Τζακι μαντεμι που η εστια χανει καυσαερια..

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156336 από Dimitriss
χΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!
Ηθελα τη γνωμη σας για το προβλημα μου...
Εχω ενα τζακι μαντεμι, 2 οψεων, με πορτα.Εδω και 10 χρονια. Παντα καπνιζε. Εχω γυψοσανιδα στο ταβανι και ηταν εννιαιο με τη φουσκα τζακιου, οποτε εβγαινε απο παντου καπνος αποφωτα, σποτακια,κτλ.Καλεσαμε 2-3 φορες τον μαστορα. Ηρθε με το ζορι. Ανεβασε ψηλοτερα την καμιναδα. Και παλι το ιδιο.
Παλιοτερα βαζαμε τα καλοριφερ και το καταργουσαμε. Τωρα ομως απαιτειται κατι να κανουμε λογω τιμων πετρελαιου..
Προσεξα οτι στην πλατη του τζακιου, στις κογχες πισω υπηρχε κενο, 1 cm σε ολο το μηκος. Δεν ηταν καν κολλημενο!!. Τοδειξα στον τζακα και ηταν αρνητικος οτι δεν καπνιζει απο εκει. Φυσικα καπνιζε απο κει!! Τα καυσαερια βγαινουν απο πισω, ανεβαινουν και βγαινουν απτην γυψοσανιδα ψηλα και απο εκει στον εννιαιο χωρο πανω στο ταβανι με γυψοσανιδα. Και βγαινει ο καπνος παντου. Τωρα με πυραντοχη σιλικονη κλεινω το κενο. Κρατα 1-2 μηνες και μετα σπαει και παλι χανει. Θελω να το σπασω...Τι να κανω??Ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156393 από Kalamatas79
Η πυραντοχη σιλικονη ειναι στην ουσια μια μορφη μαγγανοπαστας.
Παρε φλαντζοκολα μαυρη φυσιγγιο για θερμοκρασιες πανω απο 600° καθαρισε πολυ καλα τον αρμο (πλυντο με νερο να φυγει καλα η καπνια)
Και περασε τη με πιστολι σιλικονης και αφου την περασεις απλωσε τη με το δακτυλο ομοιομορφα πανω στον αρμο...
Θα ησυχασεις.

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156398 από Dimitriss

Kalamatas79 έγραψε: Η πυραντοχη σιλικονη ειναι στην ουσια μια μορφη μαγγανοπαστας.
Παρε φλαντζοκολα μαυρη φυσιγγιο για θερμοκρασιες πανω απο 600° καθαρισε πολυ καλα τον αρμο (πλυντο με νερο να φυγει καλα η καπνια)
Και περασε τη με πιστολι σιλικονης και αφου την περασεις απλωσε τη με το δακτυλο ομοιομορφα πανω στον αρμο...
Θα ησυχασεις.

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σευχαριστώ για την άμεση απαντηση! Θα το δοκιμασω και θα σου πω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156401 από Pasxalis
Ρωτα εναν σηδερα μηπως και μπορει να κανει ενα γαζη.δεν ξερω αν ειναι ευκολο απλα λεω τωρα εγω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Dimitriss

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156471 από Dimitriss
Γεια σας.
Για γαζι απο σιδερα νομιζω δεν γινεται γιατι αναπτυσσονται υψηλες θερμοκρασιες και τι μπορει να αντεχει εκει μεσα??

Ρωτησα για φλαντζοκολλα και μου ειπαν οτι υπαρχει μεχρι 340 βαθμους. Δεν γνωριζαν αλλη.
Εχεις να μου προτεινεις καποια συγκεκριμενη για 600 βαθμους που ειπες??

Μου εδωσαν παλι σφραγιστικο antoxhs ως 1200 βαθμους fire seal w .
σιλικόνη FIRESEAL W
Την παρακατω:
<< σιλικόνη για μόνωση αρμών


Τομείς εφαρμογών :

To FIRESEAL W είναι ιδανικό για μόνωση αρμών και ανοιγμάτων σε τζάκια, φούρνους, εστίες, λέβητες,
καμινάδες, σωληνώσεις ατμού κ.τ.λ. .
Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί σαν επιβραδυντικό θερμότητας σε υπάρχουσες κατασκευές.
Συσκευασία : κωδικός χρώμα
Φύσιγγες 280ml. ΣΙΛΦ3-ΜΑΥΡ-1200 μαύρο
Τεμάχια Αποτελείται από τα παρακάτω
x
0
ΣΙΛΦ3-ΜΑΥΡ-1200 - ΣΙΛΙΚ.ΥΨΗΛΩΝ ΘΕΡΜ.ΜΑΥΡΗ 1200oC ΓΙΑ ΤΖΑΚ 4,0000 € / τεμ.>>
x 0

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156486 από dimlyk
αυτη ειναι η μαυρη σιλικονη ...ευχομαι να σου κανει δουλεια γιατι σπαει
κοληση μονο απο ειδικο τεχνιτη αλλα δεν ξερω αν γινεται επιτοπου ...το μαντεμι ειναι περιεργο υλικο και θελει μηχανουργο οχι σιδερα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ