Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104675 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Η πιο πανω τσατιλα μου βγαινει γιατι χθες το βραδυ γνωρισα στο καφενειο ενα γεροντακι 80 ετων που ζει στην Γερμανια τα τελευταια 50 χρονια και πως το εφερε η συζητηση μας ειπε οτι εδω και 2 χρονια χαλασε ο καυστηρας αεριου στην μονοκατοικια του και απο τοτε καιει μια ενεργειακη "καλη" οπως την χαρακτηρισε σομπα και βαζει μισα ξυλα μισες μπριγκετες μεσα,τον ρωτησα ποσσο τις αγοραζει και μου ειπε του βγαινουν κατω απο 200 ευρω τον τονο και ακριβα που τις αγοραζει γιατι παιρνει λιγες λιγες απο το σουπερ μαρκετ,αν αγοραζε μεγαλυτερες ποσοτητες οπως κανουν οι γειτονες του θα του εβγαιναν πολυ πιο φθηνα μου ειπε,και ερχομαστε εδω στο Ελλαδισταν και μας ζητανε 260 και 300 ευρω τον τονο και δεν θα φαω τσατιλα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104691 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

valsam έγραψε: Η πιο πανω τσατιλα μου βγαινει γιατι χθες το βραδυ γνωρισα στο καφενειο ενα γεροντακι 80 ετων που ζει στην Γερμανια τα τελευταια 50 χρονια και πως το εφερε η συζητηση μας ειπε οτι εδω και 2 χρονια χαλασε ο καυστηρας αεριου στην μονοκατοικια του και απο τοτε καιει μια ενεργειακη "καλη" οπως την χαρακτηρισε σομπα και βαζει μισα ξυλα μισες μπριγκετες μεσα,τον ρωτησα ποσσο τις αγοραζει και μου ειπε του βγαινουν κατω απο 200 ευρω τον τονο και ακριβα που τις αγοραζει γιατι παιρνει λιγες λιγες απο το σουπερ μαρκετ,αν αγοραζε μεγαλυτερες ποσοτητες οπως κανουν οι γειτονες του θα του εβγαιναν πολυ πιο φθηνα μου ειπε,και ερχομαστε εδω στο Ελλαδισταν και μας ζητανε 260 και 300 ευρω τον τονο και δεν θα φαω τσατιλα?

Αυτή την στιγμή υπάρχουν μπρικέτες στα 230€ παραδοτέες και μάλιστα με 23% ΦΠΑ και όχι 7% που έχει η Γερμανία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104705 από trelos_panos
Απαντήθηκε από trelos_panos στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

kqpones έγραψε: Καλησπέρα και συγχαρητήρια στους δημιουργούς και τα μέλη του φόρουμ για
την πληθώρα των πληροφοριών που προσφέρουν.
Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω για μπριγκετες στην πάτρα και η χαμηλότερη τιμή που έχω βρει είναι 355 ευρώ τον τόνο με φπα και παραδοση μέσα στην τιμη. Μέχρι και 550 μου ειπαν φυσικά για πιστοποιημενη.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω καλύτερη τιμή στην πάτρα;
Δε μπορώ να πω οτι δε μου αρέσει το σιγοβρασιμο των ξύλων που αγορασα σημερα με 110το κυβικό και το υγρασιομετρο να δειχνει 30-35 στο κέντρο και 25-30 εξωτερικα [ενώ σε κλαδιά διαμέτρου 10 πόντων περίπου το μηχανάκι τερματιζε (>42%)] απλά σκέφτομαι οτι να βάζω τόσο νερό στο τζάκιγια καψιμο δεν εχει πολύ νόημα.


Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη!


καλημέρα,έχω να σου προτείνω κάποιον στη Πάτρα που προμηθεύομαι κι εγώ για το τζάκι μου.Αν θέλεις πληροφορίες στείλε μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104711 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Μου ηρθε sms πριν απο λιγο απο τον προην πετρελαια μου (τον επιασα να με κλεβει!!!)που το γυρισε και αυτος σε ξυλο-πελλετ-μπριγκετα:
KAΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΟΞΥΑ 68 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΥΒΙΚΟ(ΧΥΔΗΝ)+ΦΠΑ,ΠΟΥΡΝΑΡΙ 80+ΦΠΑ ΚΑΙ ΜΠΡΙΓΚΕΤΑ 320 ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ!!!!!
Αυριο λεω να παραγγειλο καμια 50ρια τονους μπριγκετα για καβαντζα και καμια 50ρια τονους ξυλα,που θα ξαναβρω τετοια καλοκαιρινη προσφορα?
Η πλακα ειναι και πραγματικα τρελαινομαι οτι περυσι το ατομο ξεπουλησε οτι ξυλο ειχε,εκανε αποσβεση την επενδυση και εβγαλε και φραγκα(ο ιδιος μου το ειπε!),φετος περναω απο την μαντρα του και τον βλεπω εχει ζινγκαρει την μαντρα,μαλλον υπαρχουν απειρα κοροιδα ακομη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104906 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Εχω φιλο στην Αθηνα που σκοπευει να φερει ενα φορτιο μπρικετες απο Βουλγαρια,ενδιαφερεται κανενας να σας φερω σε επαφη για να παρετε ποσοτητα??? 24 τον ειναι παρα πολυ μεγαλη ποσοτητα γι αυτον...

Η τιμη ειναι περιπου στα 130-135 Ε /τον + μεταφορικά για Αθήνα.

Οποιος θελει μου λεει και σας φερνω σε επαφη για τα περαιτερω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109138 από Kyra
Απαντήθηκε από Kyra στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

kosmidis80 έγραψε: Εχω φιλο στην Αθηνα που σκοπευει να φερει ενα φορτιο μπρικετες απο Βουλγαρια,ενδιαφερεται κανενας να σας φερω σε επαφη για να παρετε ποσοτητα??? 24 τον ειναι παρα πολυ μεγαλη ποσοτητα γι αυτον...

Η τιμη ειναι περιπου στα 130-135 Ε /τον + μεταφορικά για Αθήνα.

Οποιος θελει μου λεει και σας φερνω σε επαφη για τα περαιτερω


Καλησπέρα. Εϊμαι καινύργια στο φόρουμ και είδα το παραπάνω post. Θα με ενδιέφερε σας παρακαλώ επικοινωνία για τις μπρικέτες από τη Βουλγαρία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ