Συνδεση τζακιου με buffer

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126083 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer
ετσι κι αλλιως η συνδεση με την σερπατινα (του ηλιακου συνηθως) ειναι λαθος εκτος κι αν εχει υπολογιστει γι αυτη την χρηση που δεν το φανταζομαι
οποτε δεν χρειαζεσαι 2 δοχεια διαστολης αλλα μονο ενα
εδω θα δεις πως συνδεονται
www.helioakmi.com/el/products/doxeia-adraneias-buffer.html
αναλογφες εικονες μπορεις φυσικα να βρεις μπολικες στο ιντερνετ
ο τροπος που προτεινεις δεν ειναι ο καλυτερος αλλα εφαρμοζεται
σημασια ομως εχει το ολο κυκλωμα και κυριως η σωστη τοποθετηση και χρηση των ασφαλιστικων


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126087 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer
Αντιλαμβάνεστε οτι ξεπερνατε τα ορια και γινεστε επικυνδινοι?

Μα ειστε σοβαροι που θα βαλει ο ανθρωπος λεβητα τζακι με ανεξελενκτη καυση σε σερμπαντινα ηλιακης υποβοηθησης του μπαφερ για να το ζεστανει???

Παρακαλω να σβηστουν τα σχολια η και ολο το θεμα γιατι νεα μελη και ασχετοι με το τομεα αν κατσουν να υιοθετησουν την ημιμαθεια θα αρχισουν τα μπαμ στα σπιτια και θα φατε και καναν ανθρωπο!

Υγ. Μπορει να γινομαι κακος, αλλα ρε διμλυκ ασε και κανα θεμα χωρις απαντηση! Ειδικα εκει που δεν ξερεις και υπαρχει θεμα ασφαλειας, αστο το γ@μημενο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126089 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer
Γαμω την τρελα μου δηλαδη, που ειδατε μωρε να συνδεεται ξυλοκαζανο με σερμπαντινα?

Το ιδιο ειναι ο πετρελαιου η οι ηλιακοι με το ξυλοκαζανο? Σταματαει μωρε το ξυλο την καυση του? Ελενχεται και ειδικα σε τζακι?


Συνδεσε ανθρωπε μου κανονικα το μπαφερ σου και ασε τα πειραματα με τους ατμους! Ειναι και μεσα στο σπιτι και θα φας κανεναν αμαχο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126091 από dark clown
Απαντήθηκε από dark clown στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer
κυριε kosmidi 80 εχω γραψει οτι για να ασφαλισω την σερμπαντινα ηλιακης υποβοηθησης θα την συνδεσω με ανοιχτο δοχειο πληρωσης!δεν μπορω να καταλαβω που γινομαι επικυνδινος?ακομα και στο τζακολεβητα δεν εχω ανεξελεκτη καυση, αλλα ελεγχομενη σε ενα βαθμο με τα 2 ταμπερ εισαγωγης -εξαγωγης + πραγματικη ενδειξη με κυαθιο εντος του boiler του τζακιου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126096 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer
dark clown
τα ασφαλιστικα δεν ειναι για να παιζουμε ,,,αλλα για την κακη στιγμη
κι εσυ αυτο κανεις
δεν καταλαβαινω την εμμονη σου με την σερπατινα
η για ποιο λογο θες να απομονωσεις τ δυο κυκλωματα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126101 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Συνδεση τζακιου με buffer
Αρα στην καλυτερη των περιπτωσεων εσυ θα καις ξυλα για να βραζει επανω το δοχειο, να αναπληρωνεις συνεχεια καινουργια νερα και να σαπισεις μια ωρα αρχιτερα το καζανι σου? Αν κολησει ο κυκλοφορητης και μην εχοντας εστω καποια λιτρα να αντιδρασεις η φυσικη κυκλοφορια, σε ποση ωρα φανταζεσαι οτι θα σκασει η σερμπαντινα (στη καλυτερη περιπτωση) η κανας σωληνας η σκασει το καζανι(χειροτερη περιπτωση)?

Τι εννοεις ελενχεις? Δηλαδη αν σου πω γυρνα τα νερα στους 62 βαθμους μου λες οτι δεν θα τους ξεπερασεις με οσα καυσοξυλα και να εχει το τζακι σου μεσα? Μου λες επισης οτι αν κλεισεις τα κλαπε θα σβησει εντελως η φωτια και δεν θα συνεχισει να ανεβαινει η θερμοκρασια του νερου?

Μην σκεφτεσαι να κανεις πραγματα που δεν στεκουν, δεν θα αποδοσουν και ειναι επικυνδινα στο ξαναλεω!

Δες οσες σελιδες θελεις απο ξυλολεβητες, κανενας κατασκευαστης ΔΕΝ σου επιτρεπει η προτινει αν θες να συνδεσεις με τον τροπο που λες!

ΚΑΙ το ολο θεμα σου ειναι οι κρυες επιστροφες? Μα βαλε μια τριοδη με ενα 100αρικο και ξεμπερδεψες!



ΑΛΛΑ ας θεωρισουμε οτι το κανεις οπως λες και δεν εχεις θεμα ασφαλειας! Περιμενεις απο μια σερμπαντινα να ζεστανεις 1000λτ νερο και αυτη η σερμπαντινα να υπερνικα και τις απωλειες που εχει το δικτυο + τα σωματα σου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ