδο του αερα απο εξω ...ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7620 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Στο αυτόματο το εχω οσες φορες το αναβω. Με το που πιανει 50 βαθμους αρχιζει και ακουγεται, στους 51 παει στο 2(υποθετω με τους αριθμους εντασης βεντιλατερ), στους 53 παει στο 3 και απο εκει και περα εχω ανεβασει με το αυτοματο εως και 63-64 αν θυμαμαι.

Αυτο που κανω ως συνηθως ειναι να αφηνω το τζακι να φτασει τους 53 και μετα ανοιγω την πορτα (αν και ξερω οτι χανω!) για να εχω την αισθηση της ακτινοβολιας, μιας και ο χωρος δεν ειναι και πολυ μεγαλος και ανεβαζει γρηγορα την θερμοκρασια στους 25 βαθμους.

Σε οτι αφορα τον αερα για τον θαλαμο, ισως εχω και εγω ενσταση για το αν δουλευει οπως πρεπει?! Δεν μπορω να πω 100% αν παιζει σωστα! Με εβαλε σε σκεψεις το θεμα σου. Μηπως να επερνα τηλεφωνο να ερχοταν τεχνικος? Εχω και πλεονεκτημα γιατι ειμαι σε διπλανο χωριο απο το εργοστασιο, μενω στον Δρυμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.155 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ