ΣΟΣ έσπασε το τζαμι απο το τζακι μου

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124165 από Axilleas
Πώς τα κατάφερες έτσι??? :(
Να σε προτείνω και γω μια λύση. Κανε μια ερώτηση σε συνεργείο επισκευής τζαμιών αυτο/των. Ϊσως (μακάρι) να μπορέσουν να στο κάνουν θερμοκόλληση. Πάντως τα κρύσταλλα είναι όντως ακριβά...σε ηλεκτρικη κουζίνα που άλλαξα το πλήρωσα 80Ε χωρίς περαστικά(δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο). Πόσο στο δικό σου που είναι και κουρμπαριστό. Καλή επιτυχία πάντως. :)
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Axilleas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124166 από str1979
βγαλε την πορτα και πανε σε ενα τζαμα της περιοχης σου
δειξτου το και ρωτησε τον ποσο θελει για να στο αλλαξει
λογικα θα σου ξεκολλήσει τα 2 κομμάτια , θα σου αλλάξει το μικρο σπασμένο και θα στα ξανα κολλήσει
δεν νομιζω να ειναι τραγικο το ποσο.

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124167 από Axilleas

peolinio έγραψε: Χαιρετώ την κοινότητα.Είμαι νέος στον χωρο του τζακιού και δεν αργησε να κάνω τηνζημιά. Στον καθαρισμό του τζαμιού ( πρώτη φοράα το έκανα) έσφηξα ένα παξιμάδι που έίχε βγει απο την θέση του με αποτέλεσμα να ραγίσει το τζαμι απο πάνω μέχρι κάτω. ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ έπαθα :sick: αρρώστησα... Το τζάμι είναι κουρμπαριστό δύο πλευρών σε τηλέφωνο στην εταιρεία μου είπαν έχουν ανταλλακτικο αλλα το κόστος είναι πολύ μεγάλο, 350 ευρώ για την ακρίβεια, τότε ήταν που έπαθα διπλό εγκεφαλικό. Έχετε καμία λύση παιδιά φθηνότερη ;


Αυτό δεν το βλέπω για κουρμπαριστό....2 κομμάτια φαίνεται...ή κανω λάθος??
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Axilleas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124169 από peolinio
όχι παιδιά είναι 1 κομμάτι όλο το τζάμι με κούρμπα, πήρα σε εταιρέια που φτιάνει τζάμια και μου λέει δεν παίζει να στο φτιάξει κανένας διότι έχει κούρμπα. Η ζημιά έγινε διότι το τζάμι το κρατάνε στην θέση του κάτι λαμάκι με παξημάδια. Το ένα απο αυτα είχε λασκάρει δηλαδή είχε βγεί το παξημάδι και εγω λέω ας βάλω το παξημάδι στην θέση του και ας το σφήξω και για πλάκα ακούω 1 κρακ και να το αποτέλεσμα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124173 από Nasikas

peolinio έγραψε: ορίστε και μια φωτογραφία απο το τζάμι :( . Αν με πιάσεις απο την μύτη θα σκάσω απο το κακό μου.

το πλαγιο τζαμι ειναι ε; - οχι φατσα- τοιχο βλεπει.

Αν τυχαινε σε μενα, -με την κριση που βιωνω- δεν θα έδινα πανω απο 10 ευρω.
Μαγγανέζα ή κοκκινη 400 βαθμων (εχω),- - απο τον Μοσχάλη ενα καθετο ανοξείδωτο λαμάκι πάχους 10-12 cm εσωτερικά και ένα εξωτερικά (ίσως η γυναικα μου να το ήθελε σε κιτρινο γιατι πάει με το γκρι...) και θα είχα μια άλλη πινελιά- κατι αυνηθιστο- μια γεωμετρία που όλοι θα λεγανε....τι ωραιοοοοοοοοο.....) :whistle:

Προσωπικά πάντα....ε αυτο θα έκανα, αλλα δεν είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ βεβαιος ότι δεν θα ανοίξει.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124174 από peolinio
οχι είναι 1 κομμάτι ενιαίο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ