Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51829 από billg74

κωνσταντινος 17 έγραψε: φίλοι μου, έχει κανείς σκεφτεί η ασχοληθεί με επαγγελματική συλλογή κλαδεμάτων ελιάς, αμπελιών
γενικώς δέντρων που κλαδεύονται, έτσι ώστε να προτείνει τον πιο αποδοτικό τρόπο ? Επειδή σκέφτομαι να φτιάξω επαγγελματική μονάδα παραγωγής μπριγκέτας 1t/h το θέμα τις πρώτης ύλης είναι πρωταρχικό και αυτό με καθοδηγεί.Επίσης οτιδήποτε πληροφορία για προμήθεια πρώτης ύλης θα ήταν πολύτιμη, καθώς και αν υπάρχουν κάποιοι που ασχολούνται με αγροτικές, υλοτομικές, εργασίες και θα τους ενδιέφερε η συνεργασία.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

εγω διαθετω πρωτη υλη απο αμπελια-ροδακινα -αχλαδια-αμυγδαλα.απο που καταγεσαι?????
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51856 από antisakis

κωνσταντινος 17 έγραψε: Φίλε antisakis, με ποιο τρόπο μαζεύεις τα κλαδιά ?


Ενας τροπος ειναι αυτος


και ενας δευτερος ειναι αυτος

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52074 από nikosl
Φίλοι μου στην περιοχή μου υπάρχουν πολλά κλαδέματα απο ελιές και πορτοκαλιές. δεν υπάρχουν τρόποι συλλογής γιατί δεν εχει ενδιαφερθεί κανένας. Οι παραγωγοί είτε τα καίνε είτε τα καταστρέφουν.
Αν θέλετε κάποια συνεργασία το e-mail μου είναι: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52076 από κωνσταντινος 17
φίλε nikosl απο ποια περιοχή είσαι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52077 από κωνσταντινος 17
φίλε billg74 εγώ είμαι απο Κορινθια εσύ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52140 από LOST
Απαντήθηκε από LOST στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση
Γεια σας. Ειμαι νεο μελος στο φορουμ αλλα σας διαβαζω απο παλια και αξιζετε συγχαρητηρια για την προσπαθεια που καταβαλετε. Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Μπορούνε τα ροκανίδια να μπούνε κατευθείαν στην πελετιέρα η χρειάζεται πρώτα να περάσουνε απο τον σφυρόμυλο. Κατάγομαι απο αγροτική περιοχή και ο άμεσος σκοπός μου είναι να μαζέψω πρώτα την πρώτη ύλη και να αρχίσω σιγά σιγά με έναν φίλο μου να αγοράζουμε τα μηχανήματα ή να τα βρούμε. Σας ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.206 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ