LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75126 από dimkat77
Απαντήθηκε από dimkat77 στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!
Ετσι θα κάνω..Είμαι σε επικοινωνία με την εταιρεία στην ιταλία και έχω επικοινωνήσει και με τον χοντρέμπορα στην Αθήνα (φαίνεται αξιόπιστη και σοβαρή εταιρεία). Η επόμενη κίνηση είναι να έρθει ένας άλλος μάστορας...
Μήπως μπορείς να μου διευκρινήσεις ποιες είναι οι τάπες; Αν εννοείς τα προδιαμορφωμένα τμήματα στη βάση τότε δεν τα έχω πειράξει, είναι στη θέση τους.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι λειτουργεί στραβα..και που πηγαίνει η θερμότητα που παράγεται μέσα στην εστία...
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75128 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!
Ναι Δημήτρη αυτά εννοώ.

Βγαίνουν μόνο όταν δε βάλεις μοτέρ αν θυμάμαι καλά και πας για πλήρως φυσική ροή.

Μην ευχαριστείς, μακάρι να έπιαναν τόπο. ;)


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dimkat77

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75145 από panos79
Απαντήθηκε από panos79 στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!
που ειναι ο πετρομβαμβακας οεεοο???? εγω απο αυτο ξεκινησα για να βελτιωσω την αποδοση και τελειωσα μ αυτο(που λεει ο λογος). με μεγαλυτερο κλαπε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75155 από dimkat77
Απαντήθηκε από dimkat77 στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!
Πέρα απο το κομμάτι που φαίνεται, το υπόλοιπο είναι ντυμένο με πετροβάμβακα...εβαλες πετροβάμβακα σε όλη την καμινάδα;Γίνεσαι πιο σαφής..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75305 από panos79
Απαντήθηκε από panos79 στο θέμα LaNordica Monoblocco 800 Angolo: πρόβλημα S O S !!!

dimkat77 έγραψε: Πέρα απο το κομμάτι που φαίνεται, το υπόλοιπο είναι ντυμένο με πετροβάμβακα...εβαλες πετροβάμβακα σε όλη την καμινάδα;Γίνεσαι πιο σαφής..


εβαλα σ ολη τη καμιναδα και στο ταβανι.επισης βλεπω οτι δεν εχει κενο μεταξυ εστιας -γυψοσανιδας.αλλα φανταζομαι η πορτα ειναι μονο ανοιγομενη οχι συρομενη.εγω απο κεινο το σημειο ρουφαω πολυ αερα απο το δωματιο γι αυτο και δε κανω περσιδα χαμηλα.τα παιδια εδω μεσα θα σε βοηθησουν να σαι σιγουρος πρωτα μαθε καλα το τζακι σου και μετα ρωτα.εγω με ελληνικο τζακι και τα καταφερα να δω ζεστη εσυ με το nordica δε θα βρεις ακρη;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77573 από Στελιος1
Αμα ηταν Ελληνικο θα ειχε βρεθει η απαντηση.. Απ την αλλη ομως και παλι τωρα.. Ελληνας το τοποθετησε, τι να πω? Οτι και να πω εχω υποστει το μνημονιο ο ραγιας.
Ναι δεν μπορει να μην υπαρχει προβλημα, θα υπαρχει, αλλα ειναι το κυριο? Μηπως τελικα φιλε μου εισαι αλλο ενα θυμα της παραπληροφορησης-υστεριας και σου εταξαν λαγους με πετραχηλια? Και τωρα απλα σπαστηκες και δεν χωνευεται? Πχ πηρα περσι προσωπικο μυνημα απο καποιον και ρωτουσε αν του την εφεραν και πιαστηκε κοροιδο, υδραυλικο επωνυμο ευρωπαικο κτλ και.. Εκλεισε τα υπολοιπα σωματα ελεγε και αφησε μονον.. 8! Αλλα και παλι δεν επιανε πανω απο 70 στο νερο, μα τι σπιτι ειχε?? Εγω του απαντησα οτι δεν ξερω απο υδραυλικα τζακια, αλλα και οτι ισως του την εθεραν ΜΟΝΟ ως προς τις προδοκιες του.
Κ εσυ παλι στην Κρητη χρειαζεσαι τζακι για να ζεσταθεις?
Αλλο εδω αλλο εκει και αλλο στην σαχαρα, δεν ειναι το ιδιο. Και να εχει προβλημα το τζακι σου μην το κανεις προβλημα δικο σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ