Εργοστάσιο pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23768 από pellet4sale
Απαντήθηκε από pellet4sale στο θέμα Εργοστάσιο pellet
καλυτερη τιμη για χονδρικη παιρνεις απο βουλγαρια η απο Ελλαδα?Επισης η ποιοτητα πως καταλαβαινεις αν ειναι καλη η οχι?Πρεπει να πας να τα δεις απο κοντα?υπαρχει καποιος αλος τροπος?το καρβουνο τι να το κανω χρειαζεται?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23789 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Εργοστάσιο pellet

pellet4sale έγραψε: καλυτερη τιμη για χονδρικη παιρνεις απο βουλγαρια η απο Ελλαδα?Επισης η ποιοτητα πως καταλαβαινεις αν ειναι καλη η οχι?Πρεπει να πας να τα δεις απο κοντα?υπαρχει καποιος αλος τροπος?το καρβουνο τι να το κανω χρειαζεται?



Κανενας δεν αγοραζει σακουλακι σακουλακι τα πελλετ γιατι του βγαινουν πολυ πιο ακριβα! Δηλαδη οταν σου ζητησει καποιος 2-3 τονους τι θα κανεις? θα τον διωξεις? θα του πεις ελα με το ιχ να τα παρεις?
Μαζι με το κλαρκ θα πρεπει να παρεις και φορτηγο για να παραδιδεις στους πελατες τις ποσοτητες που σου ζητούν.

Ψαξε πρωτα καλα αυτο που πας να κανεις και μετα αν ειναι προχωρα, γιατι το πιο πιθανο αδερφε ειναι να χασεις τα χρηματα σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23799 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Εργοστάσιο pellet
συμφωνω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23809 από Βιομαζιστής
Απαντήθηκε από Βιομαζιστής στο θέμα Εργοστάσιο pellet

pellet4sale έγραψε: το κλαρκ δεν μπορω να το γλιτωσω?το κοντεινερ ποσες παλετες χωραει ξερεις?η πως παει γενικα?Ξερω οτι μια παλετα εχει 65 σακια περιπου...Απο βουλγαρια η απο Ελλαδα πιστευεις?


Προφανώς είσαι απολυμένος από την εργασία σου ή είσαι πολύ μικρός σε ηλικία και προσπαθείς από κάπου να πιαστείς. Φαίνεται καθαρά πως το κεφάλαιο που διαθέτεις προς επένδυση δεν ξεπερνά τις 5000€.
Δύσκολα στήνονται επιχειρήσεις με τόσα λίγα κεφάλαια. Δύσκολα αλλά όχι ακατόρθωτα.
Εγώ ξεκίνησα πριν από 28 χρόνια με κεφάλαιο μόλις λίγων χιλιάδων δρχ. που αποκόμισα πουλώντας το μηχανάκι μου. Μετά από λίγα χρόνια κατάφερα να μετράω πολλά εκατομμύρια δρχ από αυτή την εργασία.
Ραγδαία εξέλιξη αλλά με πάρα πολύ κόπο και πολύ δουλειά. Ήταν άλλη εποχή βέβαια...
Μην μασάς. Μπορείς να ξεκινήσεις αρχικά και χωρίς κλαρκ αφού το μαγαζί το έχεις ήδη. Το κλαρκ όταν ξεφορτώνεις νταλίκες θα το νοικιάζεις από εταιρίες μεταφορών. Εγώ πάντα νοίκιαζα. Φορτηγάκι θα χρειαστείς αλλά δεν είναι δα και κάνα μεγάλο κόστος. Βρες στην αρχή ένα παλιό μέχρι να δεις πως θα πάει η δουλειά. Στις παραδόσεις ξεφόρτωνέ τα μόνος σου. 15κιλα σακιά είναι. Σιγά το δύσκολο.
Ξεκίνα με πολύ χαμηλές τιμές για να σε μάθει ο κόσμος. Βγάζε αρχικά ίσα - ίσα τα έξοδα σου και ένα κέρδος απλού εργάτη. Πες τους ότι το κάνεις για διαφημιστικούς λόγους για να σε γνωρίσουν. Έπειτα θα δεις πόσο αντέχει η αγορά για να πουλάς. Αν δεν πάει καλά η δουλειά, δεν έχεις να χάσεις πολλά αφού πολύ λίγα θα έχεις επενδύσει και το εμπόρευμα ακόμη και αν δεν μπορέσεις να το πουλήσεις θα το κάψεις εσύ ή θα το δώσεις λίγο χαμηλότερα από ότι το πήρες σε κάποιον άλλον έμπορο της περιοχής σου. Δεν είναι εμπόρευμα που μπαγιατεύει για να το πετάξεις.
Όσον αφορά το "εργοστάσιο" που λες, απλά ξέχνα το. Οι χώροι που διαθέτεις δεν κάνουν ούτε για το λογιστήριο τέτοια επιχείρησης. Δεν έχεις αποθηκευτικούς χώρους, δεν βρίσκεσαι σε βιομηχανική περιοχή, δεν έχεις πρόσβαση στην πρώτη ύλη και τα απαιτούμενα κεφάλαια είναι τεράστια.
Καλή τύχη και μην μασάς. Η τύχη βοηθά τους τολμηρούς και τους εργατικούς.
Λίγα θα δώσεις και πιθανόν αρκετά θα πάρεις.
Στην χειρότερη περίπτωση να χάσεις πολύ λιγότερα από ότι έδωσες.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23887 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Εργοστάσιο pellet

kosmidis80 έγραψε:

pellet4sale έγραψε: Κανενας δεν αγοραζει σακουλακι σακουλακι τα πελλετ γιατι του βγαινουν πολυ πιο ακριβα!


Αυτά που θα δούνε τα μάτια μας φέτος, δεν θα μπορούσαμε να το σκεφτούμε ούτε σε σενάριο επιστημονικής φαντασίας. :lol:

Δυστυχώς όλος ο κόσμος.....εκτός από εμάς :lol: .....θα αγοράζει το πελλετ "τσουβαλάκι τσουβαλάκι"

Και δεν μιλώ για αυτούς που διαθέτουν καυστήρες πέλλετ σε μεζονέτες και μονοκατοικίες με λεβητοστάσια, αλλά για αυτούς τους εκατοντάδες "κόσμου" που έβαλαν και θα βάλουν πελλετόσομπες στα διαμερίσματα.

Δυστυχώς....... υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για τις σόμπες πέλλετ, ακόμα και σε διαμερίσματα που έχουν σύνδεση με το φυσικό αέριο. :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23932 από pellet4sale
Απαντήθηκε από pellet4sale στο θέμα Εργοστάσιο pellet

Βιομαζιστής έγραψε:

pellet4sale έγραψε: το κλαρκ δεν μπορω να το γλιτωσω?το κοντεινερ ποσες παλετες χωραει ξερεις?η πως παει γενικα?Ξερω οτι μια παλετα εχει 65 σακια περιπου...Απο βουλγαρια η απο Ελλαδα πιστευεις?


Προφανώς είσαι απολυμένος από την εργασία σου ή είσαι πολύ μικρός σε ηλικία και προσπαθείς από κάπου να πιαστείς. Φαίνεται καθαρά πως το κεφάλαιο που διαθέτεις προς επένδυση δεν ξεπερνά τις 5000€.
Δύσκολα στήνονται επιχειρήσεις με τόσα λίγα κεφάλαια. Δύσκολα αλλά όχι ακατόρθωτα.
Εγώ ξεκίνησα πριν από 28 χρόνια με κεφάλαιο μόλις λίγων χιλιάδων δρχ. που αποκόμισα πουλώντας το μηχανάκι μου. Μετά από λίγα χρόνια κατάφερα να μετράω πολλά εκατομμύρια δρχ από αυτή την εργασία.
Ραγδαία εξέλιξη αλλά με πάρα πολύ κόπο και πολύ δουλειά. Ήταν άλλη εποχή βέβαια...
Μην μασάς. Μπορείς να ξεκινήσεις αρχικά και χωρίς κλαρκ αφού το μαγαζί το έχεις ήδη. Το κλαρκ όταν ξεφορτώνεις νταλίκες θα το νοικιάζεις από εταιρίες μεταφορών. Εγώ πάντα νοίκιαζα. Φορτηγάκι θα χρειαστείς αλλά δεν είναι δα και κάνα μεγάλο κόστος. Βρες στην αρχή ένα παλιό μέχρι να δεις πως θα πάει η δουλειά. Στις παραδόσεις ξεφόρτωνέ τα μόνος σου. 15κιλα σακιά είναι. Σιγά το δύσκολο.
Ξεκίνα με πολύ χαμηλές τιμές για να σε μάθει ο κόσμος. Βγάζε αρχικά ίσα - ίσα τα έξοδα σου και ένα κέρδος απλού εργάτη. Πες τους ότι το κάνεις για διαφημιστικούς λόγους για να σε γνωρίσουν. Έπειτα θα δεις πόσο αντέχει η αγορά για να πουλάς. Αν δεν πάει καλά η δουλειά, δεν έχεις να χάσεις πολλά αφού πολύ λίγα θα έχεις επενδύσει και το εμπόρευμα ακόμη και αν δεν μπορέσεις να το πουλήσεις θα το κάψεις εσύ ή θα το δώσεις λίγο χαμηλότερα από ότι το πήρες σε κάποιον άλλον έμπορο της περιοχής σου. Δεν είναι εμπόρευμα που μπαγιατεύει για να το πετάξεις.
Όσον αφορά το "εργοστάσιο" που λες, απλά ξέχνα το. Οι χώροι που διαθέτεις δεν κάνουν ούτε για το λογιστήριο τέτοια επιχείρησης. Δεν έχεις αποθηκευτικούς χώρους, δεν βρίσκεσαι σε βιομηχανική περιοχή, δεν έχεις πρόσβαση στην πρώτη ύλη και τα απαιτούμενα κεφάλαια είναι τεράστια.
Καλή τύχη και μην μασάς. Η τύχη βοηθά τους τολμηρούς και τους εργατικούς.
Λίγα θα δώσεις και πιθανόν αρκετά θα πάρεις.
Στην χειρότερη περίπτωση να χάσεις πολύ λιγότερα από ότι έδωσες.


Σε ευχαριστω για τα λογια σου και για οτι μου ειπες.Κατι τετοιο θελω να κανω με εποιασες νομιζω.Μονος μου και ξεκιναω απο το μηδεν.Οικονομικα ειμαι μια χαρα οπως ανεφερα εχω και ολη την πολυκατοικια αλλα επειδη με εδιωξαν απο την δουλεια μου λεω να αρχισω κατι τετοιο γιατι πιστευω οτι δεν εχω να χασω και τιποτα ουσιαστικα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ