K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113550 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
καλη επιτυχια αλεξ...θα περιμενω με αγωνια νεα σου...
οταν ανοιξα το θεμα δεν πιστευα οτι θα βαλω σε τετοιους μπελαδες τοσο κοσμο...ελπιζω το αποτελεσμα να σε δικαιωσει ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113630 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Άλεξ,

ας είναι καλά ο dimlyk, σε ένα μαγαζί (Μπεκροδημήτρης) που λέει ότι έχει πλάκες βερμικουλίτη, αυτές είναι 2,5 cm πάχος. Οπότε, τώρα που η δικιά μου κόφτρα μίκρυνε λίγο ακόμα, πιστεύω ότι περνάει για πλάκα. Τώρα είναι περίπου 40 cm x 22 cm.

Ακόμα και στην περίπτωση που δεν περνάει λόγω πάχους, έχω σκεφτεί τρόπο-πατέντα να είναι διαιρούμενη, ώστε να φοριέται σε 2 κομμάτια (αριστεά-δεξιά) και όταν συναντιώνται ναι ενώνονται.

(βασικά κάνεις τρύπες διαμέτρου 9 mm και στις 2 πλάκες βάθους 4 cm, και στη μία βάζεις μέσα ντίζα 8mm x 40 mm όπως τα λάμέλα που βάζουν οι μαραγκοί.)

Νομίζω ότι η ιδέα με την κόφτρα από βερμικουλίτη, έχει τύχη, αν στέκει ο συλλογισμός ότι η κόφτρα αυτή θα "αντανακλά" υψηλές θερμοκρασίες στην επίμαχη περιοχή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114338 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
μια ερωτηση ρε εβοπλικτοι
την εκανα και στο θεμα μυρωδια και μου ειπανε οι αλουμινοταινιες ισως να φταινε η οι πετροβαμβακες
στο δικο σας evo...και μετα απο 2 χρονια φουλ καυσης μυρηζει καθολου οταν περασει τους 100 βαθμους?
δεν μιλαω για καπνα αλλα μια αλλη μυρωδια...
στο δικο σας θυμαστε αν εχει στις ενωσεις της καμιναδας αλουμινοταινιες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114340 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Το δικό μου μυρίζει μαντέμι. Από τους 95 και μετά... Δεν το έχω κάψει δυνατά ακόμα.

Φέτος όμως θα του αλλάξω τα φώτα, περιμένω να κρυώσει λίγο ο καιρός ακόμα. Μετά θα του κάνω μερικά γερά ανάμματα αλλά να λείπουν γυνάικα και παιδιά.

Εμένα στις ενώσεις της καμινάδας ΔΕΝ έχει αλουμινοτανία, αλλά φασέτες, κολιέδες inox δηλαδή
και φλάτζα σιλικόνης υψηλών θερμοκρασιών.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114342 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Θανάση εμένα μυρίζει από καθόλου έως εντελώς ανεπαίσθητα. Βέβαια δεν έχει αλουμινοταινία στην καμινάδα αλλά μόνο στους αεραγωγούς. Μάλλον όμως οι κόλλες από την αλουμινοταινία είναι που σου μυρίζουν.
Με την ευκαιρία να πω πως παρέλαβα σήμερα τα υλικά και αύριο με το καλό ξεκινάω τις μετατροπές. Πήρα το κλαπέ και την ροζέτα, οπότε θα φτιάξω σίγουρα την εισαγωγή. Με τον δευτερογενή λέω ακόμη να μην ασχοληθώ. Μάλλον θα τον κλείσω για να γίνουν σωστά οι δοκιμές. Δεν μου φτάνει το υαλοκόρδονο για τις διαδρομές. Θα ανεβάσω και τις σχετικές φωτογραφίες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114343 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Άντε Αλέξη γιατί έχω σκάσει από την αγωνία.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.146 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ