Αεροθερμη Σομπα πελλετ + νεο μελος οικογενειας

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112984 από nikolas
Σέβομαι την προσπάθεια σου να κρατάς το φόρουμ ενήμερο με της διπλωματικές σου απαντήσεις με το αν δεν είναι άσπρο τότε θα είναι μαύρο αλλά ίσως και ασπρόμαυρο, και μην το γυρνάς εκεί που θες τάχατες καλοί και κακοί έμποροι και παρατρεχάμενοι. Εγώ έκανα παρατήρηση για της πληροφορίες που δίνης στον πατέρα με το νεογέννητο. Το δήλωσα ότι είμαι τεχνικός και και γιαυτό τον λόγο είμαι συχνά στο φόρουμ γιατί πράγματι μαθαίνω πολλά πράγματα από κάποιους συναδέλφους τεχνικούς αλλά μην με κάνεις να ξεχάσω και αυτά που ξέρω. Σε όσα θέματα γνωρίζω 100% γράφω και αν πρόσεξες μόνον στην θέρμανση με βιομάζα γιατί μόνον αυτό ξέρω και όχι παντογνώστης. Κατά τα άλλα μου είσαι ειλικρινά πολύ συμπαθής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113004 από dimlyk
δεν στο γυρναω πουθενα ... μια απαντηση εδωσα για το μπαχαλο που ανεφερες
ομως στην ουσια δεν τοποθετηθηκες στο θεμα
να μαθουν και οι υπολοιποι τι ειναι αυτα που σε κανω και ξεχνας :)
κι εγω χρηστης σομπας πελλετ ειμαι
κκαι την σκονη τρωω στην μαπα στο φορτωμα ...και μη μου πεις οτι αυτη δεν αιωρειται και στον χωρο...και λιγο απο σταχτη στο καθαρισμα ...και μια δυο φορες (οπως εχουν αναφερει κι αλλοι συμφοφουρμιτες) βρηκαμε μια μαυρη σκονη στα επιπλα του χωρου (πιθανοτατα τυχαιο γεγονος αλλα γεγονος) χωρις να εχω αναφερθει καν στις πιθανοτητες ατελους καυσης η αλλες δυσλειτουργιες ...
αλλωστε δεν μιλησα μονο για τισ πλλετοσομπες αλλα καθε μορφης αεροθερμη θερμανση ακομα και κλιματιστικα η αεροθερμα ...γιατι κολλησατε στα πελλετ και μονο ? :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113011 από LEONAS
Συμπερασμα οτι εχει σχεση με φωτια μεσα στο σπιτι ειναι
ακαταληλο για ανηλικους :lol:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113013 από dimlyk
ναι αλλα επειδη ειναι καταλληλο για κοψιδια δεν μας βρισκεις καμμια πατεντα να τα ψηνουμε στην πελλετοσομπα?? :woohoo:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113034 από Fokion
Δεν υπαρχουν καλες και κακες απαντησεις.....
μερικά παραδειγματα...
τι να το κανω πχ το καλοριφερ που δε βγαζει (αν) σκονη οταν ολο το σπιτι ειναι ντουμανι απο το τσιγαρο
τι να το κανω το καλοριφερ αν..... δεν αναψει φετος. τι ειναι τοτε πιο επικυνδυνο?? το κρυο ή η σκονη???
τι να το κανω το καλοριφερ αν ολοι οσοι μπαινοβγαινουν στο σπιτι ειναι αρρωστοι
τι να το κανω το καλοριφερ αν απο 48 ημερων ΠΡΕΠΕΙ να παει παιδικό γιατι κανεις δεν υπαρχει να το κρατησει....

καλη η προσοχή των συνθηκών αλλα και η αποστειρωση δεν κανει καλο......

και σε τελική αναλυση οταν ρωτας σε ενα φορουμ για θερμανση δε θα παρεις απαντηση απο παιδοπνευμονολογο (πχ) φιλε Νικολα. Απο αλλους πατεραδες θα παρεις....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113039 από liakjim
Πρίν από κάποιες χιλιάδες χρόνια που τα μωρά ήταν στιβαγμένα κ ζεσταίνοταν από φωτιές μέσα σε σπηλιές , δεν νομίζω ότι οι τότε γονείς ασχολιόντουσαν με τέτοια ζητήματα.
Από τότε το είδος μας δεν έχει αλλάξει στο παραμικρό (απλά είμαστε πιο φλώροι).
Επιπρόσθετα έρευνες έχουν δείξει ότι το αποστειρωμένο περιβάλλον του σύγχρονου δυτικού κόσμου , έχει οδηγήσει πχ σε τεράστια αύξηση αλλεργιών κ ασθενιών (πχ άσθματος) , λόγω εξασθένησης του ανοσοποιοτικού συστήματος.

Προσωπικό συμπέρασμα ενός ιδιώτη (αφού ζητήθηκε να αναφέρουμε την ιδιότητά μας) : εγώ δεν θα πολυ-έσκαγα.
Στοιχειώδη μέτρα του τύπου , ο καπνός έξω ( σχετικός ανιχνευτής ) και μακριά από τυχόν ρεύματα αέρα και τέλος.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ