Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77766 από mastoras

Βιομαζιστής έγραψε: Ωραία το δουλεύουμε το... δούλεμα.
Μια καλή πλύση εγκεφάλου, ένα αθώο promotion, ένα banner στο φινάλε... δεν μπορεί... κάποιος λαγός θα τσιμπήσει.


Εμφανίστηκες πάλι μετά απο τόσους μήνες με κακές προθέσεις. :lol:

Αυτοί φίλε βιομαζιστή που θέλουν να ασχοληθούν και να αγοράσουν μηχανήματα [εαν τελικά νομίζεις ότι πουλάω η παίρνω προμήθεια] δεν είναι αθώες γριούλες και άσχετοι με το είδος για να τους ονομάζεις λαγούς.

Χαλάστηκες που τελικά έβγαλα πέλλετ......κρίμα. Σαν σύντροφος πελλετοφτιάχτης νομίζω ότι θα υπήρχε καποια συμπνοια μεταξύ μας, αλλά που :dry:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77784 από Βιομαζιστής
Διαβάζω πότε - πότε και γελάω.
Τέλος πάντων, δεν έχω όρεξη.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77794 από Βιομαζιστής

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77795 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Βιομαζιστής έγραψε: Διαβάζω πότε - πότε και γελάω.
Τέλος πάντων, δεν έχω όρεξη.


Παντως Κώστα η συνδρομή σου εδώ μέσα ήταν πολύτιμη. Κρίμα που σταμάτησες να γράφεις.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Βιομαζιστής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77816 από Βιομαζιστής
Αγαπητέ Jnet,

εκτιμώ πραγματικά την προσπάθεια που γίνεται από το forum και από ανθρώπους πραγματικά ανιδιοτελείς που έχουν την διάθεση να προσφέρουν στο κοινωνικό σύνολο.
Μεγάλο σεβασμό τρέφω π.χ προς το άτομο του Αστέρη και ας μην του το έχω δείξει ποτέ και ας μην με ενδιέφεραν και πάρα πολύ σαν αντικείμενο αυτά που έγραφε. Υπήρξαν όμως εγκυκλοπαιδικές γνώσεις για μένα αυτά που τόσο απλόχερα πρόσφερε.
Έχω ξεχωρίσει και τον Στρατή τον Κρητικό επίσης. Και κάποια άλλα παιδιά αλλά δεν είναι σωστό νομίζω να τους αναφέρω όλους και να αφήσω όλους τους άλλους απέξω. Πολλοί είναι αυτοί που βάζουν το λιθαράκι τους.
Είναι και κάτι άτομα όμως αγαπητέ φίλε, που παρασέρνουν ή παραπλανούν διαστρεβλώνοντας την πραγματικότητα (ας θεωρήσουμε όχι εσκεμμένα αλλά λόγω χαρακτήρα) πιστεύοντας πως κατέχουν κάτι που δεν είναι κτήμα τους. Εκεί τι να πεις;
Όταν ξεκίνησα να το διαβάζω πολύ καιρό πριν εγγραφώ σαν μέλος, το έκανα όπως είναι φυσικό για να αντλήσω γνώσεις. Πιστεύω πως τα παιδιά που γράφουν για να μοιραστούν και έχουν πραγματικές γνώσεις και όχι θεωρία με βοήθησαν αρκετά. Άλλοι πάλι με μπέρδεψαν. Είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις (τουλάχιστον στην αρχή) ποιος το έχει και ποιος όχι.
Κατόπιν επειδή μου αρέσει όχι μόνο να παίρνω, μα και να δίνω, άρχισα να γράφω διστακτικά στην αρχή και κατόπιν να μοιράζομαι την εμπειρία μου. Την εμπειρία μου, όχι την θεωρία μου.
Είχα διάθεση να μοιραστώ. Όμως κατόπιν κατάλαβα πως δεν είναι εύκολο να κάνεις τον άλλον να συμμεριστεί τα βιώματα σου αν αυτά δεν συνάδουν με τα πιστεύω του. Αν αντικρούονται τις με πλασματικές εντυπώσεις που έχουν εντυπωθεί στον εγκέφαλό του για τον α ή β λόγο.
Ξέρεις, μερικοί άνθρωποι δεν είναι φτιαγμένοι να επεξεργάζονται νέα στοιχεία και να αναθεωρούν παλιές τους απόψεις.
Οπότε λέω, άδικος κόπος. Αν δεν πάθει κάποιος, δύσκολα μαθαίνει.
Επιπλέον ο χρόνος μου είναι πάρα - πάρα πολύ περιορισμένος. Θυμάσαι που σου είχα πει ότι ξεκίνησα να ασχολούμαι με τις ξένες αγορές συναλλάγματος. Μου τρώνε εξαιρετικά πολύ χρόνο σε σχέση με το ΧΑΑ παλαιότερα.

Ευχαριστώ για την φιλοξενία.
Να είσαι πάντα καλά.


Σημ.
Το παραπάνω μήνυμα δεν έχει την θέση ενός αποχαιρετιστήριου μηνύματος.
Όποτε νοιώθω ότι μπορώ να προσφέρω -και όσο μου το επιτρέπει ο χώρος- θα το κάνω.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77828 από Βιομαζιστής

mastoras έγραψε:
Χαλάστηκες που τελικά έβγαλα πέλλετ......κρίμα. Σαν σύντροφος πελλετοφτιάχτης νομίζω ότι θα υπήρχε καποια συμπνοια μεταξύ μας, αλλά που :dry:



Γιατί να χαλαστώ που έβγαλες πέλλετς; Δεν το καταλαβαίνω.
Η άποψη μου είναι πως δεν είναι δύσκολο να βγάλει κάποιος πέλλετς.
Η άποψη μου είναι πως τελικά πληρώνει πολύ περισσότερα σε κόπο, χρόνο, χρήμα (σε καύσιμα, ρεύμα και εξοπλισμό) από αυτό που αρχικά πίστευε ενώ το κέρδος είναι εξαιρετικά μικρό. (αν αφαιρέσεις όλα τα παραπάνω)

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.218 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ