Πρόβλημα σε ενεργειακή εστία romotop

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145153 από iom
Απαντήθηκε από iom στο θέμα Πρόβλημα σε ενεργειακή εστία romotop
Λοιπόν, τα νεώτερα δεδομένα είναι ότι ο αντιπροσωπος δέχθηκε ότι και αυτή η εστία μυρίζει και χρήζει αντικατάστασης αλλά ακούστε το κορυφαίο. Δέχεται να αντικαταστήσει την εστία με άλλης εταιρίας (spartherm) όπου η νέα εστία κοστίζει (λιανικές τιμές)περίπου +1000 ευρώ. ΟΜΩΣ την παλιά εστία δεν την παίρνει πίσω ως ελαττωματική αλλά ως μεταχειρισμένη με αποτέλεσμα να θεωρεί ότι η αξίας της δεν είναι η αρχική που πλήρωσα αλλά το 50% αυτής. Και την εστία που θα πάρει πίσω θα την πουλήσει!!!! Και όλο αυτό γιατι η ROMOTOP λέει δεν τον καλύπτει σε τέτοιου είδους ελαττωματα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145158 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
τότε ζήτα να αντικατασταθεί η ελαττωματική εστία ξανά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145160 από iom
Απαντήθηκε από iom στο θέμα Πρόβλημα σε ενεργειακή εστία romotop
Εννοείς να το αντικαταστησουν παλι με romotop (γιατι για το spartherm θελουν 2000 ευρω επιπλεον, ενω η διαφορά τιμης ειναι στα 1000 ευρω). Ίσως με romotop αλλης διαστασης ωστε να ειναι αλλη γραμμη παραγωγής!!!??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145162 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
κοίτα δε θέλω να πω περισσότερα αλλά αν η εταιρία (εργοστάσιο ) έχει αναγνωρίσει το λάθος της για δεύτερη φορά τότε οφείλει να σου επιστρέψει πίσω τα χρήματα σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #146604 από iom
Απαντήθηκε από iom στο θέμα Πρόβλημα σε ενεργειακή εστία romotop
Μετά από πολλά email στην εταιρία romotop από τον Απρίλιο του 2014 πήρα απάντηση πριν ένα μήνα περίπου. Είχαν και άλλες επιστροφές τέτοιων τζακιών (τελικά δεν ήμουν μόνο εγώ όπως ισχυριζόταν ο αντιπρόσωπος).
Μου είπαν ότι υπάρχει όντως η περίπτωση να υπάρχει μυρωδιά από το πάνω ή/και πίσω μέρος της εστίας (μαύρη λαμαρίνα). Όταν είπα στον υπεύθυνο πωλήσεων της εταιρίας ότι θέλω 3ο τζάκι μου απάντησε μέσω email:
"We can of course supply new insert , but the problem can be same as if I sent you new unit I can not be sure about paint thinkness on this particular unit and we will not burn insert before sending to you.
If you want to be sure I recommend to use different insert from different brand and forget about Romotop. I am not happy to say that, but most important thing is your good feeling."

Στο μεταξύ ο αντιπρόσωπος ενω στην τελευταία επίσκεψη αναγνώρισε το πρόβλημα (την έπιασε πονοκέφαλος από τη μυρωδιά όπως μας ειπε) με γραπτή επιστολή πριν καμιά εβδομάδα αρνείται οποιοδήποτε πρόβλημα και μου στέλνει προσφορά γιατι επιθυμώ να αλλάξω τζάκι (όχι γιατι υπάρχει κάποιο πρόβλημα)!!!!!!

Καταλαβαίνετε πού εμπλέξα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #146610 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Πρόβλημα σε ενεργειακή εστία romotop
Ίσως μια καταγγελία με όλα τα δεδομένα που έχεις στο συνήγορο του καταναλωτή.

Συγγνώμη που δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο και εύχομαι καλά ξεμπερδέματα.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ