Ορθός τρόπος δοκιμής τύπων Μπρικέτας

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147126 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
μα καλα..... ανάβετε ακόμα...?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147133 από panosv
Παιδιά σχετικά με τη συγκεκριμένη μπρικέτα την οποία έχω πάρει και εγώ αρκετές φορές από τη Kratki.
1) Είχα βρει και εγώ καρφιά μέσα και μάλιστα μια φορά ήταν κάτι μεταλλικό σαν ταμπελάκι μικρό πλακέ
2) Τη μυρωδιά την είχα εντοπίσει και εγώ και το είχα πει στο Δημήτρη αλλά ήταν από μια φουρνιά που έσπαγε έυκολα και ήταν πολύ σκούρα εξωτερικά. Η συγκεκριμένη μύριζε αρκετά έντονα, οι άλες φουρνιές που ήταν πιο ανοιχτόχρωμες καθόλου.

Γενικά προσπαθώ και εγώ να αποφασίσω αν θα βρώ ξύλο ή αν θα πάρω μπρικέτα γιατί ενώ από απόδοση είμαι ευχαριστημένος, έχω την αίσθηση οτι πρέπει να γεμίζω συνέχεια. Θα ήθελα να κρατούσε περισσότερη ώρα και αυτό δεν έχει να κάνει με το πόσες θα βάλεις.
Το πρόβλημα είναι οτι από οτι ξυλάδες δοκίμασα το καλύτερο ξύλο με διαφορά το βρίσκω σε έναν που το έχει 100 ευρώ το κυβικό στοιβαγμένο. Δηλαδή βγαίνει περίπου όσο η μπρικέτα. Απλά η φωτιά του ξύλου είναι πιο όμορφη κατα τη γνώμη μου. Κρατάει περισσότερο και έχει διαφορετική αίσθηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147597 από MICK
Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα. Αλλά για να βάλω το μυαλό σε μία σειρά. Δημήτρη πότε θα έχεις 'Η έχεις μπρικέτες. Οχι από αυτές που είχα πάρει αρχές περυσινού χειμώνα και έσπαγαν σε 3 'Η 4 κομμάτια (υπήρχε πρόβλημα στη συμπίεση είχες πει) αλλά από αυτές που έφερες αργότερα, και είχε και διάρκεια. Δυστυχώς από λανθασμένη συνεννόηση δεν μπόρεσα να πάρω αρκετές. Ποιά θα είναι η τιμή πλαστικής σακούλας (4τεμάχια) και ποιά η τιμή τόνου. Θα συμφωνήσω με τον συνφορουμίτη, ότι από οικολογική συνείδηση, είναι καλλίτερο η πλαστική σακούλα να αντικατασταθεί από χαρτόκουτο.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155467 από popovitis
Καλησπέρα! Σήμερα πήρα 20 πακέτα μπρικέτας των 7 κιλών από το LM στα 1.65 (0,23 το κιλό) για το τζάκι που αγόρασα αλλά ακόμη δεν έβαλα! Θα έπαιρνα περισσότερες αλλά με το φυσικό αέριο να πηγαίνει τον Γενάρη στα 4,5 λεπτα την KWh το τζάκι αν όχι ασύμφορο, καταλήγει μία η άλλη. Γνωρίζει κανείς καλύτερες τιμές στην Αθήνα; Τα 2 κυβικά ξύλου τα πουλάει 159 + 30 μεταφορικά το LM.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160141 από elgreco
Ύστερα από σύντομη έρευνα στο διαδίκτυο η μπρικετα του ταγκλη φαίνεται πως είναι η πιο οικονομική. Υπάρχουν πιο πρόσφατες απόψεις για την συγκεκριμένη η και Άλλες.
Χρησιμοποιεί κάνεις μπρικετες για καύση αντί ξύλου η μόνο συμπληρωματικά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ