Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85741 από stratis 1

fillmore έγραψε:

stratis 1 έγραψε:
............................Η καροτσα μου εναι 7 κυβικα και γεμιζουν τα 6,5 σε τρεις ωρες μεσο ορο...........................................
.


Μπορείς να πεις τις διαστάσεις της καρότσας σου;


μηκος 3 μ
πλατος 1,5 μ
υψος 1,5 μ
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85744 από billg74
Απαντήθηκε από billg74 στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

mastoras έγραψε: Επειδή η κουβέντα έχει ξεφύγει, και από το "πέλλετ φτιάξτο μόνος σου" φτάσαμε να βλέπουμε διαλόγους για θρυμματισμούς κλαδεμάτων σε ποσότητες 4 τόννων ημερησίως, ας δούμε μερικά βίντεο, όπου θα διαπιστώσουμε ότι αυτοί οι τόνοι κύριοι συλλέγονται μόνο με τα παρακάτω άκρως επαγγελματικά μηχανήματα.

Άλλο 4 τόνοι συλλογή κλαδεμάτων μέσα σε 20 ημέρες για παραγωγή πέλλετ για ιδιόχρηση, και άλλο για 4 τόνους την ημέρα, που επί 20 ημέρες συλλογής μας κάνουν 80 τόνους υλικού.



το κοστοσ του μηχανιματοσ????????????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85755 από stratis 1
Mastoras εγραψε
Επειδή η κουβέντα έχει ξεφύγει, και από το "πέλλετ φτιάξτο μόνος σου" φτάσαμε να βλέπουμε διαλόγους για θρυμματισμούς κλαδεμάτων σε ποσότητες 4 τόννων ημερησίως, ας δούμε μερικά βίντεο, όπου θα διαπιστώσουμε ότι αυτοί οι τόνοι κύριοι συλλέγονται μόνο με τα παρακάτω άκρως επαγγελματικά μηχανήματα.

Άλλο 4 τόνοι συλλογή κλαδεμάτων μέσα σε 20 ημέρες για παραγωγή πέλλετ για ιδιόχρηση, και άλλο για 4 τόνους την ημέρα, που επί 20 ημέρες συλλογής μας κάνουν 80 τόνους υλικού.




Μαστορα δηλαδη λες οτι εκτος οτι θα πληρωσουμε 2150 ε για αγορα μηχανηματων,θα κανουμε και 20 μεροκαματα για 4 τονους πελλετ.
Αν το βαλουμε με σαραντα ευρω το μεροκαματο γινεται 800ε+ 2150=σχεδον 3000ευρω
Με αυτα τα λεφτα παιρνουμε
24 τονους πυρηνοξυλο για πεντε χρονια θερμανσης
η 1 λεβητα βιομαζας
η 11 τονους πελλετ καλης ποιοτητας.
Και το ερωτημα ειναι
το πελλετ που θα βγαλουμε απο κλαδεματα με φυλλα και φλοιους, θα ειναι τετοιας ποιοτητας ωστε να μη μπουκωνουν οι πελλετοσομπες και οι πελλετολεβητες μας????
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by stratis 1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85764 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!
Στρατή κόψε τις μαλακίες.

Είπα εγώ να αγοράσετε μηχανήματα 2150ευρώ για να φτιάξετε 4 τόνους πέλλετ ?

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...&limitstart=75#85601
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85768 από stratis 1
Συγνωμη λαθος για 1 τενεκε πελλετ εγραψες
Λιγο ακριβο ε?? :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85771 από fillmore
Απαντήθηκε από fillmore στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

ftspetro έγραψε: και κατι άλλο. στην συνενόηση που ειχα ηδη μαζι τους μου δινουν και 6 ατοκες δοσεις με καρτα, ειτε για το 900αρι, ειτε για το 1300. εσενα για το 1300 ποσο σου ειπαν οτι στο δινουν?


...με τον Γιάννη νομίζω πως μιλούσα!!!...πολύ καλό παλικάρι, του έκανα κάποιες διευκρινιστικές ερωτήσεις για το μηχάνημα και με πήρε δυο φορές για να μου απαντήσει. Τιμή στα 2.400 ευρώ. Εχω αφήσει όνομα και τηλέφωνο (Κλαυδιανός Διονύσης από Αξιούπολη Κιλκίς τηλ.6947470903) εάν πάς από εκεί πες του πως είμαστε μαζί και κάνε κανένα παζάρι. Ενα ζευγάρι μαχαίρια θα πάρω σίγουρα ας είναι αυτή η έκπτωση. Εκτός αν πετύχεις κάτι καλύτερο. Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα κάνω την παραγγελία την Δευτέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ