LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61910 από dimkat77
Απαντήθηκε από dimkat77 στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!
Παιδιά, εγ'ω άλλο πράγμα σπούδασα, τζακάς δεν είμαι!φυσικά και του είπα ένα προς ένα όλα όσα μου επισημάνατε, τα διάβασα κι εγώ από το εγχειρίδιο του τζακιού για να είμαι απόλυτα ενημερωμένος! Μου είπε οτι αφού δεν λειτουργεί με τον τρόπο που το εγκατέστησε 'με ακρίβεια σύμφωνα με το εγχειρίδιο' είπε..., η μόνη λύση είναι "να δοκιμάσει το αντίθετο απο αυτό απου λέει". Εδώ ο άνθρωπος υποστηρίζει οτι αυτή είναι αποδοση του τζακιού! Πραγματικά λυπάμαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61915 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!

dimkat77 έγραψε: Παιδιά, εγ'ω άλλο πράγμα σπούδασα, τζακάς δεν είμαι!φυσικά και του είπα ένα προς ένα όλα όσα μου επισημάνατε, τα διάβασα κι εγώ από το εγχειρίδιο του τζακιού για να είμαι απόλυτα ενημερωμένος! Μου είπε οτι αφού δεν λειτουργεί με τον τρόπο που το εγκατέστησε 'με ακρίβεια σύμφωνα με το εγχειρίδιο' είπε..., η μόνη λύση είναι "να δοκιμάσει το αντίθετο απο αυτό απου λέει" . Εδώ ο άνθρωπος υποστηρίζει οτι αυτή είναι αποδοση του τζακιού! Πραγματικά λυπάμαι!


Τον κακό του τον καιρό, του τον είπες? Μα ΔΕΝ το είχε εγκατεστημένο σύμφωνα με το εγχειρίδιο. Ρε τι τρέλα πουλάνε μερικοί.

Το υπογραμμισμένο παραπάνω, είναι να παίρνεις φόρα και να χτυπάς το κεφάλι στον τοίχο.

Μη μασάς και διεκδίκησε.

Απαίτησε να το κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ όπως προβλέπεται, ΧΩΡΙΣ τις δικές του "πινελιές", οι οποίες αποδεδειγμένα είναι για τα μπάζα.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75062 από dimkat77
Απαντήθηκε από dimkat77 στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!
Καλησπέρα! Επανήλθα με αλλαγές μεν, χωρίς αποτέλεσμα δε...Τον έφερα και τον ανάγκασα να μου ξαναγυρίσει τις σωληνώσεις όπωςς ορίζει το εγχειρίδιο..Ανοίξαμε την γυψοσανίδα και βάλαμε κάτω το εγχειρίδιο για να δούμε κατα πόσο ακριβείς είμαστε...Τίποτα..τίποτα..τίποτα...τίποτα!!Μέγιστη θερμοκρασία 60 βαθμοί!Γιατί!
Ευχαριστώωω!!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75087 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!
ρε σι φιλος , αν και δεν το ξερω το τζακι , δεν δοκιμαζεις με μπρικετες η΄ με σκισκενα ξυλα , και μεγαλη ποσοτητα !
Ερωτηση , ετσι το καις με 2 ξύλα χοντρα ???

Για δοκιμασε να το κάψεις λιγο πρώτα , και μετα να ανοίξεις τα μοτερ ! Ε και 10 kw na ειναι , ειναι σαν να εχεις 5 μεγαλα αεροθερμα μπροστα σου !
Δεν εξηγείται , 10kw με καταναλωση 3 κιλα , να λειτουργει ετσι ! Απο την γυψοσανιδα νιώθεις περισσότερη ζέστη απ τους αεραγωγούς ???

τη να πω , εχει και 2800 για τζακι , δεν ειναι και φτηνό :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75091 από dimkat77
Απαντήθηκε από dimkat77 στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!
αν δεν έχω κάψει ξύλα.....Τα συγκεκριμένα είναι ξερή ελιά τριών χρονών κομμένη και ανάβουν αμέσως!!...Για δυο μέρες έκαιγα μόνο μπρικέτες και όχι μόνο τρεις μπρικέτες την ώρα όλως λέιε ο κατασκευαστής αλλά 6. Το μοτερ ανοίγει αυτόματα όταν θερμανθεί...Μέσα στη γυψοσανίδα η θερμοκρασία είναι 28 βαθμοί...και οι αεραγωγοί μου βγάζουν μέγιστο 60.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75120 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!
Αν είσαι απόλυτα σίγουρος ότι όλα είναι σωστά, θεωρώ ότι καλό θα ήταν ίσως να φέρεις ένα ακόμα μάστορα να κάνει ένα λεπτομερές τσεκάρισμα ώστε να στο επιβεβαιώσει και στη συνέχεια να κινήσεις διαδικασία αντικατάστασης. Βεβαιώσου πρώτα όμως 100%, για να πατάς γερά στα πόδια σου.
Καλή τύχη :unsure:

ΥΓ: αλήθεια, κάτι τάπες που έχει από κάτω και είτε τις ανοίγεις είτε όχι, αναλόγως αν βάλεις μοτέρ, τις τσέκαρες είπαμε αν είναι όπως πρέπει?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ