Timsistem Diana vs Skladova Tehnika Komfort 11KXL

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31103 από Δημήτρης21
Παίδια καλώς σας βρήκα! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθειά σας. Είναι η πρώτη φόρα που που θα προχωρήσω στην αγόρα ξυλόσομπας και ήθελα γνώμες. Μετα απο ψάξιμο έχω καταλήξει σε αυτές τις δύο σόμπες:

Α) www.timsistem.rs/en/diana_en.html (ΣΕΡΒΙΚΗ)

Β) SKLADOVA TEHNIKA KOMFORT 11KXL www.st-bg.com/ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗ)

*Να σημειώσω ότι ο χώρος που θέλω να ζεστάνω είναι ενιαίος χώρος 40 τετραγωνικών και δεν προτίθεμαι να δώσω πάνω απο 300€ για ξυλόσομπα. Πρόκειται για εξοχική κατοικία παραθαλάσσια στο νομό Μαγνησίας με αρκετό κρύο το χειμώνα.

Το ότι η TIM SISTEM DIANA έχει πιστοποίηση CE παίζει κάποιο ρόλο?? Εννοώ ώς πλεονέκτημα.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31105 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Timsistem Diana vs Skladova Tehnika Komfort 11KXL
Καλως ηρθες,

CE εχει και η Βουλγαρικη.

Προσωπικα παντως θα αγοραζα την Σερβικη.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31110 από Δημήτρης21
Δυστυχώς το site της Skladova δέν έχει link σε βγάζει μόνο στο γενικό. Για να πάς στο προϊόν που αναφέρομαι ακολουθείς τις εξής επιλογές: 1)Products - 2)Solid Fuels Appliences - 3) Με τα βελάκια κατω πας στην σόμπα Komfort 11KXL. Και εγώ στην Tim Sistem κλείνω απλά με προβλιματίζει ο μικρότερος θάλαμος καύσης. Μήπως δηλαδή θέλει τάισμα συνέχεια.

Σ ευχαριστώ για το σχόλιό σου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31114 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Απ: Timsistem Diana vs Skladova Tehnika Komfort 11KXL
Μια παρατήρηση από εμένα, χωρίς να γνωρίζω από σόμπες. Αν και θα συμφωνήσω ότι θεωρώ καλύτερη την Σερβία σαν χώρα κατασκευής βλέπω στα χαρακτηριστικά ότι ζυγίζει 56 κιλά ενώ η βουλγάρικη 109. Παίζει κάποιο ρόλο αυτό? Δεν σημαίνει ότι έχει πιο λεπτά τοιχώματα? Υπάρχει διαφορά στην ποιότητα των μετάλλων?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31116 από Δημήτρης21
Είναι ένα ερώτημα και αυτό alex..Περιμενώ και εγώ απόψεις και σύμβουλες. Όσοι γνωρίζουν κατι παραπανώ ας βοηθήσουν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31120 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Timsistem Diana vs Skladova Tehnika Komfort 11KXL
Η σέρβικη λέει ξεκάθαρα μπαρούφες στα χαρακτηριστικά της. Ούτε 10kW ονομαστική μπορεί να είναι αυτό το τενεκεδάκι των 56 κιλών, ούτε 89% απόδοση έχει (μην τρελαθούμε, τόσο δεν έχει ο καλύτερος ξυλολέβητας 3-4 διαδρομών), ούτε 108 βαθμους καυσαέρια έχει (εκτός αν εννοεί στο τέρμα πάνω δεκάμετρης καμινάδας), ούτε 0.08% μονοξείδιο (όταν οι δυτικοί παλεύουν με δευτερογενείς καύσεις για να πέσουν κάτω από 0.15%). Και όλα αυτά με 200-250€. Yeah, right, που θα λέγαν και οι αμερικάνοι...

Μακριά. Η Skladova τουλάχιστον είναι πιό τίμια στις προδιαγραφές, δείχνει στιβαρή, πιό όμορφη και τα 70τμ του πεθερού μου (σπίτι του 60) τα έχει για πλάκα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ