Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50207 από billg74

Nasikas έγραψε: Την εβδομάδα που έρχεται θα γίνει στην Γιάννουλη επίδειξη απο την ΤΕΡΡΑ.
(θα ειδοποιήσω)

Σήμερα Πέμπτη θα έχει στις ειδήσεις της ΕΤ3 -όλη μερα- αφιέρωμα στην αγριαγκιναρα.
Και με παραγωγή πελλετ μαζί.- σε κινεζάκι-
(Δείτε το και πείτε με γιατι θα είμαι ταξίδι και δεν θα το δω- )

ευχαριστω,περιμενω ειδοποιηση...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51470 από κωνσταντινος 17
φίλοι μου, έχει κανείς σκεφτεί η ασχοληθεί με επαγγελματική συλλογή κλαδεμάτων ελιάς, αμπελιών
γενικώς δέντρων που κλαδεύονται, έτσι ώστε να προτείνει τον πιο αποδοτικό τρόπο ? Επειδή σκέφτομαι να φτιάξω επαγγελματική μονάδα παραγωγής μπριγκέτας 1t/h το θέμα τις πρώτης ύλης είναι πρωταρχικό και αυτό με καθοδηγεί.Επίσης οτιδήποτε πληροφορία για προμήθεια πρώτης ύλης θα ήταν πολύτιμη, καθώς και αν υπάρχουν κάποιοι που ασχολούνται με αγροτικές, υλοτομικές, εργασίες και θα τους ενδιέφερε η συνεργασία.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by κωνσταντινος 17.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51524 από antisakis

κωνσταντινος 17 έγραψε: Επίσης οτιδήποτε πληροφορία για προμήθεια πρώτης ύλης θα ήταν πολύτιμη, καθώς και αν υπάρχουν κάποιοι που ασχολούνται με αγροτικές, υλοτομικές, εργασίες και θα τους ενδιέφερε η συνεργασία.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Ποια ειναι η τιμη αγορας τις πρωτης υλης φιλε Κωστα ;
πως θα γινεται η μεταφορα της;
θελω να ξερω για να δω αν με συμφερει εμενα σαν αγροτη να ασχοληθω με κατι τετοιο.
Ειμαι απο χαλκιδικη αλλα εχω ακρες και στην περιοχη Ναυπλιου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51539 από stratis 1
antisakis εσυ με ποια τιμη σε συμφερει να προμηθευσης με wood chips εναν πελατη ?
Τιμη για ξερο και για χλωρο υλικο .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51568 από κωνσταντινος 17
Φίλε antisakis, εγώ προτείνω: 1)μια τιμή για αγορά στην έδρα που είναι κοντά σε ακτίνα σε μένα 2) και μια παραδομένη στην Κόρινθο,
στην πρώτη περίπτωση είναι 30 - 40 ευρώ τον τόνο και στην δεύτερη περίπτωση 40- 50 ευρώ τόνο.
Η διακύμανση των τιμών επηρεάζεται καθαρά από την περιεχόμενη υγρασία. Επίσης με ενδιαφέρει κάθε κλάδεμα από δέντρο καθώς και κάθε υπολειμματική ξυλεία προερχόμενη από υλοτόμηση. Με λίγα λόγια ότι αφήνουν οι υλοτόμοι πίσω τους και μπορεί να μπριγκετοποιηθη!! Επίσης μπορούμε να: οποιος δεν διαθέτει κλαδοτεμαχιστή να συγκεντρώσει υλικό και εγώ με τα μηχανήματα μου να τεμαχίσω και να πάρω το υλικό πληρώνοντας μια τιμή που θα συζητήσουμε. Στην διάθεση σας! Περιμένω νέα σας.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by κωνσταντινος 17.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51705 από antisakis

stratis 1 έγραψε: antisakis εσυ με ποια τιμη σε συμφερει να προμηθευσης με wood chips εναν πελατη ?
Τιμη για ξερο και για χλωρο υλικο .


Με τον τροπο που μαζευω το κλαδι εγω αυτη την στιγμη:
250 το χλωρο
350 το ξερο και λιγα ειπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.209 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ