Προβλημα με tekno 2

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134028 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα προβλημα με tekno 2
@house,

από ότι είδα στο site της edil kamin, τα Tekno 1,2,3 διαφέρουν μόνο στο σχήμα της πόρτας(ίσιο, γωνιακό, πρισματικό).

Ποια όμως η διαφορά τους από το πιο ακριβό Forte? Από όσο ξέρω(?) είναι μια πιο φτηνή έκδοση του Forte. Αλλά που διαφέρουν?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannagianna

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134031 από trelos_panos
Απαντήθηκε από trelos_panos στο θέμα προβλημα με tekno 2

giannagianna έγραψε: 2)γ)ο αερας που ερχεται από εξω είναι ελευθερος (χωρις ευκαμπτο σωλήνα) σωλήνες εβαλαν στην δεξια περσιδα χαμηλα (όπως βλέπεις την προσοψη του τζακιου).δεν εχει έχει σημαντική επίδραση στην ένταση της φλόγας με τη διαφορα της θεσης του μοχλου.ο τεχνικος μου ειπε να το εχω παντα στο ανοιχτο (πιεσμενο μεσα δλδ) ετσι ώστε να παιρνω αερα από εξω μιας και είναι λιγοτερος (να πω παλι ότι αυτος ο αερας μπαινει από το μπαλκονι στο κατω μερος του τζακιου εσωτερικα από την γυψοσανιδα αλλα είναι ελευθερος και δε συνδέεται με το τζακι με σωληνα)
3)η πλατη του τζακιου με τον τοιχο εχουν 5 εκατοστα αποσταση.ειναι ικανοποιητικη νομιζετε ετσι ώστε να μην υπαρχει μονωση?ο τοιχος αυτος είναι και ο τοιχος του μπαλκονιού.το μπαλκονι νομιζω μια χαρα θα ζεσταίνεται χαχχαχαχα
4)εχει αλλα ρυθμίζεται μονο χειροκίνητα και το εμαθα πριν λιγο καιρο τυχαια.
5)με ευκαμπτους σωλήνες,οπως καλα μαντεψες χωρις καμια μονωση και κλεισμενα με απλη γυψοσανιδα.


ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ?ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΙ?ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!!!


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!


Ξήλωμα χωρίς δεύτερη σκέψη!Τι εγκληματίες κυκλοφορούν στην αγορά τελικά;;Επίσης,δε νομίζω ότι επιτρέπεται.....αλλά αν είναι εφικτό έστω και με προσωπικό μήνυμα (επειδή κι εγώ είμαι από Πάτρα) να μας πεις ποιος ήταν ο πρώτος εγκαταστάτης για να τον αποφύγουν δικοί μας άνθρωποι (μιας και εγώ έχω ήδη ενεργειακό τζάκι)
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by trelos_panos.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannagianna

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134380 από giannagianna
Απαντήθηκε από giannagianna στο θέμα προβλημα με tekno 2
Αστα να πανε!!!!
Εμπλεξα μαλλον!!!!
Ουτε φωτο με σωζει ουτε καμερα!
Να δω τι Θ κανω τωρα!!!!
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134410 από ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΗΣ
Απαντήθηκε από ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΗΣ στο θέμα προβλημα με tekno 2
Καλημερα σας. Θα ηθελα να σας πω πως το τζακι γενικα δεν ειναι καποια επιστημη. Οτι και εταιρειας να ειναι το τζακι τοποθετειτε κυριως βαση λογικης. Εξωτερικο αερα το τζακι περνει μονο για την καυση του. Προαιρετικα αν θελουμε του δινουμε μια παροχη ρυθμιζομενη για τον θερμοθαλαμο. Η λειτουργια του θερμοθαλαμου ειναι να μου ανακυκλωνει τον αερα του χορου και να μου τον ζεσταινει... Αυτα αν δουλευουν σωστα σε ενα τζακι, Με ζεστενει πολυ καλα...
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134411 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα προβλημα με tekno 2
Θα σας παρακαλουσα και τους δυο να γραφετε με μικρα!!!!
ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΗΣ
giannagianna
Χρονια πολλα και καλη Ανασταση
:whistle:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ