Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38680 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
αν με τον λεβητα που ειχες ζεσταινοσουν .... τοτε αυτη θα σου αρκει :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38719 από fani
Απαντήθηκε από fani στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
Ο επανω οροφος δε ζεσταινοταν βασικα...οι αλλοι δυο κατω ζεσταινοταν καλα. Ειμαι και κρυουλιαρα!!!! :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38755 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
πολλα μπορει να φταινε γι αυτο ακομα και το οτι εισαι κρυουλιαρα :)
και βασικα ενοοω δικτυο σωληνων η κυκλοφορητης
σε 3 επιπεδα που επικοινωνουν μεταξυ τους δυσκολα θα πετυχεις την ιδια θερμοκρασια σ ολα .

με οσα παντως μας εχεις πει αν η σομπα αποδιδει αυτα που λεει ... σε καλυπτει με περισσοτερες παντως ωρες λειτουργιας απ οτι ο λεβητας που εχεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57812 από ΆνναΧριστοφη

ionass έγραψε: Καλήμέρα ειμαι μηχανολογος μηχανικός και έχω μια σόμπα νερού ιολη 24 και ζεσταίνω ενα διαμέρισμα 120τμ στους 22 C.Το διαμέρισμα είναι ακάλυπτο και απο τις 4 πλευρές.Ρώτησε με τι συγκεκριμένα θέλεις να μάθεις για να σε βοηθήσω




ΆνναΧριστοφη

ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
Fresh Boarder

Δημοσιεύσεις: 1
Κάρμα: 0

Καλησπέρα σας, έχω αγοράσει μια σομπα πελλετ ΙΟΛΗ με νερό κ αντιμετωπίσω το εξής πρόβλημα : τη έχω κ δουλεύει στο manual με ένταση φλόγας στο 2 , εάν ανεβάσει την ένταση στο 3-4 δουλεύει για 40´ περίπου κ μου βγάζει ένδειξη alarm υπερθέρμανση καυσαερίων. Εχω φωνάξει τον τεχνικό που την εγκατέστησε κ απλά μου ανεβάζει την ένταση των καυσαεριων! Τι μπορώ να κάνω ; Εχετε κάποια λύση ; Ποια είναι η σωστή τιμή για τα καυσαέρια; Τι την επηρεάζει ;;
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79734 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''

ΆνναΧριστοφη έγραψε:

ionass έγραψε: Καλήμέρα ειμαι μηχανολογος μηχανικός και έχω μια σόμπα νερού ιολη 24 και ζεσταίνω ενα διαμέρισμα 120τμ στους 22 C.Το διαμέρισμα είναι ακάλυπτο και απο τις 4 πλευρές.Ρώτησε με τι συγκεκριμένα θέλεις να μάθεις για να σε βοηθήσω




ΆνναΧριστοφη

ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
Fresh Boarder

Δημοσιεύσεις: 1
Κάρμα: 0

Καλησπέρα σας, έχω αγοράσει μια σομπα πελλετ ΙΟΛΗ με νερό κ αντιμετωπίσω το εξής πρόβλημα : τη έχω κ δουλεύει στο manual με ένταση φλόγας στο 2 , εάν ανεβάσει την ένταση στο 3-4 δουλεύει για 40´ περίπου κ μου βγάζει ένδειξη alarm υπερθέρμανση καυσαερίων. Εχω φωνάξει τον τεχνικό που την εγκατέστησε κ απλά μου ανεβάζει την ένταση των καυσαεριων! Τι μπορώ να κάνω ; Εχετε κάποια λύση ; Ποια είναι η σωστή τιμή για τα καυσαέρια; Τι την επηρεάζει ;;


Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Εχω την IOLH 20 πέλλετ/νερού εδω και 1 μήνα περίπου και έχω μείνει άναυδος από τον τρόπο λειτουργίας της. Είναι συνδεδεμένη στα σώματά μου και έχω ζέστη σε 94 τ.μ. Ζεστη σε υπερβολικό βαθμό !!! Τον λέβητα τον έχω στο σαλόνι λόγω έλλειψης χώρου, διαμέρισμα. Φίλε μου είχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα και με την τηλεφωνική βοήθεια των κατασκευαστών την ρύθμισα ως εξής. Καταρχάς της έχω βάλει εξωτερικό θερμοστάτη χώρου και την δουλεύω στο ECO. Εχω μειώση τον αέρα καύσης στο -4 και τις στροφές καύσης στο μέγιστο στις 2080. επίσης έβαλα τον κοχλία να μου ρίχνει πέλλετ κάθε 4 sec. Η καμινάδα μου είναι ύψος 5 μέτρα και οριζόντια 1μ. (διαμέρισμα). Η θερμοκρασία αλλάρμ, που έχω στα καυσαέρια είναι 180 C. Το μέγιστο που ανεβάζει είναι 182 και σε λιγότερο από 5 sec την ρίχνει στους 160. δεν ξέρω εαν σε μπέρδεψα η σε βοήθησα. Βέβαια παίζει πολύ μεγάλο ρόλο το πέλλετ που έχεις. Εγώ έχω το DRAU HOLZ (www.ruhdorfer.at/it/prodotti/pellet) δεν ξέρω έαν έπρεπε να το βάλω αυτό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79739 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''

george_kont έγραψε: Εγώ έχω το DRAU HOLZ (www.ruhdorfer.at/it/prodotti/pellet) δεν ξέρω έαν έπρεπε να το βάλω αυτό.

Τι κωδικό γράφει κάτω από τη σφραγίδα DINplus;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ