Συνδεση τζακιου με buffer

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125858 από dark clown
Συνδεση τζακιου με buffer δημιουργήθηκε από dark clown
καλησπερα παιδια και απο εμενα.εχω μια απορια σχετικα με την συνδεσμολογια του τζακιου με το buffer 1000 λιτρων με 1 σερμπαντινα που εχω αγορασει.θα ηταν λαθος να συνδεσω το τζακι στην σερμπαντινα με τον 1ο κυκλοφορητη με ανοιχτο δοχειο και οταν το buffer ανεβασει θερμοκρασια να ανοιγει και ο 2ος κυκλοφορητης με κλειστο δοχειο για τα σωματα.με αυτον τον τροπο θελω να πετυχω υψηλες θερμοκρασιες στις επιστροφες και φυσικα μετα τα πρωτα μπουμπουνισματα του τζακιου να εχω καποια αυτονομια .η το εχω καταλαβει τελειως λαθος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125865 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer
ειναι κι αυτος ενας τροπος ,,,μονο που θα αργουν να ζεσταθουν τα σωματα μεχρι να ζεσταθει το δοχειο

αυτα ομως με το ανοιχτο και κλειστο δοχειο δεν τα καταλαβα ...τι σοι δοχεια εννοεις?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125870 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer
Λογικά πρώτα ζεσταίνεις τα σώματα και μετά αφού περισσεύει ενέργεια το buffer

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125877 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer
Τζάκι με σερπαντίνα, ανοιχτό δοχείο, κλειστό δοχείο, δυο κυκλοφορητές, δοχείο αδρανείας 1000 λιτρων. Κάτι δεν πάει καλά σε όλα αυτά. Τι ακριβώς σκοπεύεις να κάνεις? δείξε μας και κανένα σχεδιάκι γιατί και πολλά έξοδα θα κάνεις και όλ'αυτά μαζί δεν συνδυάζονται.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125883 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer
Όλα αυτά που γράφεις πόσο θα στοιχίσουν?? και για πόσα τετραγωνικά??

Θα συμφωνήσω με τον stavrax.. Δεν κοιτάς μήπως την βγάλεις οικονομικά με καμιά καλής ποιότητας ξυλόσομπα νερού, τουλάχιστον όμως να την συνδέσεις με ένα ανοικτό δοχείο διαστολής..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125939 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer

dark clown έγραψε: καλησπερα παιδια και απο εμενα.εχω μια απορια σχετικα με την συνδεσμολογια του τζακιου με το buffer 1000 λιτρων με 1 σερμπαντινα που εχω αγορασει.θα ηταν λαθος να συνδεσω το τζακι στην σερμπαντινα με τον 1ο κυκλοφορητη με ανοιχτο δοχειο και οταν το buffer ανεβασει θερμοκρασια να ανοιγει και ο 2ος κυκλοφορητης με κλειστο δοχειο για τα σωματα.με αυτον τον τροπο θελω να πετυχω υψηλες θερμοκρασιες στις επιστροφες και φυσικα μετα τα πρωτα μπουμπουνισματα του τζακιου να εχω καποια αυτονομια .η το εχω καταλαβει τελειως λαθος?

Μάρκαρα με έντονα αυτό που νομίζω είναι εντελώς λάθος.
Ετσι όπως το γράφεις "γεμίζεις" με θερμότητα ένα 1000άραι μπάφερ και μετά ΑΦΟΥ αυτό είναι γεμάτο δίνεις στα σώματα.
Και τι θα γίνει με την ενέργεια που θα σου περισσεύει στο τζάκι με "γεμάτο ενέργεια" το μπάφερ????
Που θα εκτονώνει???
Θα σκάσει την σερπαντίνα?
Θα σκάσει καποια σωλήνα?
Θα σκάσει η σκάστρα?

Λογικά αφού πρώτα διαλέξεις τι είναι πιο κατάλληλο και τι σε βολεύει (ανοιχτό ή κλειστό δοχείο) για την εκτόνωση της πίεσης λόγω ανόδου της θερμοκρασίας κατόπιν συνδέεις σώματα, μπάφερ και εστία. Για να έχεις ζεστές επιστροφές χρειάζεται να συνδέσεις και μία τρίοδη.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ