Σόμπα pellet: αερόθερμη ή υδραυλική;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55353 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Σόμπα pellet: αερόθερμη ή υδραυλική;
Θα συμφωνήσω με τον dimlyk. Εγώ την σόμπα που πήρα δεν την ήξερα αλλά έτυχε ένα κατάστημα που είναι στα 50μ από το σπίτι να τις έχει και προτίμησα αυτή για να έχω καλύτερο aftersales

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": daimont

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55833 από daimont
Απαντήθηκε από daimont στο θέμα Σόμπα pellet: αερόθερμη ή υδραυλική;
:lol: Δημητρη και θοδωρη σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και τις λυσεις που δωσατε.
Δημητρη οσο γιαυτο που λες οτι ειναι αντιοικονομικο το σπιτι εχεις δικιο και κοιταζω για μια
μονωση του χρονου το καλοκαιρι απο την μεσα πλευρα με γυψοσανιδα και φελιζολ, πιστευω
ειναι η πιο οικονομικη λυση στο προβλημα μου. Θοδωρη για την σομπα που αναφερεις σημερα συγκεκριμενα την ειδα σε λειτουργια(17kw) σε σπιτι 90τμ αθορυβη και πραγματικα ενθουσιαστικα με την ζεστη που ειχε μεσα στο σπιτι ο φιλος.Ο ιδιος μου ειπε πως τετοια ζεστη δεν ειχε ποτε με την κοινοχρηστη θερμανση.Δημητρη στο μονο που επιφυλασσομαι ειναι αν ο λεβητας πελλετ θα μπορει να ανεβασει σε τετοιο βαθμο το νερο ουτως ωστε να φτανει στον τριτο οροφο και να μπορει να θερμανει τους χωρους ολους ικανοποιητικα δλδ στους 22 βαθμους?
Υ.Γ Σας ευχαριστω για τον χρονο σας!!! :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55839 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Σόμπα pellet: αερόθερμη ή υδραυλική;

daimont έγραψε: :lol: Δημητρη και θοδωρη σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και τις λυσεις που δωσατε.
Δημητρη οσο γιαυτο που λες οτι ειναι αντιοικονομικο το σπιτι εχεις δικιο και κοιταζω για μια
μονωση του χρονου το καλοκαιρι απο την μεσα πλευρα με γυψοσανιδα και φελιζολ, πιστευω
ειναι η πιο οικονομικη λυση στο προβλημα μου. Θοδωρη για την σομπα που αναφερεις σημερα συγκεκριμενα την ειδα σε λειτουργια(17kw) σε σπιτι 90τμ αθορυβη και πραγματικα ενθουσιαστικα με την ζεστη που ειχε μεσα στο σπιτι ο φιλος.Ο ιδιος μου ειπε πως τετοια ζεστη δεν ειχε ποτε με την κοινοχρηστη θερμανση.Δημητρη στο μονο που επιφυλασσομαι ειναι αν ο λεβητας πελλετ θα μπορει να ανεβασει σε τετοιο βαθμο το νερο ουτως ωστε να φτανει στον τριτο οροφο και να μπορει να θερμανει τους χωρους ολους ικανοποιητικα δλδ στους 22 βαθμους?
Υ.Γ Σας ευχαριστω για τον χρονο σας!!! :)


Να σαι καλα.Από περιέργεια,πόσο την πήρε ο φίλος σου;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55854 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπα pellet: αερόθερμη ή υδραυλική;
daimon
σιγουρα ειναι πολυ πιο οικονομικη η μονωση απο μεσα 50% τουλαχιστον ...φροντισε ομως να κανεις και μια σκετη υγρομονωση στην ταρατσα .
το νερο δεν θα τ ανεβασει ο λεβητας αλλα ο κυκλοφορητης ... δηλ οι πολυκατοικιες πως ζεσταινονται ???


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": daimont

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56018 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Σόμπα pellet: αερόθερμη ή υδραυλική;
πολλοί ατομικοί λέβητες έχουν δικό τους κυκλοφορητή ή κάνω λάθος ;

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56153 από daimont
Απαντήθηκε από daimont στο θέμα Σόμπα pellet: αερόθερμη ή υδραυλική;
Θοδωρη η αγορα της σομπας βγηκε (2700)γιατι την εκανε αυτος εισαγωγη αλλα τους πηρε για την συνδεση (900) μου φαινονται πολλα και το προσπεκτους ειναι μονο στα ιταλικα. Εσενα ποσο σε πηρε για την συνδεση της σομπας? ειναι ιδια με αυτη εδω COLA TERMO FOCUS HR 17,4 Kw Σόμπα λέβητας PELLET.Δεν ξερω αν επιτρεπετε να ποσταρω συγκεκριμενο μαγαζι αν δεν επιτρεπετε ας το σβησει καποιος διαχειριστης του φορουμ
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ