Ορθός τρόπος δοκιμής τύπων Μπρικέτας

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143188 από MICK
Αγόρασα κάποια πακέτα μπρικέτας από Kratki. Καμία σχέση με αυτά που είχα αγοράσει πριν από 3εβδομάδες. Η διάρκειά τους είναι στα 50+ λεπτά. Η θερμογόνος δύναμη πολύ καλή. Περίπου στα 20 λεπτά καύσης το ολικό μήκος της αυξάνεται κατά 60%. Αυτή την αύξηση του μήκους την έχει αναφέρει και άλλος συνφορουμίτης. Δηλαδή το φιδάκι ο Διαμαντής :woohoo: Σήμερα πήρα 2 μπρικέτες και τις πήγα σε ένα φίλο για να τις κάψουμε στο τζάκι του. Το τζάκι του είναι τοποθετημένο σε ενιαίο χώρο περ. 35-40 τμ. Μετά απο 2 ώρες αποφασίσαμε να τις τοποθετήσουμε ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ. Η θερμοκρασία του χώρου ήταν 22οC. Εξωτερική θερμοκρασία 11οC. Μέσα σε 40 λεπτά η θερμοκρασία εκτινάχτηκε στους 25οC. :silly: Μπορώ να πω, με τα μέχρι τώρα αποτελέσματα, άριστη σχέση τιμής με ποιότητα. ΔΗΜΗΤΡΗ σήμερα άνοιξα και το δεύτερο πακέτο που είχα αγοράσει προ 3 εβδομάδων. Όλες οι μπρικέτες ήταν κομμένες σε 2 Ή 3 κομμάτια.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143230 από ΣΤΑΜΑΤΗΣ Α.
Συνεχίζω τις δοκιμές με τις μπρικέτες KRATKI.
Εκτός από την απόδοση που έχω πει παλαιότερα ότι είναι πολύ καλή, παρατηρώ ότι καθαρίζει και ο χώρος καύσης στην ξυλόσομπα.
Το τζάμι δεν μαυρίζει και σε κάποια σημεία στο μαντέμι και στην πέτρα της σόμπας εσωτερικά, ενώ ήταν μαύρο γυαλιστερό σαν πίσσα κάτι, εξαφανίστηκαν καθάρισαν.
Δεν καίω μόνο μπρικέτα, καίω και ξύλα παράλληλα.
Δηλ. ξεκινάω με δυο τρια ξύλα και μια μπρικέτα και συνεχίζω μπρικέτα με κανα ξύλο ενδιάμεσα.-

Του χέστη η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143290 από liakjim
Δημήτρη αύριο να έρθω να αγοράσω 14κιλά μπρικέτα για το πείραμά μου?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143291 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
αμα δε τις θέλεις δώρο ...........πλήρωσε τες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143320 από house
στην λαρισα ποιον εχεις , να δοκιμασουμε και μεις !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143323 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
δε θέλω να σχολιάσω φίλε house ...........ας πούμε οτι δεν έχω !! αν ανεβαίνει κάποιος δικός σου πάρε ενα τηλ πριν ανέβει να περάσει να πάρει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ