K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19962 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα K-EVO Starfire 120
Αυτο ειναι νομιζω
www.k-evo.gr/products/k-evo-80-kentriko

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19963 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Γκουσαν μην μπερδευεσαι, βαζεις ξυλα τα καις και ξερεις οτι εκαψα.. τοσα. Ειτε στ αυλη ειτε στ τζακι ειναι ειτε στ φεγγαρι να ναι. Η καταναλωση οπως το θετεις ειναι εργο, ουτε ισχυ καταναλωσης(πχ εκαψα τοσα σε τοσο χρονο) ουτε αποδοση (πχ εκαψα τοσο και πηρα θερμοτητα .. τοσην) ρωτας οπως τ θετεις, προφανως εννοεις τ αποδοση, η σε αυτην θες να καταληξεις.
Ε η αποδοση ειναι τραγικη, καμια σχεση με οτι διαβαζεις σαν νουμερα, αλλα.. Οι συγκρισεις ομως ειναι σεβαστες! Οταν ο Αστερης πχ λεει τ τζακι μου ειναι τοσο καλυτερο απο εκεινο που ειδα αυτο το δεχομαι, τα νουμερα ομως που αναφερονται προς χαριν τ διαφημισης και τα πιστευουμε δεν μπορω να δεχθω. Λεβητες με ξυλα εβαλαν παρα πολλοι, ρωτηστε καταναλωσεις τ ειχαν! Λογω ξεκαρφωτων αναγκαστικα διαστασεων χωρου καυσης, ΚΑΝΕΝΑ τζακι στ κοσμο δεν μπορει να ειναι η απολυτη συσκευη θερμανσης οπως μας παρουσιαζεται τωρα λογω συγκυριων. Αυτα. Αν θελουμε να λεμε τ πραγματα οπως ειναι και οχι συντεχνιακα, αν τ δουμε συντεχνιακα, τοτε εγω λεγοντας αυτα κανω κακο στ δουλεια μου και στ εαυτο μου. Το κεβο ξανα ρωτω, πως μπορω να το δω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19969 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120

Στελιος1 έγραψε: Γκουσαν μην μπερδευεσαι, βαζεις ξυλα τα καις και ξερεις οτι εκαψα.. τοσα. Ειτε στ αυλη ειτε στ τζακι ειναι ειτε στ φεγγαρι να ναι. Η καταναλωση οπως το θετεις ειναι εργο, ουτε ισχυ καταναλωσης(πχ εκαψα τοσα σε τοσο χρονο) ουτε αποδοση (πχ εκαψα τοσο και πηρα θερμοτητα .. τοσην) ρωτας οπως τ θετεις, προφανως εννοεις τ αποδοση, η σε αυτην θες να καταληξεις.
Ε η αποδοση ειναι τραγικη, καμια σχεση με οτι διαβαζεις σαν νουμερα, αλλα.. Οι συγκρισεις ομως ειναι σεβαστες! Οταν ο Αστερης πχ λεει τ τζακι μου ειναι τοσο καλυτερο απο εκεινο που ειδα αυτο το δεχομαι, τα νουμερα ομως που αναφερονται προς χαριν τ διαφημισης και τα πιστευουμε δεν μπορω να δεχθω. Λεβητες με ξυλα εβαλαν παρα πολλοι, ρωτηστε καταναλωσεις τ ειχαν! Λογω ξεκαρφωτων αναγκαστικα διαστασεων χωρου καυσης, ΚΑΝΕΝΑ τζακι στ κοσμο δεν μπορει να ειναι η απολυτη συσκευη θερμανσης οπως μας παρουσιαζεται τωρα λογω συγκυριων. Αυτα. Αν θελουμε να λεμε τ πραγματα οπως ειναι και οχι συντεχνιακα, αν τ δουμε συντεχνιακα, τοτε εγω λεγοντας αυτα κανω κακο στ δουλεια μου και στ εαυτο μου. Το κεβο ξανα ρωτω, πως μπορω να το δω?



Στελιο μπορεις να το δεις σε εμενα, καθως εδω και τρια χρονια το εχω σπιτι!

Θα σε παρω και τηλεφωνο μεσα στην ημερα αν ειναι να περασεις!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20032 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Στελιο σου παραθετω και το site με το τζακι

www.k-evo.gr/products/k-evo-100-kentriko


Αν θελεις πες μου σε παρακαλω την αποψη σου για την συγκεκριμενη κατασκευη και αν χωραει βελτιωση με οσο το δυνατον λιγοτερο γκρεμισμα. Στο ειπα και στο τηλ, θα μας σκοτωσει η γυναικα αν αρχισω παλι τα γκρεμισματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20062 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Θοδωρε αυτο τα εχει ολα, πιθανο τα κυβικα αερα να ειναι πολλα που στελνει τ μοτερ και το κρυωνει υπερβολικα, η οι αποστασεις τ θερμοθαλαμου του απο τ μαντεμια να ειναι μεγαλες ( εχει μεγαλη σημασια αυτη η αποσταση, τα αερια καταλαμβανουν παντα ολον τ προσφορο χωρο, γιατι να περασουν βεβιασμενα απ οπου θελουμε εμεις? Περνουν τα περισοτερα και παραδιπλα απο τα θερμα τοιχωματα). Δεν καταλαβαινω αυτο το πραγμα δηλαδη.. Γιατι ενω τ βεντυλατερ εχει ενα Α! εμβαδο εξοδου στελνουν τ αερα του σε τοσο πολυ μεγαλυτερο χωρο? Οταν υπαρχει βεβιασμενη ροη την πας ξυστα, να γλυφει την θερμη επιφανεια δηλαδη αρκει να μην εμποδιζει την ροη. Αν παει σωστα, πολυ κοντα δηλαδη στ καυτα σημεια, τοτε θα βγαζει ζεστη φοβερη και δεν θα χρειαζεται να ταιζει κανεις συνεχως ξυλα. Διοτι τ ζεστη θα την παιρνει. Αυτα αφορουν εστιες φτιαγμενες για βεντυλατερ, στα αλλα τζακια που κατα κορον συζητατε εδω ισχυουν αλλα πραγματα.
Μονη βελτιωση νομιζω αυτη θα ηταν, να μικρυνουν αυτες οι αποστασεις πραγμα πρακτικα ασυμφορο. Η εναλλακτης στ καπνοδοχο. Και σε αυτους ομως ισχυει αυτο περι αποστασης, οσοι ειναι ευρυχωροι (εχω δει κατι βαρελια! ομορφα, γυαλιστερα..) δε σηκωνουν κανενα μηχανακι, ειναι για φυσικη ροη.. δηλαδη τριχες..
Οταν αρχισει η σαιζον θα ερθω να γνωριστουμε κ απο κοντα και να το δω, ακομα καλοκαιρι εχουμε και θα μας λειψει!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22186 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
φιλε alex nous τι εκανες με εκεινες τισ τσιμουχες που ελεγες?περασες απο την αντιπροσωπεια να παρεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.166 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ