Πρόβλημα σε κασέτα τζακιού Edilkamin Ecostar

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157366 από Sv9fbs
Χθες πήρα φωτογραφίες μέσα από την φούσκα και θέλω την γνώμη σας . Δείτε στις φωτογραφίες εκεί που κάνει την γωνία των 45 μοιρών η καμινάδα έχει βάλει ο τζακάς πετροβάμβακα και έχει βάλει άσπρο τσιμέντο . Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό πάνω από τον πετροβαμβακα το άσπρο . Υποθέτω τσιμέντο . Σκέφτομαι να το ξηλώσω γιατι δεν βρίσκω καποια χρησιμότητα. Έχω μια φώτο πριν φωνάξω τον τζακά όταν βάλαμε την κασέτα μόνοι μας και δεν υπήρχε. Όταν τον φώναξα και μου έφτιαξε τον θερμοθάλαμο με πετροβάμβακα έβαλε αυτή την προσθήκη







.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157368 από liakjim
Οι αλουμινοταινιες μου φαίνονται πιο ύποπτες εκεί που είναι παρά το τσιμέντο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157369 από Sv9fbs
Το τζάκι είναι πολύ καλά "καμένο " γιατι έχω κάνει τις απίστευτες δοκιμές .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157370 από Sv9fbs
Κάτω από το τσιμέντο έχει πετροβάμβακα και πιθανόν ακουμπάει στην καμινάδα . Η καμινάδα τι θερμοκρασίες ανεβάζει περίπου ξέρουμε εκεί χαμηλά. Για ποιες αλουμινοταινίες λες ? Για αυτές πάνω στον αεραγωγό ? Να τις βγάλω ? Το τζάκι μπήκε το 2012 . Δεν είναι καινούργιο .Έχει καεί αρκετά αλλά έχει κάψει λίγα ξύλα λόγο τις μυρωδιάς .Πρέπει να έχει κάψει 5 με 6 τόνους περίπου.
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sv9fbs.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157374 από ΑΝΕΣΤΗΣ98
Όλα αυτά γιατί είναι τσαπατσούλιδες. Μια καθαρή δουλειά δεν μπορούν να κάνουν; Τρελαίνομαι ρε γαμώτο!
Μπορεί να είναι αυτό που λες. Η κόλλα και ο πετροβάμβακας . Τι κόλλα είναι αυτή, ποιος ξέρει ; Και δεν υπάρχει και λόγος να το κάνει αυτό. Δεν έχει σπάσει καν όλη την παλιά φούσκα. Βαρέθηκε και είπε να γλυτώσει δουλειά. Δεν ξέρω μήπως υπάρχει τίποτα και μέσα στην φούσκα που μπορεί να μυρίζει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157375 από ΑΝΕΣΤΗΣ98
Έτσι δεν δουλεύουν και οι τρύπες που έκανες για εκτόνωση, αφού όλο το τζάκι είναι κλεισμένο μέσα στο παλιό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ