Στεγαστρο για την αποφυγή υγρασιών

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143491 από jnet
Λοιπον εχω εαν θεμα με υγρασίες οπως θα δείτε στην παρακάτω φωτογραφία και λεω να το λυσω μονος μου και οχι να φερω καποιον μαστορα.





Ο γείτονας μου χαρισε ενα κομματι πολυκαρβονικό και μου εχουν μείνει και κατι σιδερογονίες απο πτοηγουμενες χρήσεις.



το ερώτημα μου είναι ποσο μεγαλο να το κανω ετσι ωστε να μην εχω υγρασίες αλλα να μην μου κρυψουν και τον αερα πολύ.







Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143492 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Στεγαστρο για την αποφυγή υγρασιών
Λεω να το τοποθετήσω λιγο πιο κατω απο εκεί που μπαινει το σιφον του μπαλκονιου μεσα στην κατεβασιά της υδροροής.



Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143494 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Ξηλώνεις υδροροή να δεις από που μπάζει, γιατί αλλιώς μάλλον δε θα κάνεις τίποτα, ή αν κάνεις, απλά θα το κουκουλώσεις προσωρινά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143497 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Στεγαστρο για την αποφυγή υγρασιών

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Ξηλώνεις υδροροή να δεις από που μπάζει, γιατί αλλιώς μάλλον δε θα κάνεις τίποτα, ή αν κάνεις, απλά θα το κουκουλώσεις προσωρινά.


Θεωρώ οτι τα νερά ερχονται απο επάνω και οχι απο την υδροροή και απλά εχουν κανει χαλια τον σοβα γυρω απο την υδροροή.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143498 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Δεν είμαι εκεί για να το δώ από κοντά, αλλά εν ήταν επειδή βρέχεται απλά ο τοίχος, το πρόβλημα θα ήταν και πιο πάνβω, αφού ο τοίχος βρέχεται και πιο πάνω.

Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να δοκιμάσεις ένα πρόχειρο στέγαστρο, και αν σταματήσει η υγρασία, θα έχεις δίκιο. ;)

Εγώ πάντως πιστέυω ότι είναι από την υδροροή. Τουλάχιστον όπως το βλέπω.....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143503 από giokaspart

jnet έγραψε:

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Ξηλώνεις υδροροή να δεις από που μπάζει, γιατί αλλιώς μάλλον δε θα κάνεις τίποτα, ή αν κάνεις, απλά θα το κουκουλώσεις προσωρινά.


Θεωρώ οτι τα νερά ερχονται απο επάνω και οχι απο την υδροροή και απλά εχουν κανει χαλια τον σοβα γυρω απο την υδροροή.




Συμφωνώ και εγώ με Φουσκιτάκη δηλαδή ότι το πρόβλημα είναι στη διακλάδωση της υδροροής και κάτω γιατί έτσι όπως βλέπω τη φωτογραφία κάτω από τη γραμμή που έχω μαρκάρει μου φαίνεται απλωμένη υγρασία.
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giokaspart.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ