Συντήρηση/Καθαρισμός σωμάτων καλοριφέρ "Panel"

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148551 από lefterismega
Μετά από την "αδράνεια" του καλοκαιριού, θεωρώ ότι χρειάζεται ένας καλός καθαρισμός στα σώματα δεν νομίζετε ?
... έτσι στα πρώτα ανάμματα θα αποφευχθεί αυτή η ενοχλητική μυρουδιά/μουχλίλα που αναδύεται μέσα από τα σώματα από την συσσωρευμένη σκόνη και όχι μόνο ... άλλωστε είναι και... υγιεινό...
Αν και δεν είναι καμιά δύσκολη διαδικασία, εντούτοις δεν είναι και τόσο απλή γιατί δεν υπάρχουν οι "χώροι" για να γίνει αυτό, όταν το σώμα είναι σαν της παρακάτω φωτογραφίας (COMPACT/Panel) που ΔΕΝ βγαίνουν τα πλαϊνά για να δώσουν "χέρι" για τον καθαρισμό.
Κάποιοι φίλοι μου συνέστησαν καθαρισμό με πεπιεσμένο ψεκασμό με νερό και αραιωμένο απορρυπαντικό ή με συσκευή εκτόξευσης ατμού ...
Εσείς με ποιο τρόπο καθαρίζετε τα σώματα ? ... όποια βοήθεια δεκτή ... Ευχαριστώ

Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by lefterismega.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148552 από lefterismega
κάτι τέτοιο ίσως ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148556 από giokaspart

lefterismega έγραψε: Μετά από την "αδράνεια" του καλοκαιριού, θεωρώ ότι χρειάζεται ένας καλός καθαρισμός στα σώματα δεν νομίζετε ?
... έτσι στα πρώτα ανάμματα θα αποφευχθεί αυτή η ενοχλητική μυρουδιά/μουχλίλα που αναδύεται μέσα από τα σώματα από την συσσωρευμένη σκόνη και όχι μόνο ... άλλωστε είναι και... υγιεινό...
Αν και δεν είναι καμιά δύσκολη διαδικασία, εντούτοις δεν είναι και τόσο απλή γιατί δεν υπάρχουν οι "χώροι" για να γίνει αυτό, όταν το σώμα είναι σαν της παρακάτω φωτογραφίας (COMPACT/Panel) που ΔΕΝ βγαίνουν τα πλαϊνά για να δώσουν "χέρι" για τον καθαρισμό.
Κάποιοι φίλοι μου συνέστησαν καθαρισμό με πεπιεσμένο ψεκασμό με νερό και αραιωμένο απορρυπαντικό ή με συσκευή εκτόξευσης ατμού ...
Εσείς με ποιο τρόπο καθαρίζετε τα σώματα ? ... όποια βοήθεια δεκτή ... Ευχαριστώ

Μέχρι τώρα το πρόβλημα, τουλάχιστον εμένα δεν με απασχόλησε. Όμως έχεις δίκιο, καλό θα ήταν αν υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος να γίνεται ένα καθάρισμα τουλάχιστον μια φορά το χρόνο. Και επειδή η πάνω σχάρα βγαίνει εύκολα, θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί μια λεπτή βούρτσα σαν αυτή που δείχνεις. Δεν ξέρω όμως αν υπάρχει κάπου.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": seventh_heaven

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148558 από theoilia
Πως δεν υπάρχει.Και εγώ μία τέτοια βούρτσα έχω στο σπίτι,απίστευτα βολική για το καθάρισμα των καλοριφέρ από την σκόνη

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148562 από fotisbasm
Τετοια βουρτσα ευκολα θα βρειτε στο jumbo

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": lefterismega

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148581 από lefterismega
Στο Jumbo ε ? ... δεν πήγε το μυαλό μου οτι μπορεί να έχουν εκεί ! ευχαριστώ ...

Πάντως οι σχάρες στα δικά μου πανελ δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ ! :angry:
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by lefterismega.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ