Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108706 από stratis 1

xrysafis72 έγραψε: στρατη πολλη κατατοπηστηκες η φωτογραφιες και η εξηγησης σου :silly:
δασκαλε με την ταινια θα εχω παλι προβλημα με το αδειασμα απο την καρωτσα σε δοχειο το θα περνει η ταινια το υλικο για να γεμησω τον ταχυαναμικτη θα εχω παλι σπηλεωμα στο δοχειο,πιστευω μετα τον κοχλεια καλυτερη λυση θα ειναι αναρωφηση αλλα θα κανω ενα νεφος στην γειτονια που τυφλα ναχει το νεφος της αθηνας :S


Αν αντικατασταθει ο κοχλιας με μεταφορικη ταινια?
θα φαρδυνης το ανοιγμα και θα πεφτει το υλικο στην ταινια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108719 από kosmidis80
Σημερα εβγαλα καλη παραγωγή και καλο εμφανισιακα πελλετ. Δευτερα θα το ανεβασω σε βιντεο που θα συνδεσω το κινητο. Το χαρμανι ειχε 60%με 70% το τριμα οξια μεσε και το υπολοιπο πυρηνοξυλο! Η πρεσα γεμιζε τον κουβα σε κατι λιγοτερο απο 20 λεπτα. Το βασικο ομως ηταν χωρις μπουκωματα και κουραση! Ενα μιση τσουβαλι μεγαλο υλικου εφυγε για πλακα. Ομως καπου εδω μου τελειωσαν τα υλικα που ειχα στο σπιτι!!! Πρεπει να παω απο τον φιλο - προμηθευτη και να μου φερει big bag! χαχαχα!

Επισης πατησα και το ασπρο τριμα παλι σε αντιστοιχη αναλογια 60-70% με ανακατεμενο 30%-40% πυρηνοξυλο-μεσε οξεια και παλι εβγαινε το ιδιο γρηγορα!

Αρα η μικρη για να δουλεψει θελει οντως κατι για να κανει το υλικο να κυλαει στις τρυπες! Βλεπετε 2.2 kw ειναι ολα κι ολα!

Σημερα παντως ηταν ευχαριστηση!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108727 από stratis 1

kosmidis80 έγραψε: Αρα η μικρη για να δουλεψει θελει οντως κατι για να κανει το υλικο να κυλαει στις τρυπες! Βλεπετε 2.2 kw ειναι ολα κι ολα!


Και η μεγαλη του ιδιου τυπου θελει προσμιξη με πυρηνοξυλο για να αποδοσει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108734 από kosmidis80
Δηλαδη Στρατη η επομενη που θα φτιαξω, να ειναι R-type? Να γυριζουν τα ρολλερ δηλαδη? ή να κανω τα πραγματα πιο δυσκολα και να γινει Ring die? Στην Ring die ρε γαμ@το θα μου φυγουν αρκετα χρηματα για την μητρα, καθως θα πρεπει να γινει σε μηχανουργειο και οχι να αγοραστει καποια ετοιμη (που θα υπαρχει και ως ανταλλακτικο!)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108737 από stratis 1

kosmidis80 έγραψε: Δηλαδη Στρατη η επομενη που θα φτιαξω, να ειναι R-type? Να γυριζουν τα ρολλερ δηλαδη? ή να κανω τα πραγματα πιο δυσκολα και να γινει Ring die? Στην Ring die ρε γαμ@το θα μου φυγουν αρκετα χρηματα για την μητρα, καθως θα πρεπει να γινει σε μηχανουργειο και οχι να αγοραστει καποια ετοιμη (που θα υπαρχει και ως ανταλλακτικο!)





ΝΑΙ. Ring die σε μεταφραση google ''δακτυλιδι πεθαινουν'' :silly: :silly:
Επειδη ακομη δεν ξερης που θα καταλήξεις μην φτιαχνης παρελκόμενα γιατι δεν θα σου κανουν στα καινουργια μεγαλυτερα μηχανηματα .
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by stratis 1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108739 από stratis 1
Εγραψα ''στα καινουργια μεγαλυτερα μηχανηματα'',
και συμπληρώνω...
στις καινουργιες μεγαλυτερες αποθηκες με τριφασικο ρευμα...... κλπ...κλπ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.146 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ