τζακι καπνιζει στην συνδεση με την καμιναδα

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160026 από παντελης 1989
το ειδαμε να βγαζει απο εκει τον καπνο πριν κλεισουμε εντελως τα πλαγιανα, εκει διαστολη γτ; αφου θεωρητικα εφαρμοζει η καμιναδα με την κασετα γτ η καμιναδα αυτη ειναι φ180 και η κασετα ειναι για φ180

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160027 από popovitis
Αν το είδατε τότε το πρόβλημα το ξέρετε κάτι δεν έχει γίνει καλά στη σύνδεση. Εγώ θα έβαζα λεία καμινάδα 180 μέχρι πανω για να μην έχω θέμα με τον ελκυσμό, καλύτερη διάρκεια ζωής και να καθαρίζει καλύτερα, απλά με βάση αυτό που βλέπω θα χρειαζόμουν 2 γωνίες.

Μου κάνει εντύπωση βέβαια που βγαίνουν καπνοί στη σύνδεση αν έχετε βάλει αυτά τα υλικά, ας μιλήσει και κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160028 από popovitis
Άσχετο, ο αέρας εισαγωγής στο θερμοθάλαμο από που μπαίνει, δεν βλέπω στο φώτο περσίδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160029 από παντελης 1989
απλα δεν ξερω αν το μπουτκωσω με θεμοσυλικονη και θερμοστοκο αν θα γινει δουλεια, εχει κατω απο το τζακι στο καλαθακι της σταχτης δεξια κια αριστερα και πανω απο το τζαμι απο εκει παιρνει τον αερα οπου τον παιρνει και απο την πισω τρυπα του παλιου τζακιου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160032 από popovitis
H πίσω τρύπα του παλιού τζακιού είναι ανοιχτή όπως στη φώτο η πηγαίνει μέσω αγωγού στην εστία;

Η ερώτησή μου αφορούσε αέρα που μπαίνει στο θερμοθάλαμο (μεταξύ εστίας και μόνωσης) και βγαίνει από την πάνω περσίδα που βλέπω στη φώτο και όχι αέρα που μπαίνει μέσα στην εστία. Δεν πιστεύω ότι σχετίζεται με το πρόβλημα απλά οι φώτος μου δημιούργησαν την απορία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160034 από παντελης 1989
η τρυπα ειναι ανοιχτη στον τοιχο και μπαινει μεσα στο χωρο που ειναι η κασετα χωρις σωληνα απο εκει παιρνει τον αερα για να κανει την καυση κιολας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ