K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112504 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
γνωριζει κανεις τις διαστασεις του αεροθαλαμου...θελω να πω (και απο συζητηση με τον κ στελιο)μηπως ειναι μεγαλος ο θαλαμος γυρω απο την εστια και δεν προλαβενει να ζεστανει τον αερα... :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112534 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Γιώργο τώρα είδα το μήνυμα! Τίποτα κι εγώ! Μαγαζί με περσίδες έχουμε, φτηνό δεν θα το έλεγα! Ακρίβυναν κι αυτοί από τότε που έγινε το μπαμ με τα τζάκια και τις σόμπες! Αν θέλεις πάντως κάτι πολύ ευχαρίστως να σε εξυπηρετήσω.
Θανάση δε νομίζω το πρόβλημα να είναι αυτό. Αν δείξεις το τρόπο λειτουργίας του τζακιού, δηλαδή πως εισάγει αέρα και πώς διοχετεύεται για την καύση στον κ Στέλιο, θα κλαίει από τα γέλια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112596 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
μην νωμιζεις οτι και το βολκανο εχει καλυτερο τροπο μια απο τα ιδια και χειροτερα...βαλαμε ρυθμιστη κλαπε και ειδαμε διαφορα...μετα βαλαμε προχειρα ενα φαρδυ υαλοκορδονο στην σχισμη κατω στην πορτα και αφησαμε ουσιαστικα να περνει αερα μονο απο την αεροκουρτινα...και ειχε τεραστια διαφορα...το εβλεπες με τα ματια σου να δουλευει η αεροκουρτινα και να χαμηλωνει αρκετα η φλογα...αν θελω μπορω να τρυπησω το τασακι και να στειλω απο εκει αερα αλλα στην προβα μου αρεσε η καυση του...μολις το κλεισω τις γυψοσανιδες και το καψω καλα 1 ολοκληρη μερα θα εχω και καλυτερα συμπερασματα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112598 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα K-EVO Starfire 120
Ρε παιδια πιστευεται οτι με το τζακι σαν κυρια θερμανση θα
ζεστανετε το σπιτι σας ??

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112614 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Προσωπικά αυτό κάνω εδώ και δύο χρόνια! Δυστυχώς τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν αυτή τη στιγμή να κάνω οτιδήποτε άλλο. Ο λέβητας πετρελαίου είναι κλειστός και όσο η τιμή του πετρελαίου είναι στα ύψη έτσι θα παραμείνει. Τον χρησιμοποιώ μόνο για λίγο όταν λείπω μέρες από το σπίτι και πρέπει να το ζεστάνω άμεσα. Φυσικά η εγκατάσταση λέβητα ξύλου ή πέλλετ είναι η πιο ορθή εγκατάσταση για να ζεστάνω το σπίτι μου, αλλά το κόστος είναι μεγάλο για να το αντέξω. Οπότε πορευόμαστε και ζεσταινόμαστε με αυτό που έχουμε!

Υ.Γ. Θανάση τελειώσατε με το Volcano? Ζεσταίνει τελικά? Επίσης αν θέλεις την γνώμη μου κάνε τρύπες στο τασάκι. Είμαι σίγουρος πως θα δεις ακόμη καλύτερη καύση και πολύ πιο έντονη εναλλαγή φλόγας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112615 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Alex καλημέρα.

Εγώ σκέφτομαι να κάνω το εξής: Το δικό μου μαντέμι το ξέρεις. Έχει aαπό 3 σχισμές διαστάσεων 10mm x 100mm και αριστερά και δεξιά από το τασάκι, και 6 ίδιες σχισμές, πίσω από το τασάκι (στο βάθος).

Σκέφτομαι να κλείσω τις σχισμές αυτές, να αφαιρέσω το δικό του τασάκι και έχω ήδη φτιάξει ένα ανάβαθο τασάκι (που πατάει στην κάτω λαμαρίνα και δεν κρέμεται στην πατούρα) και να το βάλω κάτω από τη σχαρίτσα. Έτσι οι στάχτες θα πέφτουν πάλι μέσα στο τασάκι, ενώ ο αέρας θα περνάει ελεύθερα από τις σχισμές της σχάρας του τασακιού, στα ξύλα.

Τι λές? Έτσι ο αέρας θα έρχεται ελεύθερα στην περιοχή κάτω από τα ξύλα, και θα βγαίνει από τις σχισμές της σχάρας του τασακιού.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.525 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ