Μυρωδια στη-απο την καμιναδα.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137259 από madbad31
Απαντήθηκε από madbad31 στο θέμα Μυρωδια στη-απο την καμιναδα.
Καλησπερα,μια ερωτηση σε κατι που διαβασα καπου αλλου εδω μεσα,απλα θελω μια διευκρινηση.
Για να κανουμε αεροκουρτινα περναμε ενα υαλοκορδονο αναμεσα στο τζαμι και το πλαισιο της πορτας.σωστα?
σε αναποδο Π ,δηλαδη αφηνουμε ανοικτη τη πανω πλευρα.το υαλοκορδονο το κολαμε στο τζαμι?στη πορτα?η απλα
το βαζουμε και το μενει εκει απο την πιεση του τζαμιου?ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142077 από madbad31
Απαντήθηκε από madbad31 στο θέμα Μυρωδια στη-απο την καμιναδα.
Καλησπερα φιλοι μου,τελικα με το καπελο,αλλαξα το περιστροφικο με αντιανεμικο κινεζο και ησυχασα,ομως σημερα μου παρουσιαστικε ενα αλλο προβλημα...
Λοιπον, το κατω διαμερισμα εβαλε ενεργειακο τζακι,η καμιναδα του μαζι με του 1ου(εγω ειμαι 3ος) παιρνανε απο το μενα.Αφου τοποθετησα το τζακι με τη βοηθεια του forum,εκανα τον θερμοθαλαμο και αφησα απο πισω τις αλλες 2 καμιναδες.αναμεσα στον θερμοθαλαμο και τον εξωτερικο τοιχο.σημερα που το αναψε για πρωτη φορα,το σπιτι μου βρωμισε καπνιλα,σαν κατι καμενο,ΔΕΝ ειχα καπνο αλλα πολυ μποχα.
Οταν ρωτησα τον μαστορα που εβαλε το τζακι μου ειπε πολυ πιθανον,επειδη ο πετροβαμβακας της πλατης του θερμοθαλαμου σχεδον ακουμπα στην καμιναδα του 2ου να μυριζει απο κει! ακουγεται λογικο?
εβαλα και δυο φωτογραφιες του πως ηταν πριν και μετα τον θερμοθαλαμο.


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142084 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μυρωδια στη-απο την καμιναδα.
Ο πετροβάμβακας όταν θερμαίνεται πολύ δεν βγάζει μυρωδιά καμένου αλλά μια γλυκιά μυρωδιά. Αυτό που περιγράφεις δεν μοιάζει με μυρωδιά πβ.
Ο γείτονας σου, πέρασε ανοξείδωτη μέσα από την υπάρχουσα ή την έβαλε με καμιά μούφα κι από κάπου βγάζει καπνό στο διαμέρισμά σου?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142412 από madbad31
Απαντήθηκε από madbad31 στο θέμα Μυρωδια στη-απο την καμιναδα.
η γειτονισσα απο κατω εβαλε το τζακι και εβαλε απλα μια συστολη αο φ200 σε φ250 που ειναι η προεγκατεστημενη καμιναδα,δε ξερω αν χανει απο καποια ενωση μεσα στο διαμερισμα μου,επλιζω οχι γιατι ανοιγουμε δουλειες..παντως προχθες που αναψε μυριζε λιγοτερο απο τη πρωτη φορα, αλλα μυριζε..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142992 από Sifisalex
Απαντήθηκε από Sifisalex στο θέμα Μυρωδια στη-απο την καμιναδα.
Καλημέρα. Το είπες μονος σου. Το ξανά άναψε και μύριζε λιγότερο. Είναι καινούργιο το τζάκι της και μυρίζουν τα μαντέμια οπως ολα τα καινούργια τζάκια. Με μερικά ανάματα ακόμα λογικά δε θα μυρίζει καθόλου. Τωρα γιατί περνάει η μυρωδιά στο δικό σου διαμέρισμα είναι μια απορία...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ