τζακι καπνιζει στην συνδεση με την καμιναδα

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160153 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
και εγώ λέω αν σηκώσει κάποιος 2 πόντους την καμινάδα την ώρα που καίει δε θα καπνίσει .η κάπνα δεν είναι απο το τζάκι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160154 από παντελης 1989
καλημερα, για αρχη αφαιρεσα τις αλουμινοταινιες απο την βαση της καμιναδας στην ενωση με το τζακι. το αναψα και μολις εκαψε καλα μετα απο κανενα μισαωρο γεμισε το σπιτι ασπρο καπνο και οσμη σαν απο κολλιτηρι εβγαλα τα ξυλα και το εναψα παλι την επομενη μερα το μεσημερι δεν εβγαλε καπνο αλλα παλι ειχε αυτην την μυρωδια οπως και σημερα το πρωι που το αναψα, δεν εχω καταφερει να βγαλω τις αλουμινοταινιες στην ενωση του ανταπτορα με την καμιναδα. η μυρωδια λογικα πρεπει να ειναι απο τις ταινιες αυτες καθως κοιταξα τον πετροβαμβακα και δεν ειναι καμμενος στα σημεια που θα μπορουσε να καει δλδ κοντα στην εστια και στην καμιναδα, απευθειας επαφη δεν υπαρχει σε κανενα σημειο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160155 από popovitis
Καλημέρα. Πολλή άσπρη σκόνη να αιωρείται (όχι καπνό) είχα και εγώ όταν άναβα στην αρχή την εστία και μάλλον οφείλοντας στη σκόνη του ιζόλ. Κοιτώντας από την θυρίδα επίσκεψης είχα δει ότι είχε μείνει πολλή σκόνη (μάλλον από το κοψιμο των ιζόλ - που έκανε με τροχό κάποιες φορές ο μάστορας) πάνω στην εστία και γενικά μέσα στο θερμοθάλαμο και φυσικά αυτή η σκόνη μετά ανακυκλωνόταν μαζί με τη φυσική ροή. Ταυτόχρονα είχα και μυρωδιές που μάλλον οφείλοντας στην αλουμινοταινία. Σκουπίζοντας καλά την σκονη το πρόβλημα σταμάτησε.

Μήπως συμβαίνει το ίδιο και με εσένα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160158 από παντελης 1989
σκονη δεν νομιζω να εχει γτ βαλαμε πετροβαμβακα και οχι αυτο το υλικο , κατι τετοιο πιστευω θα συμβαινει γιαυτο το καιω τωρα με ανοιχτα παραθυρα και οταν λειπω απο το σπιτι μηπως καψει οτι ειναι να καψει και μετα σταματησει αυτη η μυρωδια .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160159 από popovitis
Σύμφωνοι, αλλά η σκόνη μπορεί να είναι και από κάτι άλλον.

Ερώτηση η τρύπα που έχεις πίσω από την εστία για εξωτερικό αέρα σε τι ύψος είναι σε σχέση με την εστία; Στην φώτο μου φαίνεται ότι είναι σχετικά ψηλά δηλαδή στο μέσο και πάνω σε σχέση με την εστία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160160 από παντελης 1989
η τρυπα ειναι απο το παλιο τζακι, ειναι οπως το λες στο κεντρο ισως και πιο πανω και προς τα δεξια τις εστια οπως την βλεπεις απο μπροστα.
εσενα ποτε σταματησε η οσμη ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ