Διορθωση θερμοθαλάμου

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162285 από akisstam
Απαντήθηκε από akisstam στο θέμα Re:Διορθωση θερμοθαλάμου

dragonfly έγραψε: Δεν θα σου βγαλει καπνο απο τις ενωσεις της καμιναδας γιατι οταν το τζακι λειτουργει ο ελκυσμος δημιουργει υποπιεση εσωτερικα αρα ρουφαει απο τις ενωσεις των σωληνων αερα.Ουτε αλουμινοταινιες η τιποτα αλλο χρειαζετε να βαλεις.Μπουμπουνιξε το καλα ξανα για ωρες , να κρατσαναει απο τις διαστολες να πυρωσει και να καψει οτι ειναι να καει κολλες σιλικονες οτι αλλο, με ανοιχτη μπαλκονοπορτα μη σκασεις και θα σταματισει να μυριζει ;)

Τετοια καψιμο του κανα χθες για κανα τριωρο με 4 -5 ξυλα οξειας και 2-3 μπρικετες και τσουξανε μυτες και ματια!!!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162286 από akisstam
Απαντήθηκε από akisstam στο θέμα Re:Re:Διορθωση θερμοθαλάμου

akisstam έγραψε:

dragonfly έγραψε: Δεν θα σου βγαλει καπνο απο τις ενωσεις της καμιναδας γιατι οταν το τζακι λειτουργει ο ελκυσμος δημιουργει υποπιεση εσωτερικα αρα ρουφαει απο τις ενωσεις των σωληνων αερα.Ουτε αλουμινοταινιες η τιποτα αλλο χρειαζετε να βαλεις.Μπουμπουνιξε το καλα ξανα για ωρες , να κρατσαναει απο τις διαστολες να πυρωσει και να καψει οτι ειναι να καει κολλες σιλικονες οτι αλλο, με ανοιχτη μπαλκονοπορτα μη σκασεις και θα σταματισει να μυριζει ;)

Τετοια καψιμο του κανα χθες για κανα τριωρο με 4 -5 ξυλα οξειας και 2-3 μπρικετες και τσουξανε μυτες και ματια!!!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περιττώ να πω στο τελος πως μεσα στα τοιχωματα της η εστια ειχε ασπρισει και με φοβιζει να το ξανακανω κ αλλες φορες αυτο μην την δω γαρυφαλλο ανοιγμενο....


Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162293 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα Διορθωση θερμοθαλάμου
Τα μαλακα μεταλα σκεβρωνουν δεν κρεπαρουν το μαρμαρο να φοβασε :unsure:
Για το ιδιο προβλημα στου κουνιαδου μου γιναμε Νερωνες με ξερη ελια για ωρες και εκει δεν ειχε μονο μυρωδια αλλα και καπνο πολυ ,καιγοταν χρωματα και λαδια απο τις λαμαρινες, μιλαμε για πανω απο 50 κιλα ξυλα, δεν πλησιαζες το τζακι.Περα απο τα τριξιματα των διαστολων δεν επαθε τιποτα ουτε η εστια ουτε η επενδυση να μην σε παρω στο λαιμο μου ομως δεν ειναι ολες η περιπτωσεις ιδιες,η λυση ομως πιστευω ειναι αυτη λογικα δεν θα μεινει τιποτα να σιγοκαιγεται εσαει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162294 από popovitis
Απαντήθηκε από popovitis στο θέμα Διορθωση θερμοθαλάμου
Πάντως από την περιγραφή και τις φωτογραφίες δεν φαίνεται να έκανες ανησυχητικά δυνατο κάψιμο του τζακιού.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162295 από akisstam
Απαντήθηκε από akisstam στο θέμα Re:Διορθωση θερμοθαλάμου

popovitis έγραψε: Πάντως από την περιγραφή και τις φωτογραφίες δεν φαίνεται να έκανες ανησυχητικά δυνατο κάψιμο του τζακιού.

Το καψα ακομη μια φορα και η σιλικονη αρχισε να σπαει πολυ ,οποτε ελποζω να φυγει πιο ευκολα

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162310 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Διορθωση θερμοθαλάμου
για να καταλαβουμε ...σοβατισε το υτονγκ με κολλα για πλακακια ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ